Fair-Trade prírodná kozmetika značky Akamuti

Fair-Trade prírodná kozmetika značky Akamuti

Prírodná starostlivosť o tvár, telo, vlasy a aromaterapiu

Vitajte vo svete 100% prírodných, organických a etických kozmetických výrobkov od akamuti !

Kategórie:

Akamuti: 111 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

Názov tohto malého podniku z Walesu, akamuti, je afrického pôvodu a znamená niečo ako „malý strom“ a „malý liek“. Pokiaľ ide o obsah, obidve tiež znamenajú to, čo ich kozmetické výrobky znamenajú: využívajú liečivú silu prírody pre ľudí a zároveň nesú zodpovednosť za ich ochranu a uchovanie.

Pri výrobe kladú veľký dôraz na starostlivú manuálnu prácu. Každý produkt sa pripravuje a balí ručne z individuálne zložených surovín, 100% prírodné prísady sa spracovávajú bez prísad.

Akamuti sa úplne vyhýba testovaniu na zvieratách a samozrejme venuje pozornosť aj environmentálnej kompatibilite a ochrane druhov, pokiaľ ide o pôvod surovín. Napríklad sa používa iba trvalo udržateľný palmový olej, takže odlesňovanie celých lesov, a teda ničenie biotopu mnohých zvierat, nie je výsledkom - ako je to často v prípade konvenčnej ťažby.

Sledovateľný pôvod surovín - arganový olej z Maroka, olivový olej z Palestíny alebo bambucké maslo z Ghany - sú rovnako dôležité ako spravodlivé pracovné podmienky pre ľudí zapojených do výroby. Akamuti oceňuje hodnotu vysokokvalitnej ručnej práce, a preto podporuje malé podniky.

Propagujú sa regionálni výrobcovia, zachovávajú sa zdroje a zlepšujú sa životné podmienky ľudí a zvierat.

Všetky výrobky sú:

  • bez konzervačných látok
  • 100% z prírodných surovín
  • zabalené do recyklovateľných materiálov
  • vyrobené bez testovania na zvieratách
  • fair trade