Starostlivosť a ochrana pred slnečnými lúčmi

Starostlivosť a ochrana pred slnečnými lúčmi

Je opäť leto a slnko je späť v plnom prúde. Nielenže zaisťuje vysoké teploty, ale tiež poriadne praží na pokožku.

Pre všetky outdoorové aktivity, ako napr turistika, záhradníctvo alebo šport, je obzvlášť vysoké riziko spálenia pokožky. Preto je dôležité aplikovať správne opaľovacie krémy. Mali by ste ich vyberať na začiatku sezóny. Spravidla platí, že čím vyšší je SPF, tým lepšie.

Najlepší spôsob, ako aplikovať opaľovací krém je pred opaľovaním. Na tvár odporúčame špeciálne vyvinutý gél na opaľovanie s SPF 30 od Eco Cosmetics.

Vodeodolné opaľovacie krémy sú vhodné pre všetkých športových nadšencov. Aj preto máme veľký výber, napr. Sun Stick EQ Evoa (ktorý je vynikajúci aj pre zimné športy, chráni pokožku vzácnymi olejmi).

Ecco Verde samozrejme ponúka množstvo produktov ochrany pred slnkom pre telo. Tu si môžete vybrať z viac ako 120 rôznych produktov.

Pri ochrane pred slnkom sa často zabúda na pery. Sú veľmi citlivé a potrebujú ochranu, ak ste príliš dlho na slnku. Tu odporúčame balzam na pery Hurraw s SPF 15 a hodnotnými organickými olejmi.

Detská pokožka je obzvlášť citlivá na slnko, pretože si úplne nevyvinula svoju prirodzenú ochranu. Je preto veľmi dôležité zvoliť vysoký faktor ochrany pred slnečnými lúčmi napr. s produktom Eco Cosmetics Baby & Kids Sun Cream.

Najlepšou ochranou pred príliš veľkým množstvom slnka je stále pokrývka hlavy. Toto je najlepší spôsob, ako zabrániť suchým vlasom a rozštiepeným končekom. Ak pokrývka hlavy nie je možná, mali by ste si vlasy aspoň chrániť vlasovým olejom. V našej ponuke olejov na opaľovanie nájdete aj niekoľko špeciálnych olejov na vlasy.

Nezabúdajte sa vždy dobre natrieť

Pokožka je najväčší orgán tela a nikdy nezabúda. Všetko, čo sme jej kedy urobili, bolo uložené. Každé popálenie od slnka nás - ako starneme - trestá vo forme škvŕn, vrások alebo pigmentáciou. Riziko rakoviny kože sa zvyšuje s každým spálením od slnka. Ani ten najvyšší SPF netrvá večne. Preto by sme sa mali počas dlhého dňa na slnku pravidelne krémovať. Po každom kúpaní či športovej aktivite.

Starostlivosť po opaľovaní

Slnko pokožku vysúša, aj keď ju chránime pred škodlivým UV žiarením. Intenzívne hydratačné ošetrenie vo večerných hodinách je absolútnou nevyhnutnosťou. Klasikou je Aloe Vera, ktoré svojimi aktívnymi zložkami upokojuje a hydratuje pokožku.

Užite si pobyt na slnku s použitím skvelých výrobkov na opaľovanie z Ecco Verde :)