5 mýtov o suchej pokožke

5 mýtov o suchej pokožke

Suchá pokožka je pre mnohých problémom. Stále však existuje mnoho mýtov starostlivosti, ktoré môžu mať dokonca negatívne účinky.

Ak máme problémy so suchou pokožkou, prvým inštinktom je často jednoducho aplikovať najhrubší, najmastnejší krém a dúfať v to najlepšie. To však nie je naozaj dobrý nápad, pretože by to mohlo pokožke viac poškodiť ako pomôcť. Tu je päť mýtov o suchej pokožke, aké dôsledky môžu mať a čo môžete urobiť.

Suchá pokožka je zimná téma

Aj keď suchá pokožka je bežná najmä v zimných mesiacoch, keď je vlhkosť najnižšia, môže sa objaviť po celý rok.

V lete vedú klimatizačné systémy, intenzívne UV žiarenie, slaná voda a chlór k šupinatej a napnutej pokožke. Teplejšie počasie môže tiež spôsobiť dehydratáciu pokožky zvnútra, takže je obzvlášť dôležité zvýšiť hydratáciu, keď ste na dovolenke alebo žijete v horúcej krajine.

Musíte piť viac vody

Nanešťastie, pitie niekoľkých litrov vody denne nie je liekom na skutočne suchú pokožku, pretože stráca vlhkosť kvôli jej neprimeranej ochrannej bariére.

Uistite sa, že pijete dva litre denne (a popritom konzumujete vodnaté jedlá, ako je napríklad uhorka alebo melón). Môžu zachovať základné funkcie pleti, ale skutočný problém suchej pleti nespočíva v dehydratácii.

Potrebujete silnejší hydratačný krém

Veľmi mastné krémy sú nielen nepríjemné, ich pokožka je dehydratovaná ako suchá, ale môžu spôsobiť aj problémy, ako sú vyrážky.

Samozrejme by ste sa mali vždy vyhnúť umelým prísadám, ako je silikón alebo minerálny olej, a namiesto toho by ste sa mali spoliehať na hydratačné krémy, ktoré aktívne podporujú prirodzenú bariéru pokožky. Napr. krémy s jojobovým alebo avokádovým olejom a vysokým obsahom vody poskytujú pokožke vlhkosť po dlhú dobu bez toho, aby ju dusili pod vrstvou tuku.

Píling robí suché miesta ešte horšími

Píling s veľmi tvrdými, ostrými zrnkami môže poškodiť kožnú bariéru a zhoršiť suchosť, ale úplné zrieknutie pílingu môže spôsobiť, že naša starostlivosť o pokožku nebude účinná.

Použitie jemného pílingu raz alebo dvakrát týždenne pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky. To umožňuje iným produktom starostlivosti o pleť lepšie prenikať cez pokožku.

Suchá pokožka potrebuje viac oleja

Aj keď suchú pokožku spôsobuje nedostatok prírodných olejov, potrebuje tiež vlhkosť. Iba samotné pleťové oleje nemôžu však pokožke poskytnúť dostatok vlhkosti. Na zabezpečenie vyváženého prísunu tekutín a živín do pokožky by ste mali ráno použiť vhodný hydratačný krém a večer pleťový olej.

V Ecco Verde nájdete široký výber produktov starostlivosti o pleť . Mnohé z nich sú tiež skvelé pre starostlivosť o suchú pokožku. Samozrejme existuje niečo pre každý typ pleti.