Čistenie tváre: Robíte tieto chyby?

Čistenie tváre: Robíte tieto chyby?

Pravdepodobne sme nikdy nevyčistili dobre svoju tvár, rýchlo sme ju opláchli v sprche alebo šli spať s make-upom - hoci poznáme postupy správneho čistenia.

Ak si však urobíte čas na očistenie tváre, položíte si otázku: Robím to dobre? Je to naozaj tak? Tu je päť najčastejších chýb pri čistení tváre.

Rýchlo neznamená dobre

Ak ste unavení po náročnom dni, nemali by ste ošetrovať pleť rýchlo. Človek by si mal nájsť čas na správne očistenie tváre. Vaša pokožka vám neskôr za to poďakuje.

Prečo si nemasírujete pri čistení tváre pleť? Pomáha to znižovať stres zo dňa a lepšie tak spíme.

Voda je príliš horúca

Ak si umyjeme tvár horúcou vodou, môžu sa poškodiť kapiláry pokožky a prírodné oleje sa zmyjú, takže je naša pokožka náchylná na začervenanie a suchosť.

Najlepším spôsobom je použitie vlažnej vody. Môžete tiež navlhčiť handričku, vyžmýkať ju a na pár sekúnd jemne poprikladať na tvár. Pomáha rozpustiť make-up a nečistoty pred úplným odstránením pomocou čistiaceho prostriedku.

Nemáte správnu pleťovú vodu/odličovač

Každý človek je iný a rovnako aj pokožka. Agresívne prísady, aké sa nachádzajú v mnohých čistiacich prostriedkoch, môžu byť zodpovedné za celý rad kožných problémov.

„Čistý“ pocit po vyčistení je znakom toho, že ochranné oleje na pokožke boli umyté pomocou sulfátového alebo sušiaceho alkoholu.

V takom prípade je dôležité a správne prejsť na miernejší čistiaci prostriedok na tvár.

Agresívne pílingy

Pílingy sú dobré pre pokožku - pokiaľ sa nerobia príliš často alebo sa nepoužívajú príliš agresívne produkty na píling. Potom je koža podráždená alebo môže byť dokonca poškodená. Preto by ste sa mali vyhnúť výrobkom 2v1 s integrovaným píingovým účinkom na denné čistenie.

Raz alebo dvakrát týždenne môžme pokožku masírovať pílingom, ale nie častejšie!

Príliš veľa produktov

Uvažujete o opakovanom čistení? Nie je to dobrý nápad. Neznamená že používaním viacerých výrobkov Vám pomôže viac.

Konvenčné penové čistiace prostriedky a odličovače často obsahujú sírany, alkoholy a syntetické vonné látky, ktoré dráždia pokožku a vedú k napätému pocitu - potom jemný čistiaci prostriedok už nepomôže.

Najlepšie je použiť menšie množstvo bežného čistiaceho prostriedku na tvár na druhé, opakované čistenie. Môžete použiť aj kokosový olej na čistenie, predtým je však vhodné odstrániť očný make-up.

Kliknite sem pre naše výrobky na čistenie tváre.