Pre dobrý spánok a žiarivú pokožku hneď z rána!

Pre dobrý spánok a žiarivú pokožku hneď z rána!

Pomocou týchto piatich tipov ľahko dosiahnete zdravú pokožku počas spánku, ktorá Vám cez noc pozdvihne náladu žiarivou pleťou.

1. Vlhkosť

Dokonalá teplota na spánok je 16 až 19 stupňov, v lete aj v zime je vlhkosť pre pokožku rovnako nevyhnutná. Ak je príliš suchá, pokožka sa vysuší ako kúsok chleba, ktorý sa nechá cez noc vonku... Vlhkosť vzduchu môžete ovládať jednoducho a lacno: jednoducho zaveste vlhký uterák do spálne alebo investujte do zvlhčovača vzduchu. Technologické ventilátory majú vlhkomer - optimálna vlhkosť je medzi 50 a 70 %.

2. Výška vankúša je dôležitá

Čím vyššie, tým lepšie! Takže takmer, samozrejme, nemali by ste mať bolesti krku, ale ležanie je dobré pre lymfatickú funkciu. Lymfatická tekutina môže lepšie odtekať. Ak nie, všimnite si, že keď sa ráno pozriete do zrkadla máte opuchnuté oči a niekedy tmavé kruhy pod očami. Tip: vonné spreje na vankúše zvyšujú pohodu každého vankúša.

3. Olej je zlato

Po individuálnej očistnej rutine by ste svojej pokožke mali dopriať hodnotný arganový olej. Je známy tým, že poskytuje trvalú hydratáciu všetkým typom pleti. Rýchlo sa vstrebáva a je vhodný aj pre citlivú pokožku. Zdravie podporujúce, antioxidačné a hydratačné vlastnosti a vysoká hodnota vitamínu E z neho robia skutočnú zázračnú zbraň, pokiaľ ide o zdravú pokožku.

4. Masáž

Rozšírte svoju rutinu čistenia! Masáže tváre sú vhodné najmä na konci dňa a na prípravu na dobrý spánok. Použite prsty, konjac špongiu alebo masážny valček. Jemné krúživé pohyby podporujú prekrvenie a optimálne pripravujú pokožku na zotavenie.

5. Hlboký spánok

Počas spánku sa samozrejme zotavuje celé telo a organizmus. Pleti prospieva najmä pokojný spánok. Zvyšujú sa vlastné metabolické produkty, čo sa prejavuje zvýšeným prekrvením a lepším zásobovaním pokožky kyslíkom. Okrem toho sa uvoľňuje rastový hormón a to zvyšuje tvorbu kolagénu - čo je zase nevyhnutné pre zvýšenie elasticity pokožky.