MATARRANIA vysokokvalitná bio kozmetika z olivového oleja

Luxusná starostlivosť s vybranými ingredienciami a udržateľné balenie

Španielska značka kozmetiky MATARRANIA je skratkou pre udržateľnú a luxusnú kozmetiku založenú na bio olivovom oleji lisovanom za studena od prvého lisovania. Sídlo spoločnosti sa nachádza v Teruel v provincii Aragónsko. Značka používa iba certifikované organické prísady a je certifikovaná ako ekologická od asociácie Soil Association.

Marken / MATARRANIA

MATARRANIA: 32 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

MATARRANIA vie, ako používať vidiecku autenticitu, zbieraním tradičných receptov na vývoj jemnej, účinnej a absolútne prírodnej kozmetiky. Receptúry sú úplne bez obsahu vody, majú luxusné textúry s prírodnými stredomorskými vôňami. MATARRANIA nie je len značka, treba ju skôr považovať za udržateľný a koherentný projekt, ktorý pevne dodržiava svoju filozofiu: ochranu životného prostredia, podporu miestneho hospodárstva a starostlivosť o prírodné prostredie bez prísad alebo chemických procesov.

Filozofia spoločnosti MATARRANIA

  • Krása je dedičstvom každého človeka a táto krása sa prenáša prostredníctvom zdravia, šťastia a osobného ocenenia.
  • Kozmetika by mala byť šetrná k pokožke a vyrobená z bylinných a ekologických prísad.
  • Uprednostňujú sa miestne suroviny.
  • Podpora sociálneho hospodárstva, poľnohospodárstva a tradičného chovu hospodárskych zvierat v bezprostrednom regióne.
  • Vývoj jednoduchej, poctivej a účinnej kozmetiky
  • 100% surovín pochádza z ekologického poľnohospodárstva a je podľa toho certifikovaných.
  • 0,7% ročného zisku sa venuje miestnym projektom súvisiacim s trvalo udržateľným rozvojom.

Výrobky MATARRANIA neobsahujú vodu - hlavnou zložkou je najkvalitnejší organický olivový olej - je to kvôli blízkosti k výrobe olivového oleja. Na výrobu kozmetiky sa však používajú aj iné rastlinné oleje, ako je mandľový, slnečnicový alebo lieskový orech. Všetky oleje sa vyznačujú svojou vysokou kvalitou a lisovaním za studena. Výrobky sú navyše obohatené o rastlinné výťažky: V regióne sa nachádza veľká a dobre zachovaná paleta divokých, aromatických a liečivých rastlín, ako aj hlboko zakorenené a populárne poznatky o ich použití.

Prečo práve olivový olej? Olivový olej sa v Stredomorí používa na starostlivosť o pokožku po tisíce rokov s veľmi dobrými výsledkami. Populárna tradícia používania olivového oleja - rovnako ako početné súčasné štúdie - zaručujú jeho použitie v starostlivosti o pokožku, najmä v prípade citlivej a namáhanej pokožky. Okrem iného kvôli týmto vlastnostiam:

  • Je to silný antioxidant a obsahuje vysoké hladiny vitamínu E a polyfenolov.
  • Pôsobí posilňujúco na pokožku a podporuje jej pružnosť vďaka esenciálnym mastným kyselinám, ktoré obsahuje.
  • Olivový olej je nemastný a nekomedogénny - nezužuje póry ani ich neupcháva.

Balenie výrobkov MATARRANIA je vyrobené z 30% recyklovaného skla. Použitie plastov je obmedzené na minimum - sú z nich vyrobené iba produkty ako oleje a dávkovače séra s predmetom na kvapkanie. Vonkajší obal pozostáva z recyklovaného kartónu.