Right to the Roots - rozhovor s lekárnikom Alexandrom Ehrmannom z kozmetiky Saint Charles

Right to the Roots - rozhovor s lekárnikom Alexandrom Ehrmannom z kozmetiky Saint Charles

Prírodná kozmetika sa vyvíja a ponúka čoraz kvalitnejší a inovatívnejší sortiment pre pleť a vlasy. Kozmetika Saint Charles už desaťročia vyvíja širokú škálu vlastných špecialít. Tie sú založené na používaní prírodných ingrediencií najvyššej bio kvality a do júna 2008 boli dostupné len v lekárni Saint Charles.

Stretli sme sa na rozhovor s lekárnikom Mag. pharm. Alexandrom Ehrmannom, ktorý pred viac ako desiatimi rokmi začal vyvíjať vlastnú líniu prírodnej kozmetiky Saint Charles v súlade s mottom Saint Charles "Right to the Roots".

Pán Ehrmann, ako ste ako lekárnik prišli na myšlienku vytvoriť vlastnú radu prírodnej kozmetiky?

O prírodnú kozmetiku som sa začal zaujímať veľmi skoro. Používanie prírodne identických výrobkov na starostlivosť o tvár a telo mi od začiatku dávalo zmysel. Pri našich výrobkoch sa zameriavame na účinnosť, podobne ako pri liekoch, naša kozmetika pomáha pri (kožných) problémoch.

To je zaujímavý prístup. Ako si to viete podrobne predstaviť?

Pri tvorbe receptúr sa ja, srdcom farmaceut, riadim svojou vášňou pre vývoj prirodzene účinnej kozmetiky. Výrobky, ako je naše farmaceutické mydlo Saint Charles, balzam SOS, krémový dezodorant alebo balzam na ruky, boli vyvinuté špeciálne pre špecializované indikácie. Napríklad balzam SOS pomáha pri spálení od slnka a mydlo pomáha prirodzene dezinfikovať ruky.

Ako presvedčíte zákazníkov o prírodnej kozmetike?

Na to sa dá odpovedať celkom jednoducho: prírodná kozmetika obsahuje prírodné látky identické s pokožkou, a preto sa aj lepšie vstrebáva do pokožky. Vysokokvalitné ekologické výrobky navyše obsahujú len čisté organické zložky, vďaka ktorým sa pokožka prirodzene rozžiari.

Farmaceuti majú stále pomerne zaprášený imidž. Ako sa Vy osobne odlišujete od tohto imidžu?

V lekárni Saint Charles je prítomná aj tradícia a starodávne znalosti. Tieto znalosti kombinujeme s bylinkami, ktoré nám rastú priamo pod nosom. Našou hlavnou zásadou je: "Bylinky, ktoré nájdeme na prahu nášho domu, môžeme spracovať do liekov, využiť ich v kozmetike alebo ich zjesť."

Podľa nášho názoru je to pre nás veľmi dôležité. Toto všetko kombinujeme s modernými poznatkami: Right to the Roots.