Starostlivosť o pleť so 100%Pure

Starostlivosť o pleť so 100%Pure

4 jednoduché kroky k optimálnej starostlivosti

So štyrmi vybranými produktmi od 100% Pure k jednoduchej starostlivosti o pleť

Trh s výrobkami na starostlivosť o pleť je obrovský a neprehľadný. Mnohé z nich sú príjemné a zábavné - ale pre pleť platí, že menej je niekedy jednoducho viac. Nájsť medzi množstvom možností tú najlepšiu možnú starostlivosť pre Váš osobný typ pleti môže byť skutočnou výzvou. Nepotrebujete však ani zložitú rutinu - na starostlivosť o vašu pleť a pokrytie všetkých jej potrieb Vám postačia štyri produkty. Na dosiahnutie tohto cieľa je dôležitá jedna vec: poznať svoj vlastný typ pleti.

Určite svoj typ pleti

 • Dôkladne si očistite tvár.
 • Potom nechajte pleť hodinu odpočívať bez použitia krému alebo iných ošetrujúcich prípravkov.
 • Po jednej hodine si dobre prezrite svoju pleť v zrkadle, zapíšte si svoje pozorovania a porovnajte ich s nižšie uvedenými popismi.
 • Snažte sa čo najlepšie priradiť svoju pleť k jednému z typov, pretože to zjednoduší výber produktov starostlivosti.

 • Normálna pleť: pleť tváre je jemne pórovitá, zamatová a vyzerá dobre prekrvená. Na pocit je jemná a pružná.
 • Suchá pleť: už počas čakacej doby sa pleť začala napínať a možno aj červenať. Vidíte aj šupinaté miesta a malé vrásky?
 • Nečistá a/alebo mastná pleť: Vaša tvár vyzerá mastná a lesklá a objavujú sa na nej aj škvrny alebo pupienky. Pri nečistej pleti môžete veľmi zreteľne vidieť aj póry.
 • Zmiešaná pleť: T zóna (čelo, nos a brada) je lesklá, mierne mastná a skôr s hrubými pórmi, zatiaľ čo líca a oblasť očí sú napäté a červené? To sú jasné znaky zmiešanej pleti.
 • Senzitívna pleť: pleť vyzerá podráždene, ako aj na mnohých miestach začervenane a napnuto.
 • Zrelá pleť: okolo očí a úst, ako aj na čele sa objavujú vrásky? Je Vaša pokožka skôr suchá a krehká? Potom je pravdepodobné, že Vaša tvár už potrebuje starostlivosť pre zrelú pleť. Medzi 20. a 30. rokom života sa začínajú procesy starnutia a pokožka stráca svoju pružnosť.

Čistenie - tonizácia - hydratácia - ochrana pred slnkom: dokonalá starostlivosť v 4 jednoduchých krokoch

1 - Čistenie

Čistiaci prípravok na tvár má v podstate len jednu úlohu: jemne odstrániť z pleti nečistoty, prebytočný kožný maz a make-up. Ak si vyberiete prírodnú kozmetiku, zaobídete sa bez agresívnych prísad a dráždivých chemikálií, ale zároveň je vhodné prispôsobiť postup čistenia vlastnému typu pleti.

 • Normálna pleť je pomerne bezproblémový typ pleti a optimálne ju možno čistiť jemným gélom alebo penou.
 • Suchá pleť potrebuje obzvlášť šetrné prípravky, ktoré ju nevysušujú a zároveň ju ošetrujú počas čistenia. V tomto prípade by bol vhodným produktom Argan Oil Creamy Cleanser.
 • Mastnú/nečistú pleť môžete čistiť ľahkým prípravkom bez alkoholu. Ideálne takým, ktorý má pridané čistiace, vyrovnávajúce vlastnosti, ako napríklad Charcoal Clay Cleanser alebo Clear Complexion Cleanser Tea Tree.
 • Zmiešaná pleť je obzvlášť náročný typ pleti, pretože má dve potreby, ktoré treba uspokojiť súčasne. Vyvažujúca pena je preto ideálnym čistiacim prípravkom, ktorý čistí do hĺbky bez vysušovania pleti.
 • Citlivá pleť potrebuje obzvlášť jemný čistiaci prípravok, ako je Cucumber Cloud Foam Cleanser.
 • Zrelá pleť naopak potrebuje viac času na regeneráciu a najlepšie ju vyčistí revitalizačný aj vyživujúci prípravok.

2 - Tonizácia

Pleťová voda alebo tonikum na tvár sa považuje za absolútnu conditio sine qua non v starostlivosti o pleť. Je to univerzálny výrobok, ktorý nielen odstraňuje nečistoty a zvyšky make-upu po čistení, ale zároveň aj hydratuje, pripravuje pleť na následnú starostlivosť a vyrovnáva pH.

Klasickým tonikom vhodným pre všetky typy pleti, ktoré jemne čistí, hydratuje a tonizuje, je Rose Micellar Cleansing Water.

3 - Hydratačná starostlivosť

Každá pleť potrebuje vlhkosť a hydratáciu, ale nie každý typ pleti potrebuje rovnaké množstvo oboch. Oleje sú v podstate hydrofóbne (nerozpustné vo vode), ale dokážu zabezpečiť optimálnu rovnováhu vlhkosti, pretože dodávajú pokožke dôležité lipidy a tým podporujú prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Lipidy obsiahnuté v olejoch udržiavajú vlhkosť v pokožke a sú ideálne najmä pre suchú pokožku. Ak je však pokožka po starostlivosti na báze olejov stále suchá, pravdepodobne je dehydrovaná - nejde o typ pokožky, ale o dočasný stav. Tento stav možno napraviť hydratáciou/vodou - pomocou krému na báze vody a intenzívne hydratačných prísad, ako je napríklad kyselina hyalurónová.

Pri hydratačnej starostlivosti treba dbať na to, aby pokožka dostávala aj potrebné živiny.

4 - Ochrana pred UV žiarením

V neposlednom rade nezabudnite na ochranu pred slnkom! Dobrá ochrana pred UV žiarením je nevyhnutná a mala by byť súčasťou vašej kozmetickej starostlivosti. Chráni pred voľnými radikálmi a škodlivými lúčmi, ktoré sú hlavnou príčinou predčasného starnutia pokožky. Okrem toho používanie opaľovacieho krému môže nielen zabrániť známkam starnutia, ale zohráva aj dôležitú úlohu pri prevencii spálenia od slnka, ako aj pri znižovaní rizika vzniku rakoviny kože.

Informácie v tomto článku slúžia na vysvetlenie. Nie sú určené a nemali by sa používať ako náhrada odborného lekárskeho poradenstva, diagnostiky alebo liečby.