Nielen naša pokožka, ale aj naše vlasy potrebujú špeciálnu ochranu pred slnečným žiarením.

Nielen naša pokožka, ale aj naše vlasy potrebujú špeciálnu ochranu pred slnečným žiarením.

Letné a hlavne prázdninové obdobie je pre naše vlasy skutočne náročným obdobím. Intenzívne a nadmerné vystavenie UV žiareniu, morská voda, chlór, vietor a ďalšie faktory oslabujú štruktúru vlasov.

Aký ma to vplyv na naše vlasy?

Vlasy stratia pomaly svoj prirodzený lesk ako aj intenzitu farieb, vyzerajú byť unavené a oslabené - akoby stratili svoj objem a všetkú energiu.

Správna starostlivosť je dôležitá!

Pri výbere optimálnej starostlivosti sa však najprv uistite, že zakúpené prípravky neobsahujú žiadne umelé zložky ako sú napríklad silikóny. Silikóny síce dokážu vykúzliť v okamihu vynikajúce výsledky, ale z dlhodobého hľadiska vedú k zaťaženiu nielen vlasov, ale aj pokožky hlavy. Silikóny sú polyméry, ktoré poznáme podľa koncoviek CONE, alebo CONOL.

Silikóny síce chránia vlasy pred poškodením a stratou vlhkosti, tým že vytvárajú na vlasoch ochrannú vrstvu avšak pri častom použití táto ochranná vrstva neprepustí nielen škodlivé zložky, ale aj výživné látky! Vlasy tak strácajú svoju pružnosť, lesk a začinajú sa lámať a štiepiť.

Nezaťažujte zbytočne oslabené vlasy, ale darujte im optimálnu starostlivosť!

Naše vlasy sú deň čo deň vystavené nepriaznivým vplyvom nášho okolia: denné umývanie vlasov, fénovanie, žehlenie, modelovanie, slnko, vietor, chlór, alebo slaná morská voda ... to všetko vlasy oslabuje a zaťažuje.

Ale čo môžete urobiť, aby ste vlasy zbytočne nezaťažovali?

  • Krok 1: chráňte vlasy a pokožku hlavy pred priamym slnkom, zvlášť počas obedňajších hodín
  • Krok 2: darujte vlasom intenzívnu výživu. Môžete na to použiť aj domáce suroviny - vyrobte si vlastný zábal z bielka a citrónovej šťavy a nechajte ho pôsobiť po dobu 15 minút. Alternatívne, alebo dodatočne aplikujte na vlasy výživný olivový olej, alebo pivo. Existuje nespočetné množstvo domácich receptov, ktoré vrátia vašim vlasom ich stratený lesk a energiu.

Jednoduché a optimálne riešenie nájdete aj na našich stránkach!

Naša stránka Ecco Verde vám ponúka širokú škálu starostlivosti o vlasy, od olejov až po intenzívnu starostlivosť ako aj špeciálne prípravky na každý typ vlasov a každý problém! Všetky výrobky spĺňajú tie najvyšie štandardy a neobsahujú žiadne silikóny a neboli testované na zvieratách!

V tomto zmysle: Leto je jednou nádhernou sezónou - tak si ju vychutnajte! Tu nájdete všetky prípravky na starostlivosť o vlasy od renomovaných ako aj neznámych medzinárodných značiek.