Organická rutina krásy Maternatury

Organická rutina krásy Maternatury

Starostlivosť o vlasy špeciálne upravená pre Váš typ vlasov

Je dôležité mať krásne, lesklé a žiarivé vlasy, ale dôležitejšia je zdravá pokožka hlavy. Rovnako ako Zem dodáva rastlinám výživné látky, pokožka hlavy vyživuje naše vlasy a robí ich krásnymi - keď sú zdravé. A mať krásne a zdravé vlasy chce každý z nás!

Maternatura to dobre pozná a je prvou ekologickou značkou špecializovanou na vlasové výrobky , ktoré môžu zaručiť rovnaký hodvábny účinok ako silikónové výrobky, ale bez silikónu, s úplne prírodnými zložkami.

Na tento účel sa používa najväčšie a najšpecializovanejšie laboratórium ekologickej prírodnej kozmetiky v Európe. S tridsaťročnými skúsenosťami zdieľame lásku prírody so všetkými našimi zákazníkmi. Maternatura ponúka certifikovanú organickú kozmetiku navrhnutú špeciálne pre vlasy, ktorá jej dodáva rovnaký účinok ako tradičné silikónové výrobky na starostlivosť o vlasy. Tento výnimočný efekt sa dosiahol iba použitím prírodných surovín vysokej kvality, certifikovaných organických podľa AIAB a VEGAN OK. Maternatura v súčasnosti vyvinula jedenásť rutín organickej starostlivosti o krásu prispôsobenú konkrétnym typom vlasov a ďalšie sú na ceste.

Aké sú rutiny organickej krásy Maternatury?

Sú to špeciálne rituály starostlivosti, ktoré sú prispôsobené príslušnému typu vlasov tak, aby optimálne zvýrazňovali krásu vlasov. Tieto rituály pozostávajú zo štyroch krokov, ktoré zohľadňujú rôzne potreby pokožky hlavy a vlasov každého z nás, a tak zaručujú optimálny výsledok. Štyri kroky rutiny bio krásy sú:

Krok 1: Špecifické zachytenie

Je nevyhnutné zbaviť pokožku a vlasy kožného mazu, potu, smogu a predtým používaných stylingových produktov. Zároveň je dôležité nemeniť rovnováhu pokožky neprimeraným ošetrením a zvoliť si šampón, ktorý obnovuje funkcie pokožky hlavy.

Krok 2: Ošetrenie pokožky

Pokožka hlavy, ktorá je v rovnováhe, tvorí základ krásnych, zdravých a lesklých vlasov. Existuje jasná korelácia medzi stavom pokožky a stavom vlasov. Ak pokožka nie je dostatočne hydratovaná, vlasy môžu byť krehké. Mastné a suché vlasy alebo lupiny sú zvyčajne problémy spojené s nedostatkom výživy pokožky hlavy. Preto je obzvlášť dôležité venovať pozornosť pokožke. Kvetinové vody sú základom problému a môžu byť obohatené o cenné a funkčné éterické oleje podľa všetkých zásad aromaterapie.

Krok 3: Ošetrenie vlasov

Tento krok je dôležitý pri liečbe dlhých vlasov. Masky, kondicionéry a vlasové zábaly zlepšujú štruktúru každého vlasu, chránia a posilňujú vlasy a zvyšujú lesk a manipuláciu.

Krok 4: Vlasový styling

Posledným krokom je úprava vlasov. V závislosti od potreby existujú kučeravé alebo rovné vlasy, krátke alebo dlhé vlasy.

Ako už bolo spomenuté, existuje jedenásť kozmetických procedúr. Tieto postupy sú prispôsobené špecifickým problémom a špecifickým potrebám pokožky a vlasov, aby vyhovovali všetkým potrebám.

Pre suchú pokožku a vlasy: regeneračné ošetrenie suchej, drsnej a matnej pleti a vlasov, ktoré potrebujú vlhkosť, lesk a pružnosť.

Krok 1: Šampón s harmančekom

Krok 2: Regenerácia levanduľového mlieka

Krok 3: Maska na vlasy so slnečnicovým olejom

Pre mastnú pleť a mastné vlasy: normalizujúca starostlivosť pre tých, ktorí majú silné, hrubé vlasy, ktoré sa rýchlo mastia.

Krok 1: Citrónový šampón

Krok 2: Normalizovanie rozmarínovým mliekom

Krok 3: Výživná vlasová tekutina - šafrán

Pre citlivú pokožku: vyrovnávacie ošetrenie pre tých, ktorí majú citlivú pokožku, najmä pre tých, ktorí majú problémy, ako je svrbenie a pálenie.

Krok 1: Jemný šampón s nevädzou poľnou

Krok 2: Mlieko s kvetmi pomaranča

V prípade oslabených vlasov: povzbudzujúca liečba pre každého, čo má problém s rastom vlasov.

Krok 1: Stimulačný šampón pomocou Ylang Ylang

Krok 2: Stimulujúci krém na vlasy s olivovými listami

Pre jemné vlasy: ošetrenie, ktoré dodáva objem pre ľudí s jemnými a slabými vlasmi.

Krok 1: Objemový šampón s magnóliou

Krok 2: Revitalizujúce ružové mlieko

Krok 3: Balzam na objem so Slamihou

Pre zafarbené vlasy: antioxidačná úprava pre zafarbené, bielené alebo chemicky ošetrené vlasy.

Krok 1: Šampón s brutnákom

Krok 3: Kondicionér na vlasy s pivonkou

Pre krehké vlasy: Anti-frizz ošetrenie pre krehké, porézne a vždy vyfúknuté vlasy.

Krok 1: Šampón s nechtíkom lekárskym

Krok 2: Revitalizujúca vlasová maska s mučenkou

Krok 4: Anti-Frizz tekutina na lesk vlasov, s prasličkou

Pre rovné vlasy: vyhladzujúce ošetrenie na ukončenie používania žehličiek. Ideálne pre prirodzene hladké alebo zvlnené a kučeravé vlasy.

Krok 1: Šampón s leknom

Krok 3: Kondicionér na vlasy so zázvorovými kvetmi

Krok 4: Dvojfázová tekutina s kvetmi opuncie

Pre normálne vlasy: ošetrenie už zdravých lesklých vlasov.

Krok 1: Šampón s ibištekom

Krok 3: Kondicionér s ibištekom

V prípade detských vlasov: ošetrujúca starostlivosť detí

Krok 0: BABY Upokojujúci telový olej s ovsom (Krok 0 v tomto prípade pokrýva ošetrenie pokožky pred použitím šampónu.)

Krok 1: BABY Mild Shampoo & Bath s ľanovými kvetmi

Krok 2: Upokojujúci krém harmančeka

Pre brady a vlasy mužov: cielené ošetrenie pre starostlivosť a hygienu mužov.

Krok 1: TOP MAN 2v1 Osviežujúci sprchový gél a šampón s baobabom

Krok 3: TOP MAN kondicionér na vlasy a brady s vavrínom

Organické kozmetické postupy Maternatury sú, ako vidíte, mimoriadne univerzálne, a preto sa prispôsobujú každej potrebe. Môžete si tiež zostaviť svoju vlastnú rutinu.

Predstavte si, že máte mastnú pokožku hlavy a farbené vlasy. V tomto prípade jednoducho skombinujte kroky 1 a 2 pre mastné vlasy s krokom 3 pre farbené vlasy. Pre styling v kroku 4 jednoducho vyberte ten správny produkt pre vzhľad, ktorý si predstavujete.

Ako vyzerá vaša bio rutina krásy s výrobkami Maternatura?