Aromakids od značky Farfalla

Aromakids od značky Farfalla

Pre silné, uvoľnené a motivované deti

Malé deti, veľké deti - každé z nich je od prvého dňa plnohodnotným človekom so všetkými svojimi vlastnosťami, emóciami a výstrednosťou. Spôsob, akým sa pozerajú na život, môže byť taký odlišný - a oni (rovnako ako ich rodičia) stoja pred rôznymi výzvami. Esenciálne oleje sú účinnými pomocníkmi, ktorí rozveseľujú alebo upokojujú, dodávajú koncentráciu, silu a relaxáciu, keď sú deti emocionálne preťažené, neisté, vzrušené alebo „mimo seba“: keď sú prvýkrát oddelené od rodičov - počas školských dní, skúšok, atď. Bývajú nadšené alebo nervózne a potrebujú pomoc, aby sa upokojili.

Potom, čo farfalla v roku 2019 uviedla na trh vlastnú detskú radu farfalla pod heslom "from parents to parents" ("od rodičov rodičom"), sa tento rok rada Aromacare rozšíri o nádherných pomocníkov s vôňou pre staršie deti: či už sú to škôlkari, prváčikovia alebo tínedžeri - sú to stále len deti a veľmi citlivé, a preto vnímavé aj na vône. Na zmyselný podnet esenciálnych olejov reagujú pozitívne a vnímajú ich s otvorenou mysľou. Vďaka skúsenostiam zo štyroch desaťročí aromaterapie vyvinula značka farfalla tri 100 % prírodné výrobky Aromacare pripravené na použitie pre deti. Okrem toho, voňaví spoločníci Aromakids vyjadrujú dôležitý pocit: „vždy som tu pre teba“, keď ich rodič vloží do peračníka.

Ako môžem používať éterické oleje ako školské pomôcky?

 • Prvá otázka: v ktorej téme potrebuje moje dieťa podporu?
 • Zamyslite sa nad tým, čo má a čo nemá vaše dieťa rado (neznáša harmančekový čaj, miluje grapefruity alebo levanduľu v záhrade atď.)
 • Ďieťa často nájde toho správneho aromatického pomocníka tak, že ho ovonia - ponúknite na začiatok malý výber esenciálnych olejov.

 • Esenciálne oleje zvyšujúce koncentráciu a povzbudzujúce látky do školy a na domáce úlohy:
  napr. bergamot, mäta pieporná (od 6 rokov), citrón, bergamot mäta alebo aromatická zmes Aromakids „učenie s radosťou“.
 • Náplasť na dušu, ktorá upokojuje a zmierňuje úzkosť počas školských kríz a strach zo skúšok:
  napr. levanduľa jemná, harmanček rímsky a švajčiarsky harmanček rímsky, neroli alebo Aromakids roll-on „iba pokoj“ (praktický: dá sa použiť priamo a neriedený na pokožku)
 • Posilnenie odvahy, sebavedomia a dobrej nálady:
  napr. červený pomaranč, červená mandarínka, céder himalájsky
 • Relaxační pomocníci, ktorí pomáhajú upokojiť sa po namáhavom dni:
  napr. éterické oleje z levandule, mandarínky (nízka dávka), medovky alebo neroli (kvet pomaranča), bergamotu alebo hotového bio izbového spreja Aromakids „sladké sny“
 • Vybrané esenciálne oleje je možné použiť do vonnej zmesi (pozri nižšie), ako vonného spoločníka (vonné pero, vonný kameň, vreckovka) alebo ako izbovú vôňu
 • vonné pero alebo vonná vreckovka sa zmestí aj do peračníka a doma poslúži aromatická lampa alebo rozprašovač na odparenie správneho esenciálneho oleja počas domácich úloh alebo večernej krízy.

Tipy na aplikáciu aromaterapie pre školské deti:

 • vo vonnej lampe počas učenia sa/domácich úloh (1-3 kvapky)
 • do vonného pera alebo vonnej vreckovky na samostatné použitie počas hodiny (3 kvapky)
 • večer ako prísada do kúpeľa (na povzbudenie, relaxáciu a pri strachu) emulgujte 4-6 kvapiek esenciálneho oleja v 3 polievkových lyžiciach sprchového gélu, bublinkového kúpeľa alebo krému, ktoré pridajte do vody do kúpeľa
 • vytvorte si vlastné zmesi z éterických olejov so správnymi vlastnosťami, napríklad aj ako masážny olej na brucho, olej na nohy (0,5 % riedenie = 1 až 2 kvapky esenciálneho oleja do 15 ml rastlinného oleja)
 • ako voňavý roll-on na lokálne aplikácie na pokožku: 10 ml bio jojobového oleja (kvôli svojej trvanlivosti-ostatné oleje rýchlo žltnú) plus 2-4 kvapky esenciálneho oleja (výber vhodný pre deti, pozri vyššie)

Na čo si da pozor pri aromaterapii pre deti

 • Po prvé: prvotriedna bio kvalita namiesto lacných „aromatických olejov“

Vysokokvalitné esenciálne oleje sú vždy uvedené s botanickým názvom, časťou rastliny, extrakčnou metódou, kultivačnou metódou, krajinou pôvodu, certifikačným orgánom atď. A popisom (100 % prírodný esenciálny olej). Hľadajte ekologickú kvalitu alebo ekologický divoký zber. Dobré éterické oleje majú svoju cenu (kvôli zložitému procesu extrakcie a výroby).

 • Za druhé: vhodnosť pre deti

Deti nie sú malí dospelí - niektoré éterické oleje, ktoré sú pre dospelých bezproblémové a užitočné, môžu byť nebezpečné pre nervové bunky alebo dýchacie cesty detí. Tu nestačí len upraviť dávkovanie pre dospelých.

Oleje s obsahom mentolu a gáfru, ako sú všetky mäty (okrem bergamotovej mäty), gáfor a rozmarín, šalvia, yzop, zimolez a eukalyptové oleje nie sú vhodné pre deti.

 • Po tretie: správne dávkovanie

Vybraný esenciálny olej je možné nanášať na pokožku iba v zriedení, ktoré je vhodné pre deti, v bio rastlinnom oleji (napr. mandľový olej alebo ľubovník bodkovaný), bio rastlinnej vode alebo alkohole (nie pre dojčatá). 1 až 2 kvapky esenciálneho oleja na 1 polievkovú lyžicu (15 ml) rastlinného oleja zodpovedá zriedeniu 0,5 % odporúčanému pre deti. Dôverujte iba osvedčeným receptúram zo zodpovedných zdrojov a vlastnému nosu - niekoľko kvapiek na zápästia môže byť často priveľa.