HEJ ORGANIC Sensitive pre citlivú pokožku

HEJ ORGANIC Sensitive pre citlivú pokožku

Trendová a vegánska nemecká značka HEJ ORGANIC ponúka veľkú škálu prírodnej kozmetiky a venovala sa tiež téme „citlivej pokožky“ s radom Sensitive. Teraz sa spoločne pozrieme na to, čo presne definuje tento typ pleti a ako sa o ňu možno optimálne starať. Pretože mať citlivú pokožku nie je žiadna zábava!

Čo je to vlastne citlivá pokožka?

Je dôležité vedieť, čo presne citlivá pokožka je a čo potrebuje. Okrem zvláštnej starostlivosti je predovšetkým nevyhnutná intenzívna ochrana pred akýmikoľvek vplyvmi prostredia, pretože tento typ pokožky má často zníženú funkciu prirodzenej bariéry a môže byť náchylný na škvrny, začervenanie alebo podráždenie. Obzvlášť keď sa menia ročné obdobia, na jar a v zime je pôsobenie vyhrievaného vzduchu, vetra a chladu si pokožka vyžaduje jemnú podporu spolu s intenzívnou starostlivosťou. Citlivá pokožka je ľahko nevyvážená a reaguje s podráždením na drsné čistiace prostriedky, niektoré zložky starostlivosti alebo vonné látky. Ale slnko, teplo alebo stres môžu byť tiež stresujúce faktory, ktoré musia byť vždy zahrnuté v starostlivosti o pokožku.

Mierne čistenie a intenzívna starostlivosť

Čistenie možno považovať za jeden zo základných kameňov starostlivosti o pleť, takže začnime tým. Citlivá pokožka vyžaduje obzvlášť jemné čistenie s použitím jemných prísad. Na to sa najlepšie hodí mydlo Sensitive Face Care, pretože má rovnakú hodnotu pH ako pokožka, a teda neovplyvňuje jej citlivú rovnováhu ani ochrannú funkciu. Zároveň je dôležité venovať pozornosť teplote vody: mala by byť vlažná, pretože príliš teplé alebo príliš studené čistenie môže spôsobiť podráždenie. Okrem toho by sa určite malo zabrániť peelingovaniu. Po vyčistení pokožku jemne osušte čistým uterákom a nedrhnite.

Nasledujúca starostlivosť by mala byť tiež čo najšetrnejšia, ale mala by poskytovať intenzívnu starostlivosť a pomáhať posilňovať ochrannú bariéru - s čo najjemnejšími zložkami, ktoré majú upokojujúce vlastnosti a podporujú pokožku. Platí tu pravidlo: menej je viac! Čím menej prísad produkt obsahuje, tým menšie je potenciálne podráždenie alebo nebezpečenstvo podráždenia pokožky. Vďaka séru Sensitive Oil a krému Sensitive 24H ponúka HEJ ORGANIC neprekonateľné duo pre optimálnu starostlivosť o pokožku. Sérum je možné použiť čisté, pred nanesením krému alebo zmiešané s krémom a zaisťuje príjemnú hydratáciu a krásny lesk, zatiaľ čo krém intenzívne hydratuje a upokojuje pokožku ráno a večer. Všetky produkty starostlivosti v rade obsahujú regeneračný konopný olej a upokojujúce výťažky z harmančeka a ovsa a chránia pokožku.

Vďaka jemnej starostlivosti a vyváženému životnému štýlu môže aj tá najcitlivejšia pokožka nájsť pokoj a nechať vás opäť žiariť!

Tu sa dostanete ku všetkým produktom rady Sensitive.