Let's talk eyeliner!

Let's talk eyeliner!

Aká očná linka je najvhodnejšia pre aký tvar očí?

Očné linky sa stali nepostrádateľnými v súčasnom štýle líčenia.

V zásade platí: všetko sa dá, ale nič sa nemusí. Ak máte úzke oči (to znamená, že sú oči blízko seba) a chcete očariť Foxy vzhľadom, smelo do toho! Nasledujúce vysvetlenia slúžia iba ako udanie smeru a pomôžu Vám optimálne zvýrazniť oči.

Let's start!

The Tightline: vďaka úzkej línii pozdĺž mihalníc budú Vaše riasy vyzerať plnšie bez toho, aby na seba pútali veľkú pozornosť. Vhodné pre akýkoľvek tvar očí.

The Classic: tu predĺžite "Tightline" trochu von a vytvoríte tak malé, ale jemné krídlo. To Vaše oko opticky trochu predĺži, ale nie príliš dramaticky. Vhodné pre každý tvar očí a na každú príležitosť.

The Bold: teraz to začína byť dramatické. Boldliner je obzvlášť vhodný pre milovníčky tzv. Cat Eye a vyzerá obzvlášť krásne v kombinácii s Nude Lip. Táto technika očných liniek je vhodnejšia pre oči okrúhleho alebo mandľového tvaru s viditeľnejším povrchom viečka. Pri zasunutých viečkach by sa krídlo mohlo dostať pod kožu a nebolo by viditeľné.

C-Wing: vhodné pre zysunuté viečka a hlboko posadené oči: pri tejto technike očných liniek začnite s Wing a pozerajte sa priamo do zrkadla. Potom spojte Wing v tvare C s hornou líniou rias.

Tento štýl očnej linky je obzvlášť vhodný pre hlboko posadené oči a zasunuté viečka. Pokiaľ je povrch viečka viditeľnejší, tvar C by bol príliš nápadný, preto by sme tu odporučili slabšiu formu Bold Wing.

Foxy Eyes: začína to byť trendy! Predĺženie vnútorného kútika oka predĺži Vaše oči. To je obzvlášť vhodné pre okrúhle a/alebo malé oči a taktiež Vaše oči opticky vyzerajú byť bližšie pri sebe, a preto obzvlášť oči, ktoré sú od sebatrochu viac vzdialené, profitujú z tejto techniky. V prípade úzkych očí odporúčame nekresliť vnútorné krídlo príliš dlhé a vnútorný kútik mierne zvýrazniť, aby oči neboli opticky natiahnuté dovnútra.

Smokey Liner: mäkšia verzia očnej linky. Na to použite svoju obľúbenú gélovú očnú linku a rozotrite ju štetcom. Tento štýl je vhodný pre každý tvar očí a hodí sa na každú príležitosť.

Smokey Outer V: tu je spodná vonkajšia línia mihalníc spojená s hornou očnou linkou. To zaisťuje väčšie oči a Cat Eye efekt, z ktorého ťažia najmä úzke oči, pretože vizuálne oči od seba oddeľuje. Široké oči by možno mali kombinovať túto techniku s vnútorným Foxy Wing. Smokey Outer V vyzerá skvele aj so sklopenými viečkami.

Reverse Cat-Eye: ďalší štýlový trend očných liniek. Pri Reverse Cat Eye už názov hovorí za všetko. Cat-Eye Wing je namaľovaná na spodnej časti, a nie na línii horných rias, čo vytvára veľmi zaujímavý vzhľad. Táto linka sa odporúča najmä pre zasunuté viečka, pretože je viditeľné celé krídlo. Pre ovisnuté viečka (vonkajší kútik oka je nižší ako vnútorný) by sme neodporúčali túto očnú linku, pretože môže ešte viac zvýrazniť ovisnutý tvar.

Sme veľmi radi, že existuje toľko spôsobov ako zvýrazniť svoj pohľad pomocou očnej linky. Prajeme Vám veľa zábavy pri experimentovaní!

Náš rozsiahly sortiment očných liniek nájdete tu. Produkty, ktoré používala naša vizážistka Sarah, sú uvedené vpravo.