Odpovede na bežné a časté beauty otázky

Odpovede na bežné a časté beauty otázky

Mnoho ľudí má veľa otázok o kráse a problémoch s ňou spojených. Tu uvádzame niektoré z najbežnejších otázok.

Ako sa zbavíte vačkov pod očami?

Koža okolo našich očí je najtenšia a tiež bohatá na cievy. Tvorba tekutín pod touto jemnou pokožkou môže spôsobiť, že oči budú pôsobiť tieňovo a opuchnuto - najmä keď sme nespali!

Je to starý trik, ale plátky uhorky alebo chladené čajové vrecká (harmanček) upokojujú.

Následne môžete naniesť očný krém a prstami ho jemne vmasírujte, aby ste podporili krvný obeh a odstránili opuchy.

Opuchnuté oči môžu byť tiež znakom dehydratácie alebo nadmerného príjmu solí, ktoré spôsobujú zadržiavanie vody. Takže dosť pite a vymeňte slané občerstvenie za alternatívy s nízkym obsahom sodíka. To by malo zabrániť tmavým kruhom.

Dokážete urobiť svoje pery plnšími?

Plné pery sa považujú za krásne - vždy. Nie je preto prekvapením, že existuje trend smerujúci k plnším perám, ktorý naberá na obrátkach. Nie je to také ľahké, pretože pery sa časom menia. Postupným starnutím prirodzene chudnú, keď sa spomalí produkcia kolagénu a kyseliny hyalurónovej.

Strava s vysokým obsahom bielkovín a vitamínu C podporí produkciu kolagénu a pomôže chrániť prirodzenú štruktúru pokožky a spomaliť jej rednutie. Zásobte sa teda tmavou listovou zeleninou a vysokokvalitnými zdrojmi bielkovín, ako je šošovica a ryby.

Pery vyzerajú najplnšie, keď sú dobre masírované s peelingom a sú hydratované. Vždy sa preto uistite, že máte dobrú starostlivosť o pery a veľa pijete.

Ako poriadne vyčistiť štetce na make-up?

Udržiavanie super čistých štetcov na make-up je jednoduchý spôsob, ako obmedziť výskyt baktérií a zabrániť tak odlupovaniu a popraskaniu citlivej alebo akné náchylnej pokožky. Za týmto účelom čistite štetce aspoň raz týždenne šampónom.

Dajte pozor, aby ste nepoškodili lepidlo na štetci. Jednoducho navlhčite štetiny pod prúdom teplej vody a jemne masírujte s niekoľkými kvapkami detského šampónu alebo neparfumovaného mydla, aby ste uvoľnili make-up a nečistoty.

Následne poriadne opláchnite a nechajte vyschnúť na uteráku.

Ako sa zbaviť zarastených pupienkov?

Je veľmi lákavé si tlačiť nepríjemné pupienky, ale namiesto toho, aby sme si pomohli, iba si prenesieme infekciu a zápal hlbšie do pórov, čo výrazne zvyšuje pravdepodobnosť zjazvenia. Tvrdohlavé pupienky, ktoré vyrástli pod kožou, si vyžadujú trpezlivosť a zdržanlivosť.

Umývajte si pleť s produktom na čistenie asi dvakrát denne.

Po vyčistení pokožku osušte a naneste na postihnuté miesto tenkú vrstvu séra napríklad od Pai Skincare All Becomes Clear Blemish Serum alebo Anti-Blemish-Cream