Urtekram je tu už 50 rokov!

Urtekram je tu už 50 rokov!

Tento týždeň sa bližšie pozrieme na dánsku značku Urtekram, ktorá vynakladá na udržateľnosť už takmer pol storočia.

URTEKRAM: názov hovorí za všetko

URTEKRAM má zmysluplné meno. URTE je dánske slovo pre bylinky, a preto predstavuje mnoho rastlinných prísad používaných vo výrobkoch. KRAM zase označuje pôvod spoločnosti ako malý obchod so zdravou výživou v Kodani, ale tiež znamená „objatie“ v dánčine. Pre spoločnosť to predstavuje milujúce objatie prírody, ale aj objatie, ktoré produkty ponúkajú každému, kto ich používa.

Špičková prírodná kozmetika už takmer 50 rokov

Úspešný príbeh URTEKRAM sa začal v roku 1972. V tom roku bol v Kodani založený tzv. „Urtekræmmer“. Bol to druh obchodu so zdravou výživou, v ktorom sa ekologická myšlienka vrátane udržateľnosti, ekologického a spravodlivého obchodu kapitalizovala. V tom čase to bolo mimoriadne inovatívne, pretože sa veľa ľudí v tom čase o tieto veci ešte nezaujímalo.

Úspech však čoskoro prišiel a potvrdil tento koncept. Dopyt sa čoskoro stal taký veľký, že bolo potrebné vlastné výrobné miesto. V roku 1989 sa spoločnosť presťahovala do Nodjutlandu v Dánsku, kde URTEKRAM stále pôsobí.

V Škandinávii je URTEKRAM v súčasnosti jedným z najznámejších výrobcov korenín, potravín a osobnej starostlivosti. V súčasnosti okolo 140 zamestnancov vyrába výrobky na vlasy, pokožku a starostlivosť o zuby tejto značky.

Prírodná kozmetika od URTEKRAM

Kozmetické výrobky a výrobky osobnej starostlivosti od spoločnosti Urtekram sú mimoriadne kvalitné. Okrem toho, sa výrobky neustále vyvíjajú pretože ľudia sú presvedčení, že bio je tá správna cesta.

Všetky kozmetické výrobky URTEKRAM sú certifikované spoločnosťou Vegan Society, a preto sú zaručené bez živočíšnych prísad, ako je včelí vosk. Existuje tiež jedna z najprísnejších organických certifikácií v kozmetickom priemysle, norma COSMOS ORGANIC od spoločnosti Ecocert. Táto norma stanovuje, že najmenej 98% zložiek musí byť prírodného pôvodu. URTEKRAM často prekračuje tento štandard a dokonca v mnohých produktoch uvádza, že zložky majú až 100% prírodný pôvod. Tento napr. zabezpečuje napr. jednoduchú a bezpečnú odbúrateľnosť výrobkov.

Samozrejme z dôvodu prísnych, samostatne stanovených usmernení, sú výrobky tiež bez:

  • parabénov
  • silikónov
  • minerálneho oleja
  • syntetických farbív, vôní a konzervačných látok

Počas výroby, URTEKRAM pripisuje veľký význam starostlivosti o životné prostredie, ľudí a prírodu.

Trvalo udržateľné balenie s bioplastom

Spoločnosť URTEKRAM už nejaký čas ponúka okrem prírodných, udržateľných prísad alternatívu k tradičným obalom. Balenie 85% sortimentu teraz pozostáva z rastlinných surovín.

Toto je odpad, ktorý vzniká pri ďalšom spracovaní cukrovej trstiny. Tieto odpadové materiály, ktoré sa už viac nepoužívajú, sa stávajú základom pre rastlinné plasty rôznymi spôsobmi spracovania. Tie, sa dajú ľahko recyklovať pomocou profesionálnych prívodných kanálov (žltý odpad a podobne).

Používanie tohto rastlinného plastu chráni klímu a životné prostredie, pretože nastáva spätný efekt skleníkového efektu. Každá tona cukrovej trstiny absorbuje okolo dvoch ton CO2 z atmosféry. Keďže sa jedná aj o odpady, ktoré sa spracovávajú, nemá to žiadny vplyv na výrobu potravín. Spoločnosť URTEKRAM usilovne pracuje na zmene balenia celého sortimentu.

Tu nájdete náš široký sortiment výrobkov URTEKRAM, ktoré ponúkame v internetovom obchode Ecco Verde.