Potrebujem očný krém?

Potrebujem očný krém?

Očné krémy nie sú často lacné a mnohí sa pýtajú, či je taký krém skutočne potrebný. Koniec koncov, existuje aj mnoho denných krémov, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre potreby tváre. Po prvé, očný krém nie je nutnosťou, ale dobrým nápadom. Poďme sa na to bližšie pozrieť.

Tvrdé fakty

Pokožka, ktorá obklopuje oblasť očí, je mimoriadne tenká a neobsahuje žiadne mazové žľazy, preto nemôže sama vytvárať olej. To tiež znamená, že táto oblasť je veľmi citlivá na suchosť a jemné línie. Použitie očného krému, ktorý je bohatý na výživné a protizápalové látky, ako sú esenciálne mastné kyseliny alebo echium, môže pomôcť podporiť túto citlivú oblasť pokožky a poskytnúť jej potrebnú hydratáciu. To tiež zabraňuje vzniku jemných liniek alebo malých vrások.

Jemná rovnováha

Ak ste niekedy zažili svrbenie, pichanie alebo slzenie očí, potom viete, aké citlivé môžu byť naše oči. Takže ak si vyberiete očný krém, je veľmi dôležité zvoliť taký, ktorý neobsahuje dráždivé zložky, ako je alkohol alebo umelé vône.

Ako aplikovať očný krém

Najlepšie výsledky dosiahnete, keď ráno použijete krém na tvár, ale pred nanesením denného krému je vhodné aplikovať pleťové tonikum.

Očný krém nanášajte jemným poklepkaním končekmi prstov na hornú časť lícnych kostí a nechajte oblasť oka vstrebať krém smerom nahor, aby absorboval presne také množstvo vlhkosti, aké potrebuje.

Koža okolo očí môže byť stimulovaná pre ďalšie rozmaznávanie tejto citlivej oblasti. Jednoducho masírujte krém jemným pohybom prstami okolo očnej oblasti (kostnej oblasti obklopujúcej oko).

Vždy pamätajte, že pri očných krémoch je menej zvyčajne viac. Aplikácia príliš veľkého množstva krému na túto citlivú oblasť môže spôsobiť opuch a podráždenie. Čím je krém aplikovaný v tenkšej vrstve, tým lepšie.

Vždy chráňte pred UV žiarením

Je to len na Vás, či používate iba očný krém alebo nie. V každom prípade odporúčame nosiť slnečné okuliare, klobúk alebo make-up s faktorom ochrany pred slnkom, keď ste na priamom slnku. Takto chránite svoju tvár a pokožku pred poškodením spôsobeným UV žiarením.

Odporúčania produktov

V Ecco Verde máme veľmi veľký výber očných krémov. Ak práve začínate, odporúčame nasledujúci očný krém Pai Skincare:

Pai Skincare Echium & Argan Gentle Eye Cream - tento očný krém je ideálny pre mierne podráždené oči a obsahuje stearidón a kyselinu gama linolénovú na upokojenie a vyhladenie jemných vrások. Tento veľmi ľahký a rýchlo vstrebateľný krém je tiež dokonalý pre suchú pokožku alebo dokonca ekzém, pretože obsahuje veľa protizápalových a nedráždivých zložiek, ktoré vyživujú pokožku.

Kliknite sem pre náš široký sortiment výrobkov pre starostlivosť o oblasť okolo očí.