Vianoce - najkrajšie obdobie v roku!

Vianoce - najkrajšie obdobie v roku!

Advent je čas reflexie a radostného očakávania na Vianoce. Vianoce by mali byť časom oddychu, radosti a vnútorného mieru v rodinnom kruhu. Pre mnohých ľudí je to však najviac stresujúce obdobie roka. Dnes je adventné obdobie spojené predovšetkým s predvianočným zhonom a stresom.

Čas odpočinku

Vianoce sú magické obdobie. Vždy sme Vianoce spájali s našou rodinou, vianočným stromčekom, darčekmi a vianočnými koledami. Niekoľko týždňov pred Vianocami bohužiaľ zabudáme na jedinečný adventný čas a takmer všetci upadajú do nákupných ošiaľov a príprav. To všetko spôsobuje obrovský stres a je často príčinou podráždenia a dokonca hádok medzi milovanými. Zastavte sa na chvíľu vo svojej každodennej rutine a popremýšľajte o tom, čo všetko strácate týmto stresom a ponáhľaním sa.

Skutočný obraz reality

Nie je potrebné nikoho presvedčiť, že Vianoce už nie sú tým, čím bývali. Štyri týždne adventu je ideálny čas na spomalenie a zmenu. Nejde len o nízku vianočnú atmosféru bez snehu. V súčasnosti v spoločnosti rýchlo rastúcich miest rastie anonymita, izolácia a osamelosť. Na druhej strane zmysel pre solidaritu a spoločenstvo mizne. Adventné obdobie je ideálny čas na oslovenie ostatných ľudí. Je to tiež ten pravý čas na premýšľanie o tom, ako skutočne chcete stráviť toto dlho očakávané obdobie.

Na čom skutočne záleží

Vianoce sú časom odpočinku od každodenných povinností, preto odložte počítač a vypnite telefón. Pokúste sa stráviť tento čas so svojou rodinou pri vianočnom stole a spievaním vianočných kolied.

Prajeme Vám šťastné a veselé Vianoce, strávené v kruhu rodiny!