Šampón v pevnom skupenstve alebo mydlo na vlasy? Aký je rozdiel?

pondelok, 02. decembra 2019

Šampón v pevnom skupenstve alebo mydlo na vlasy? Aký je rozdiel?

Nakoniec sa môžeme rozlúčiť so šampónmi z plastových fliaš a používať výrobky, ktoré vyžadujú minimálne balenie - a napriek tomu vynikajúco čistia. Nie je však vždy ľahké nájsť cestu k tým správnym.

Prírodní výrobcovia kozmetiky spravidla nerozlišujú a všeobecne používajú výraz „pevný šampón“, a preto môže byť ťažké nájsť ten vhodný z veľkého množstva výrobkov. Musí sa však rozlišovať medzi pevným šampónom a mydlami na vlasy.

Pevné šampóny

Pevné šampóny sú ekologickou alternatívou k tekutým šampónom. Ich zloženie je podobné zloženiu tekutému šampónu, z ktorého sa však odstránila voda. Pozostávajú z rôznych povrchovo aktívnych látok, olejov, parfémov a farbív. Masívna šampónová pena, ako aj tekutí príbuzní, sú však oveľa praktickejší. Kus pevného šampónu je ekvivalentom dvoch až troch fliaš tekutého šampónu. PH tuhého šampónu je všeobecne rovnaké ako pri prirodzenom pH pokožky a pri cestovaní nedochádza k nepríjemnému nežiaducemu rozliatiu produktov.

Mydlá na vlasy

Mydlá na vlasy sú mydlá na čistenie vlasov (kto by to bol povedal :)). Vyrábajú sa zmydelnením tukov a olejov žieravinami. Výrobky majú zásadité pH, preto sa odporúča po umývaní so šampónom robiť tzv. „kyslé oplachovanie“. Jedná sa o opláchnutie roztokom z kyseliny - voda zmiešaná s octom alebo citrónom.

Kyslé oplachovanie má mnoho výhod: uzatvára lupiny, dodáva nádherný lesk a zabraňuje hromadeniu vápna na vlasoch. Príprava je veľmi jednoduchá: stačí zriediť jednu polievkovú lyžicu octu alebo jednu čajovú lyžičku kyseliny citrónovej v jednom litri vody. Pre tých, ktorí sa vždy ponáhľajú alebo nechcú sami splachovať, máme v katalógu alternatívu pripravenú na použitie: Kyslý kondicionér na vlasy s Rosengeranie od Maternatury .

Pre obidva produkty existuje nespočetné množstvo variantov. Medzitým čoraz viac spoločností vidí výhody pevných prípravkov na čistenie vlasov, ktoré ponúkajú mydlá a pevné šampóny pre všetky typy vlasov. Zatiaľ čo mydlá na vlasy sú jednoduchými výrobkami, s tuhými šampónmi sa ľahšie manipuluje, pretože nevyžadujú ďalší krok kyslého oplachovania. Sú preto ideálne pre zmenu z tekutých na pevné výrobky na čistenie vlasov.

Keď už poznáte aký je rozdiel medzi tuhými šampónmi a mydlami na vlasy, uvádzame Vám pár tipov na používanie týchto produktov:

Pevné výrobky sú praktické, kompaktné, ľahké, hospodárne a šetria miesto. Stačí produkt trieť medzi rukami a vytvoriť penu, ktorá sa potom môže aplikovať na vlasy masírovaním pokožky hlavy priamo mydlom alebo rukami. Potrebné je iba malé množstvo.

Je dôležité, aby ste výrobky dobre chránili pred zadržiavaním vody, aby po použití mohli dobre zaschnúť.

Tieto pevné výrobky sa veľmi pohodlne prepravujú, pretože sa dajú ľahko prepravovať v príručnej batožine. Stačí ich vložiť do mydelničky alebo do inej nádoby.

Objavte naše pevné šampóny a náš sortiment mydiel na vlasy.