Potenie prichádza s pubertou – youfreen deo pre deti a tínedžerov

Potenie prichádza s pubertou – youfreen deo pre deti a tínedžerov

Ako sa nepríjemné pachy počas puberty nestanú realitou

Puberta v 8 alebo 10?

Pred 150 rokmi mali dievčatá prvú menštruáciu v priemere vo veku 16,6 rokov. Podľa štúdií je dnes priemerný vek 12,3 roka. Niektoré dievčatá dostanú prvú menštruáciu už v 10 rokoch. Pre väčšinu tínedžerov sa puberta skončí vo veku 15 rokov. Kedysi sa v tomto veku puberta ešte ani len nezačínala! V niektorých prípadoch začnú hormonálne zmeny v tele už v ôsmom roku života. Vtedy hovoríme o predpubertálnom veku.

Dôležitými faktormi pri posúvaní veku nástupu do puberty sú na jednej strane výživa, hygiena a celkovo lepší zdravotný stav. Hormonálny systém tela môžu ovplyvniť aj toxíny z prostredia. Je známe, že chemikálie ako bisfenol-A majú vplyv na pohlavný hormón estrogén, čo môže viesť k skoršej puberte.

A potom tie nepríjemné pachy...

Pre nás ľudí je celkom normálne, že sa potíme. Takzvané ekrinné potné žľazy produkujú pot, ktorý ochladzuje naše telo. To nás chráni pred prehriatím.

Hormonálne zmeny počas puberty ovplyvňujú aj potné žľazy. Aj pri najmenšej nepríjemnej situácii, strese či nervozite sa pubertálne telo začne potiť. V období puberty sa totiž potné žľazy čoraz viac aktivujú a telo produkuje viac adrenalínu.

No máme aj iný typ potných žliaz, takzvané apokrinné. Aktivizujú sa až na začiatku puberty. Potom produkujú sekrét pôvodne bez zápachu. Rozklad vlastných mikroorganizmov pokožky potom vytvára individuálny telesný pach.

A čo robiť proti zápachu?

Aby ste predišli nepríjemnému zápachu, mali by ste v tomto období samozrejme dbať na hygienu. Každodenné umývanie a výmena oblečenia, ktoré prichádza do priameho kontaktu s pokožkou, môže veľa zmeniť.

Odporúča sa dodatočná ochrana, aby sa nepríjemné situácie nestali skutočnosťou. Používanie neškodného dezodorantu v prvom rade pomáha predchádzať vzniku nežiaducich pachov.

Dezodoranty youfreen pre dievčatá a chlapcov

Vegánske a bezhliníkové dezodoranty youfreen pre dievčatá a chlapcov sú jemné a ošetrujú pokožku s bio aloe vera. Komplex rastlinných účinných látok zaisťuje, že nevzniká žiadny nepríjemný zápach. Namiesto toho pokožka vonia sviežo aj pri športe a každodennom strese. A to všetko bez štipľavých, umelých vôní. Prirodzená bezpečnosť bez zbytočných prímesí.

Tajomstvo kvalitných dezodorantov: prírodné zložky najvyššej kvality v spojení s inovatívnym vývojom zloženia dnešnej prírodnej kozmetiky.

Táto účinná receptúra zabíja tri (potné) muchy jednou ranou.

Účinné aktívne zložky

  • regulujú mikroflóru a chránia kožnú bariéru,
  • zabraňujú tvorbe zápachu potu prirodzeným spôsobom,
  • neutralizujú existujúce pachy.

Viac ako 80 % všetkých zložiek pochádza z kontrolovaného ekologického pestovania. Hlavnou zložkou dezodorantu je bio aloe vera, ktoré je cenené pre svoje blahodarné účinky. Optimálne je ošetrená aj podráždená a citlivá pokožka. Pokožka zostáva jemná a môže ďalej dýchať.

Vôňa je založená na ovocných vonných kompozíciách. Tie pochádzajú z čisto rastlinných surovín, pretože príroda má čo ponúknuť. Bez umelých vôní. youfreen pri výbere spolupracoval s dievčatami a chlapcami. Veď kto by vedel posúdiť vône lepšie ako cieľová skupina?

Testované a skontrolované

A aby ste si mohli byť istí: dezodoranty boli testované pod dermatologickým dohľadom na ich znášanlivosť na citlivú, normálnu a dokonca aj na pokožku s neurodermatitídou. Výsledok: Žiadna z testovaných osôb nepreukázala jasnú reakciu na produkty, takže boli klasifikované ako „veľmi dobre tolerované pokožkou“.

Objavte teraz: prírodná kozmetika od youfreen