Robíte tieto chyby pri čistení pleti?

Robíte tieto chyby pri čistení pleti?

Starostlivosť o tvár je často zanedbávaná. Nikto z Vás si úplne dokonale nečistí tvár. Často nemáte čas a potom je ľahšie si utrieť rýchlo tvár, rýchlo ju opláchnuť v sprche alebo ísť s make-upom do postele. A to aj napriek tomu, že vieme že to našej pleti vôbec nerobí dobre.

Mali by ste si Však nájsť čas na dôkladné očistenie pleti. Už ste si položili otázku: robim to dobre? Tu je päť najčastejších chýb pri čistení, ktorým by ste sa mali vyhnúť:

 • Voda je príliš horúca
  Ak si umyjete tvár príliš horúcou vodou, môžu sa poškodiť kapiláry pokožky a prírodné oleje sa spláchnu. To robí pokožku citlivejšou na začervenanie a suchosť.
  Najlepšie je použiť maximálne vlažnú vodu. Pred použitím čistiaceho mlieka alebo tonika je najlepšie navlhčiť látku, vyžmýkať ju a na niekoľko sekúnd ju jemne pritlačiť na pokožku, aby sa uľahčilo odstránenie make-upu a nečistôt.
 • Nepoužívate správny čistiaci produkt
  Každá ľudská bytosť je iná a rovnako aj pokožka. Čistiace produkty často obsahujú veľa dráždivých látok, ktoré môžu byť zodpovedné za rôzne kožné ochorenia. Mať tento mimoriadne čistý pocit po očistení je znakom toho, že ochranné oleje pokožky boli odplavené síranmi alebo dehydratačnými alkoholmi.
  V takom prípade je vhodné opužiť iný produkt na čistenie pleti. Po očistení tváre by pokožka nemala byť nikdy napätá.
 • Príliš veľa produktov
  Čistíte pokožku dvakrát? Nie je dobré bombardovať pokožku príliš veľkým množstvom produktov. Penové čistiace prostriedky a odličovače obsahujú sírany, alkohol a syntetické vonné látky, ktoré zanechávajú pokožku podráždenú a napätú - aj keď potom použijete jemný čistiaci prostriedok.
  Najlepšie je použiť menšie množstvo toho istého čistiaceho produktu na druhé čistenie alebo najskôr použiť kokosový olej na odstránenie make-upu pred čistením.
 • Prehnané čistenie
  Aj v prípade ak ste unavení na konci dlhého dňa a jediné čo chcete je ísť len do postele, aj v tomto prípade by ste nemali zabúdať na očistenie pleti. Pokožka Vám raz za to poďakuje.
  Odporúčame pri čistení pleti jemne pokožku masírovať krúživými pohybmi.
 • Agresívny píling
  Látky s nepravidelne tvarovanými pílingovými materiálmi môžu dráždiť pokožku. Preto by ste nemali používať pílingový čistiaci prostriedok 2 v 1 denne.
  Raz alebo dvakrát týždenne stačí na čistenie. Najlepší spôsob je použitie produktu s prírodnými, guľatými pílingovými zrniečkami.