streda, 15. mája 2019

Curly Girl Glossar

Vytvorte z vlasov najkrajšie kučery!

Plopping, Casting, Final Wash, no poo ... nejaké slová, ktoré znejú dosť nepochopiteľne, aj keď vaša angličtina nie je tak zlá? Chcete sa pripojiť k tomuto curlingovému boomu, ale neviete presne ako?

Kučery sa rozvíjajú! Zodpovedajúce produkty starostlivosti sa už dlho predávajú v supermarkete, sociálne médiá sú preplnené horúcimi novinkami a kučeraví ľudia zobrazujú fotografie seba samých s najkrajšími kučerami, lokňami alebo so starým tričkom omotaným okolo ich hlavy. Aj keď do kučier aplikujete veľa výživných šampónov a kondicionérov, nehovoriac o stylingových výrobkoch, vaše vlastné vlasy vyzerajú skôr ako vranie hniezda. Krásne kučery sú pre vás zaujímavé, ale spôsob úpravy sa Vám zdá trochu ťažko pochopiteľný. Zdá sa, že celá vec trvá najmenej sto krokov a na dosiahnutie výsledkov musíte čakať navždy. Na začiatok potrebujete tiež anglický slovník. Ale stále máte príležitosť pripojiť sa! Tento článok vysvetľuje hlavné body tejto metódy. Takže v žiadnom prípade nie je príliš neskoro.

Final Wash

Sú Vaše vlasy suché ako púšť a poškodené sušičom vlasov a kulmou? Máte kučery iba na jednej časti vlasov a na druhej polovici Vám stoja vo všetkých smeroch? Ak je odpoveď áno, určite sa oplatí začať metódou Curly Girl. Stále si môžete zachrániť svoje vlasy a získať krásne kučeravé alebo aspoň lesklé, zdravo vyzerajúce vlasy.

Celá aplikácia začína čistením Final Wash. Toto čistenie odstraňuje nečistoty a zvyšky zo silikónov zanechaných ostatnými výrobkami starostlivosti o vlasy. Toto prvé alebo skutočne posledné umývanie sa môže vykonať pomocou šampónu obsahujúceho sírany. Všetky zvyšky sa musia z vlasov dôkladne odstrániť a šampóny obsahujúce sírany sú na to perfektné. Toto záverečné umývanie je možné vykonať aj mydlom na ruky, ak sa nenájde nič iné, iba ak spĺňa kritériá. Výrobok by preto nemal obsahovať silikóny ani alkohol. Hlavná vec je umývanie vlasov a pokožky hlavy. Ak sa v určitom okamihu rozhodnete prestať používať túto metódu a vrátiť sa k starému postupu starostlivosti, mali by ste vždy vykonať toto záverečné umývanie. Od tohto posledného čistenia by všetky ošetrovacie prostriedky, ktoré používate, nemali byť sulfáty, silikóny a alkohol. Ak túto metódu poznáte lepšie, môžete sa ponoriť do nádherného sveta zložiek (INCI) a ešte presnejšie špecifikovať kritériá. To vám v každom prípade pomôže pri štarte.

Od tejto chvíle môžete zabudnúť na horúci vzduch, fény a kulmy. Pri tomto spôsobe už nie sú vlasy závislé od týchto pomôcok. Môžete tiež uzamknúť svoje kefy na vlasy a hrebene. Všetko, čo potrebujete na styling, sú na začiatok Vaše prsty. Pri aplikácii ošetrujúceho produktu však môžete použiť hrubý hrebeň, takže si môžete krásne vlasy rozmotať a rozčesať.

Co-Wash

Vždy, keď si potrebujete vlasy vyčistiť, naneste Co-Wash. To znamená, že vlasy a pokožka hlavy sa dôkladne umyjú kondicionérom. Nemal by to byť žiadny supermarketový produkt. Kondicionér musí spĺňať kritériá metódy: bez síranov, silikónov a alkoholu a tiež musí byť veľmi zvlhčujúci. Aplikujte kondicionér po celej dĺžke, nezabudnite na pokožku hlavy a nakoniec opláchnite veľkým množstvom vody. Ak potrebujete viac hydratácie pre svoje vlasy, môžete do vlasov aplikovať Leave-in-kondicionér a namočiť ho do mokrých vlasov. Raz týždenne sa odporúča používať aj vlasovú masku, ktorá ich zvlhčí. Jedným z najdôležitejších kľúčových slov tejto metódy je hydratácia. Vlasy potrebujú veľa vlhkosti!

Stylingové výrobky a Cast

Ak sú vaše vlasy stále mokré, aplikujte stylingový produkt. Môže to byť domáci ľanový gél alebo, ak ho nemáte bude stačiť zakúpený, pokiaľ neobsahuje sírany, silikóny alebo alkohol. Aplikujte stylingový produkt na vlasy od pokožky hlavy po špičku. Vlhké vlasy môžete utrieť suchým bavlneným tričkom. Potom môžete prirodzene vysušiť vlasy alebo použiť fúkaný vzduch z difúzera. Poznámka: Difúzer môže fúkať iba studený vzduch. Potom sú tam vlasy, ktoré sú ako hromada sena. Tieto vlasy sa nazývajú Cast. Vlasy samozrejme tak nezostanú. Povrch stylingového produktu sa rozruší rukami hnietením vlasov. Oficiálny názov pre túto techniku ​​je Scrunch out the crunch. Pod týmto výrobkom na styling vznikajú vlasy, ktoré sú lesklé a jemné. Jojobový olej je ideálny pre jemné vlasy a arganový olej pre silné vlasy. Rozotrite si do rúk nejaký olej a masírujte do vlasov. Stylingový výrobok sa tu nepoužíva na úpravu vlasov, ale na ich ochranu. Mimochodom, nemusíte sa obmedzovať iba na jeden produkt. Môžete tiež použiť niekoľko stylingových produktov naraz, napríklad curlingový krém, penu na styling alebo gél na vlasy.

Plopping

Jeden zo spôsobov, ako definovať kučery a suché vlasy, je tzv Plopping. Vlhké vlasy, na ktorých už bol stylingový prípravok aplikovaný, by sa mali zabaliť tričkom. Nepoužívajte froté uteráky na vlasy! Froté robí vlasy rozstrapkanými. Zabalte si tričko okolo vlasov, ale nie ako turban, ale nechajte vlasy ako keby spadnúť do tašky, zakryte si vlasy a potom si tričko pripnite okolo krku. Plopping môže trvať 5 až 30 minút. Potom vlasy nechajte prirodzene schnúť alebo pomocou studeného vzduchu z difúzera. Keď sú vaše vlasy suché, môžete vidieť lepšie Cast. Potom už len upravíte svoje vlasy, až kým nebudú opäť krásne.

Ananás

Pred spaním si zapnite vlasy čo najvysšie na voľný chvost. Tento poník sa nazýva „ananás“. Ak sú vlasy zviazané čo najvyššie, netrú sa o vankúš a tak sa nepouzlia. Vždy používajte mäkkú elastickú gumku na vlasy. Nechoďte spať s mokrými vlasmi. Pamätajte, že táto metóda je ako strava: poškodené vlasy nebudú znova zdravé cez jednu noc. Venujte čas na na Curly girl metódu. Internet a sociálne médiá sú plné dobrých tipov, v tejto oblasti je na Facebooku veľa rôznych skupín. Okrem iného sa môžete dozvedieť aj o správnom výbere produktu.