6 mýtov o umývaní vlasov

6 mýtov o umývaní vlasov

Naozaj sa mokré vlasy pri česaní lámu? Aká teplota vody je príliš horúca na umývanie vlasov? Ako často je umývanie vlasov príliš časté? Ako často by ste mali meniť svoje produkty starostlivosti o pleť?

1. Časté umývanie vlasov je to najlepšie

Nie, práveže je to naopak! Čím častejšie si vlasy umývate, tým viac je napádaný lipidový obal vlasu, ktorý sa potom ľahšie láme. Dôležitejšie ako frekvencia šampónovania je používanie masiek a kondicionérov na vlasy.

2. Produkty na starostlivosť o vlasy by sa mali meniť

Nie. Keď ste našli produkt, ktorý najlepšie vyhovuje Vašim potrebám starostlivosti o vlasy, zostaňte pri ňom. Najlepšie je zvoliť si kombináciu dvoch ošetrujúcich produktov. Ak máte napríklad kučeravé vlasy, použite výživný šampón a skombinujte ho s kondicionérom na poškodené vlasy.

3. Viac lesku získate so studenou vodou

Nie. Studená voda na konci starostlivosti uzavrie kutikulu vlasu a dodá trochu viac lesku. Studená voda však uzatvára aj vlasovú pokožku. To znamená, že látky v produktoch starostlivosti nemôžu pôsobiť. Tip pre profesionálov: použite vlažnú vodu a v prípade potreby opláchnite spodnú tretinu vlasov studenou vodou!

4. Vlasy sú čisté vtedy, keď tzv. "vŕzgajú"

Nie. Ak Vám pri umývaní vlasy tzv. vŕzgajú, potom je lipidový obal vlasov zmytý a štruktúra vlasov je otvorená a bezbranná. Tip profesionála: spodnú tretinu vlasov rozmaznávajte kondicionérom a pri ďalšom pravidelnom umývaní vlasov použite šampón bohatý na ošetrujúce látky.

5. Čím sa budú vlasy menej umývať, tým budú menej mastné

Áno. To je samozrejme veľmi individuálne. Len si treba uvedomiť, že každé umývanie vlasov útočí na vlasovú štruktúru. Pri vhodnom výbere ošetrujúcich prípravkov a výmene kondicionéru a šampónu je však časté umývanie vlasov pre hlavu a vlasy takmer neškodné.

6. Nikdy nečešte mokré vlasy

Nie. Ide skôr o to „ako“. Jemné česanie alebo kefovanie mokrých vlasov určite nie je problém. Jednoducho nikdy nesušte mokré vlasy na divoko s uterákom a nikdy agresívne nerozmotávajte vlasové uzly hrebeňom. Trpezlivosť a jemná ruka jemnú štruktúru vlasov určite nezničia.