Fairtrade prírodná kozmetika od akamuti

Prírodná starostlivosť o tvár, telo, vlasy a aromaterapia

Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete! Vitajte vo svete 100 % prírodnej, bio a etickej starostlivosti o krásu od akamuti!

Nakupovať podľa kategórií

akamuti: 123 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

Názov tohto malého rodinného podniku so sídlom vo Walese, akamuti, má africký pôvod a znamená niečo ako „stromček“ a „malý liek“. Obe stoja za tým, čo predstavujú ich kozmetické produkty: využívajú liečivú silu prírody pre ľudí a zároveň preberajú zodpovednosť za ich ochranu a zachovanie.

Pri výrobe pripisujú veľký význam starostlivej ručnej práci. Každý produkt je pripravovaný a balený ručne z individuálne zložených surovín, s použitím 100 % prírodných surovín bez prísad.

Spoločnosť akamuti sa úplne zdržiava testovania na zvieratách a samozrejme dbá aj na ekologickú kompatibilitu a ochranu druhov, pokiaľ ide o pôvod surovín. Používa sa napríklad len udržateľne získavaný palmový olej, takže výsledkom nie je odlesňovanie celých lesov a tým ničenie biotopu mnohých zvierat – ako to často býva pri klasickej ťažbe.

Vysledovateľný pôvod surovín – arganový olej z Maroka, olivový olej z Palestíny alebo bambucké maslo z Ghany – sú rovnako dôležité ako spravodlivé pracovné podmienky pre ľudí, ktorí sa podieľajú na výrobe. Spoločnosť akamuti oceňuje hodnotu kvalitného remeselného spracovania, a preto podporuje malé podniky.

Podporujú sa regionálni výrobcovia, šetria sa zdroje a zlepšujú sa životné podmienky ľudí a zvierat.

Všetky produkty sú:

  • bez konzervantov,
  • 100 % vyrobené z prírodných surovín,
  • balené v recyklovateľných materiáloch,
  • vyrobené bez testovania na zvieratách
  • a fair trade.