Pai Skincare - ten pravý pre každý typ pleti

Pai Skincare - ten pravý pre každý typ pleti

Značka Pai Skincare vyvíja produkty, ktoré sú perfektne prispôsobené jednotlivým typom pleti.

Pai Skincare je londýnska značka prírodnej kozmetiky, ktorá sa špecializuje na citlivú a na alergie náchylnú pokožku. Výrobky sú vyvíjané, testované a vyrábané interne s cieľom zaručiť najvyššiu kvalitu. Teraz máme produkty, ktoré sú dokonale prispôsobené požiadavkám konkrétnych typov pleti. Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Aký druh produktu hľadať

mastná, nečistá alebo zmiešaná pokožka

Ak pokožka produkuje prebytočný olej, sú dôležité účinné látky, ktoré obnovujú jej prirodzenú rovnováhu. Okrem toho je často poškodená pokožka zapálená. To je miesto, kde sú ingrediencie ako pakost úžasné. Pomáha znižovať začervenanie. Bodliakový olej má detoxikačný účinok na pokožku a redukuje veľké póry.

Vynikajúcim produktom od spoločnosti Pai Skincare, ktorý rieši tieto problémy, je The Pioneer Mattifying Moisturizer.

Ďalším skvelým tipom je použitie olejov. Na prvý pohľad sa to zdá byť trochu neintuitívne, prečo by ste si mali na mastnú pleť nanášať ďalší olej? Aplikácia oleja v skutočnosti môže pomôcť vyvážiť produkciu prírodného oleja v pokožke. Odporúčame Rosehip Bioregenerate Universal Face Oil. Je zvlášť vhodný pre zmiešané a mastné typy pleti.

suchá a citlivá pokožka

Suchá pokožka neprodukuje dostatok oleja, a preto má tendenciu sa sťahovať a je náchylná na jemné línie. Pre tento typ pokožky sú výhodnejšie mastnejšie oleje bohaté na omega, pretože chránia bariéru proti vlhkosti pokožky. Avokádový olej je vynikajúci. Suchá pokožka navyše potrebuje výrobky s vysokým obsahom vody, ktoré doplnia stratenú vlhkosť.

Love & Haight Hydrating Moisturizer. je na tieto úlohy ideálny. Tento denný krém je intenzívne vyživujúci, zvyšuje obsah vlhkosti v pokožke a robí ju opäť pružnou. Aby krém úplne rozvinul svoj účinok, je tiež dobré dvakrát až trikrát týždenne používať jemný peeling. Tým sa odstránia odumreté bunky pokožky.

veľmi suchá a zrelá pokožka

Čím ste starší, tým menej kožného mazu produkuje. Preto môže byť zrelá pokožka často veľmi suchá. Jemné línie sú potom zreteľnejšie a pokožka pôsobí matne. Tento typ pokožky potrebuje výrobky s vysokým obsahom vody a prírodnými olejmi. Voda zvyšuje rovnováhu tekutín, oleje chránia bariéru proti vlhkosti a upokojujú. Dôležité sú aj ďalšie účinné látky, ktoré zadržiavajú vodu napr. baza čierna, pretože stimuluje produkciu kyseliny hyalurónovej v pokožke. Kyselina hyalurónová dokáže vo vode zadržať tisíckrát svoju vlastnú váhu, čo dramaticky zlepšuje hydratáciu pokožky. Okrem toho nesmieme zabudnúť na regeneráciu, pre ktorú je zvlášť vhodný extrakt z Echium plantagineum tzv. buglossu fialového. Pre tento typ pleti vyvinula spoločnosť Pai Skincare Salvation Jane Omega Rich Moisturizer. Produkt má antioxidačný účinok, chráni a intenzívne ošetruje. Zrelá a mimoriadne suchá pokožka by sa mala pravidelne masírovať s peelingom 2 až 3 krát do týždňa.

mimoriadne citlivá pokožka

Precitlivená pokožka reaguje na vonkajšie dráždidlá oveľa rýchlejšie ako zdravá pokožka. Do tejto kategórie pokožky patria nasledujúce kožné ochorenia:

  • ružovka
  • dermatitída
  • ekzém
  • žihľavka
  • psoriáza
  • periorálna dermatitída

Kľúčom k riešeniu tohto typu pokožky je dôkladné prečítanie zložiek a identifikácia spúšťacích stimulov v priebehu času.

Pre precitlivenú pokožku sú dôležité upokojujúce látky, ako je harmanček, ktorý má tiež protizápalové vlastnosti. Šípky sú tiež dobré, pretože podporujú prirodzené liečebné procesy.

The Anthemis Soothing Moisturizer kombinuje tieto dve zložky. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, znižuje riziko podráždenia pokožky a upokojuje.

Pre veľmi citlivú pokožku je najlepšia starostlivosť, ktorá je obmedzená na minimum. Čím je procedúra starostlivosti o pleť jednoduchšia, tým skôr môže pokožka získať svoju prirodzenú rovnováhu.

Tu nájdete všetky produkty od Pai Skincare, ktoré Vám v Ecco Verde ponúkame.