Ošetrenie zmiešanej pokožky s prírodnou kozmetikou

Ošetrenie zmiešanej pokožky s prírodnou kozmetikou

Tu vám ukážeme, na čo by ste si mali dávať pozor pri produktoch individuálnej starostlivosti, ak máte zmiešanú pleť.

Ako zistíte, či máte zmiešanú pleť?

Zmiešanú pleť spoznáte podľa toho, že má rôzne oblasti. Zmiešaná pokožka má mastné aj suché miesta. Mastné oblasti majú tendenciu byť koncentrované v T-zóne okolo nosa, čela a brady, zatiaľ čo líca bývajú suchšie.

Pretože zmiešaná pokožka má rôzne požiadavky v závislosti od oblasti, hľadanie produktu starostlivosti nie je vždy ľahké. Koniec koncov by to malo pokožku vyvážiť, ale nie ju „prehnane ošetriť“. Tu je stručný návod na rôzne produkty starostlivosti a na čo si treba dávať pozor pri zmiešanej pokožke.

Umývanie

Najvyššia priorita je „nie príliš agresívne“. Veľmi agresívny produkt na čistenie pleti by odstránil prebytočný olej z T-zóny, ale vážne by dráždil suché oblasti pokožky.

Hľadajte dobrý produkt, ktorý je pri odstraňovaní prebytočného oleja, make-upu a nečistôt bude stále jemný na pokožku. To by bolo ideálne pre zmiešanú pleť, pretože oblasti suchej pokožky by neboli nadmerne podráždené.

Existujú aj produkty na čistenie pleti, ktoré dodávajú pokožke vlhkosť (napr. pomocou kyseliny hyalurónovej). Ak trpíte extrémne suchými miestami na pokožke, je to produkt, ktorý by ste mali zvážiť.

Toner na tvár

Dobré tonery obnovujú pH pokožky. Dodávajú pokožke tiež vlhkosť a robia ju hladšou a rovnomernejšou.

Sérum

Sérum je dobré na veľmi suché oblasti pokožky, pretože im dodáva intenzívnu hydratáciu.

Hydratačný krém

Pre zmiešanú pleť je dôležité zvoliť hydratačný krém ľahkej konzistencie, ktorý pokožku rehydratuje so strednou silou - teda nie príliš silnou. Pokožka v podstate vždy potrebuje vlhkosť, dokonca aj mastné oblasti pokožky. Zo začiatku to však nepreháňajte. Neskôr môžete kedykoľvek vyskúšať rôzne produkty s rôznymi stupňami rehydratácie. Okrem toho, by krém mal tiež chrániť pokožku pred vplyvmi prostredia.

Olej na tvár je možné použiť aj na veľmi suchú pokožku. Viac o tomto nižšie.

Olej na tvár

Pretože hlavnou zložkou pleťového oleja je olej, nie je vhodný na mastné oblasti pokožky. Je však ideálny na suché miesta na tvári. Takže tam používajte iba pleťový olej a jemne ho vmasírujte. Je dobré, ak si vyberiete olej ľahkej konzistencie.

Záver

Teraz, keď viete, čo hľadať pre zmiešanú pokožkou, možno by vás zaujímalo, či vám tieto presné tipy skutočne pomôžu. Odpoveď je: možno. Každý človek je iný a tak má každý svoju vlastnú kožu so svojimi požiadavkami. To, čo môže ostatným veľmi pomôcť, môže mať pre vás opačný účinok. Devízou je snažiť sa, kým nenájdete ten správny produkt. Treba byť len trpezlivý.