Tipy na starostlivosť o krásne chodidlá v lete

Tipy na starostlivosť o krásne chodidlá v lete

V zime sa často zanedbáva starostlivosť o nohy. Dôvod je pomerne jednoduchý: v chladných mesiacoch sú chodidlá ideálne zabalené do príjemných teplých vlnených ponožiek alebo sú ukryté v topánkach. Nikto neuvidí chodidlá, takže na ne radi zabúdame. Čím je však teplejšie, tým ľahšia a vzdušnejšia bude obuv - namiesto topánok vybalíme sandále alebo žabky. Olúpaný lak na nechtoch a mozole? Mnoho ľudí sa za svoje nohy hanbí a preto aj v lete sa budú niektorí radšej pariť v celých topánkach, ako by si mali obuť sandále.

Aby sa to nedostalo tak ďaleko, mali by ste dostať svoje nohy do dobrej kondície a ošetriť ich tak, aby ste boli na ne hrdí. Tu je potrebné mať na pamäti že: po dlhej zime už pilník na nechty a trochu krému nestačia. Starostlivosť by mala byť komplexnejšia:

  • Začíname relaxačným kúpeľom na nohy. To nielenže vytvára uvoľnenú náladu, ale tiež vyživuje chodidlá. Najlepší spôsob ako to dosiahnuť, je použiť vlažnú vodu, do ktorej pridáte výživné oleje alebo kvetinové extrakty. Prípadne použite olivový olej. Nohy sú v kúpeli namočené asi dvadsať minút.
  • Potom môžeme ošetriť zrohovatenú kožu. K tomu dochádza na miestach, kde je obzvlášť silný tlak na chodidlách. Zrohovatená koža údajne dodatočne chráni tieto oblasti. Najjednoduchší spôsob ako ju odstrániť, je pemza. Musíte však byť opatrní, pretože tým, že nohy máte zmäknuté z kúpanie, viete sa nebezpečne poraniť.
  • Keď sa zbavíte nevzhľadnej zrohovatenej kože, je čas na píling. Tým sa odstráni všetok prebytočný tuk. Namiesto pílingu si môžete chodidlá masírovať aj soľou - má rovnaký účinok.
  • Nasleduje ošetrenie nechtov. Nožnicami alebo pilníkom vytvarujete požadovaný tvar nechtov. Prebytočné kutikuly sa dajú odstrániť alebo jemne pozatláčať so špeciálnou drevenou špachtličkou určenou na nechtovú kožičku.
  • Či sú nechty nalakované alebo nie, je to úplne na Vás. Ak sa rozhodnete si ich nalakovať, je vhodné ako vrchný lak aplikovať ten bezfarebný, pretože tak vydrží dlhšie.
  • Keď lak už uschol, môžete dodatočne ošetrenie ukončiť s jemným nakrémovaním chodidiel.

Pokiaľ ste nasledovali všetky tieto kroky, nemalo by Vám nič stáť v ceste, aby ste ukázali svetu pekné a ošetrené nohy.

Všetky výrobky na starostlivosť o nohy od spoločnosti Ecco Verde nájdete tu.