25 spôsobov, ako upokojiť pokožku

25 spôsobov, ako upokojiť pokožku

Je vaša pleť nepredvídateľná? Dnes je krásna a zajtra sa Vám objaví vyrážka? Potom by ste si mali vziať k srdcu našich 25 tipov pre zdravšiu a šťastnejšiu pokožku.

 1. Vymeňte prací prostriedok.
  Vyhýbajte sa drsným čistiacim prostriedkom, sušiacim alkoholom a určite aj odličovacím utierkam. Vymeňte to všetko za upokojujúci, výživný čistiaci prostriedok a sledujte, ako bude vaša pokožka vyváženejšia, jasnejšia a žiarivejšia.
 2. Späť k základom
  Ak máte problémovú pokožku, je lákavé naniesť na ňu všetko čo doma máme - to znamená vyčerpať všetky možné prostriedky. Toto je často kontraproduktívne. Vráťte sa k jednoduchému čistiacemu prostriedku a produktom na udržanie hydratácie pokožky, až kým sa pleť neupokojí.
 3. Spite dobre
  Ľahšie sa povie, ako urobí, ale kvalitný spánok je nevyhnutný pre zdravú pokožku. Naše kožné bunky sa počas spánku opravujú a regenerujú dvakrát rýchlejšie. Okrem toho, je úroveň napätia udržiavaná pod kontrolou.
 4. Vyskúšajte nevyhnutný doplnok mastných kyselín
  Esenciálne mastné kyseliny majú silné protizápalové vlastnosti a môžu pomôcť vyrovnať hormóny. Je nutnosťou pre každého, kto trpí vadami, hormonálnymi akné, ekzémami a podobne.
 5. Napíšte denník.
  Napíšte, aké výrobky používate, čo jete, ako často cvičíte a aké zmeny na pokožke si všimnete. Týmto spôsobom môžete rozoznať vzorce v priebehu času - možno vyrážka súvisí s určitým jedlom?
 6. Nebojte sa pílingov
  Jemný, pravidelne aplikovaný píling podporuje obnovu kožných buniek, odstraňuje odumreté kožné bunky a zanecháva zdravú, sviežu pokožku.
 7. Už žiadne násilné skúšanie
  Vaša pokožka potrebuje čas, aby si zvykla na nový produkt. Pokiaľ nedochádza k podráždeniu, mali by ste produkt používať dva až štyri týždne, aby si Vaša pokožka zvykla.
 8. Nie je syntetický
  Bežné syntetické prísady, ako napr. fenoxyetanol môže byť spúšťačom citlivých kožných ochorení, ako je ekzém a kontaktná dermatitída.
 9. ... ale venujte pozornosť aj dráždivým prírodným prísadám
  Pri vysokých koncentráciách môžu úplne prírodné zložky dráždiť pokožku. Napríklad príliš veľa éterického oleja.
 10. Posteľné povliečky pravidelne vymieňajte
  Obzvlášť vankúš a paplón by sa mali pravidelne meniť. Môžu minimalizovať vyrážky, pretože pokožka je počas noci menej vystavená baktériám.
 11. Dýchajte
  Efektívne zvládanie stresu je výkonný nástroj na udržanie citlivej pokožky pod kontrolou. Vyskúšajte relaxačné techniky, vedomé dýchanie, jógu alebo meditáciu - alebo len pravidelné prechádzky v prírode. To pomáha.
 12. Pravidelné masáže tváre
  Masáže tváre pomáhajú pri lymfatickej drenáži a udržujú žiarivú a pevnú pleť - bez akýchkoľvek ďalších produktov. Je iba dôležité, aby bola masáž jemná a nie príliš stimulujúca.
 13. Čistite pravidelne telefóny a štetce na make-up
  Máte často na tvári vyrážky bez akéhokoľvek dôvodu? Môže to byť spôsobené baktériami alebo usadeninami, ktoré sa tvoria na displeji smartfónu alebo na štetcoch.
 14. Vynechajte hydratáciu
  Dokonca aj mastná pokožka môže byť náchylná na sucho. Používajte ľahký hydratačný krém, ktorý sa rýchlo vstrebáva a pravidelne ho používajte. V priebehu času sa pokožka vyrovná.
 15. Vyvarujte sa rafinovanému cukru a mliečnych výrobkov
  Niektoré štúdie poukázali na súvislosť medzi spotrebou rafinovaného cukru a mliečnych výrobkov a výskytom zápalových kožných ochorení vrátane akné. Pokúste sa vyhnúť týmto produktom a zapíšte si všetko do svojho denníka.
 16. Nájdite rovnováhu pH
  Udržiavanie citlivého kyslého plášťa pokožky je dôležité pre všestrannú zdravú pokožku. Preto sa snažte vyhnúť výrobkom, ktoré zasahujú do tohto ochranného plášťa.
 17. Dodržujte pitný režim
  Telo a tým aj pokožka môžu správne fungovať, iba ak pijete dostatok tekutín. Malo by byť najmenej 1,5 litra za deň.
 18. Starajte sa o seba
  Pokúste sa robiť niečo, čo vám robí každý deň radosť. Nezáleží na tom, čo to je. Môže to byť relaxačný kúpeľ, prechádzka v prírode alebo film. Je dôležité, aby ste si to užili.
 19. Výhýbať sa teplu
  Horúci vzduch obsahuje menej vlhkosti, preto pokožka rýchlejšie schne. Teraz nejde o to aby ste museli sedieť v chladných miestnostiach, ale nemalo by byť v miestnosti príliš teplo a dusno.
 20. Odolajte nutkaniu poškriabať sa
  U škvŕn alebo svrbenia kože je nutkanie na poškriabanie časté. Bohužiaľ, v tomto prípade je to najhoršie možné riešenie. Pokožka je už podráždená a bude ďalej poškodená. To otvára dvere infekciám a zápalu.
 21. Používajte protizápalové látky
  Nájdite prírodné protizápalové látky, ktoré pomôžu obnoviť rovnováhu pokožky. Mnohé z týchto prírodných protizápalových látok tiež upokojujú pokožku - takže zabijete dve muchy jednou ranou.
 22. Nenechajte sa odradiť
  Cesta späť k vyváženej a zdravej pokožke je cesta s obchádzkami a náročnými vzdialenosťami. Nemali by ste sa však odradiť od neúspechov. Každý neúspech ponúka príležitosť poučiť sa z neho. Takže ste lepšie pripravení na budúcnosť. Nezabudnite však, že nejde o dokonalosť - pretože tá neexistuje.
 23. Zameňte sprchovací gél
  Náhle sa objaví suchá, svrbivá pokožka? Môže to byť spôsobené nesprávnym sprchovacím gélom.
 24. Vyživujte svoju pokožku
  Nemusíte sa báť olejov. Správny pleťový olej dodá vašej pokožke veľa výživných prísad, ako napríklad dôležité omega-3 a -6 mastné kyseliny. Týmto spôsobom ošetrujete a regenerujete Vašu pokožku.
 25. Požiadajte o pomoc Vždy existuje odborník, ktorý Vám môže pomôcť s kožnými problémami. Je dôležité, aby ste urobili prvý krok a opýtali sa. Iba tak Vám môžu pomôcť ostatní.