Tipy pre novopečené mamičky

Tipy pre novopečené mamičky

Dnes ma požiadali o radu, ktoré produkty potrebujú nové mamičky, a po napísaní zoznamu som uvažovala o vytvorení tohto blogového príspevku. Možno tak pomôžem budúcej mamičke v kríze. :-)

Možno sa čudujete, prečo ma o túto radu požiadali. V júli som sa stala matkou veľmi milého chlapíka a momentálne som na materskej dovolenke. :-)

Musím povedať, že tento „zoznam“ nie je univerzálny, ale vychádza z mojich skúseností, z potrieb, ktoré vznikli, a predovšetkým by mal byť motivačnou pomockou k veciam, o ktorých „často nehovoríme“.

Každá žena popisuje prvých pár dní ako kúzlo stať sa matkou, ale vynecháva tie aspekty života, ktoré Vás katapultujú, do nového sveta, ktorý je úplne neznámy a plný obáv a pochybností. V prvých dňoch som pochopila, že kľúčové slová „praktickosť a rýchlosť“ sú dôležité.

Začnime s niekoľkými tipmi pre tehotné ženy a čerstvé mamičky:

  1. Masírujte si olejčekom bruško a hrudník po každom sprchovaní. Vyberte si olej, ktorý uprednostňujete a venujte pár minút tomuto rituálu - oplatí sa to. Tu, som bola veľmi disciplinovaná (čo obvykle nie som), nevynechala som ani jeden deň a teraz mám šťastie, že nemám ani jedinú známku po striách. Použila som na to všetky druhy výrobkov, všetko, čo mi prišlo do cesty (pokiaľ to bolo prirodzené).
  2. Weleda čaj na podporu dojčenia je ideálny na stimuláciu produkciu mlieka a prevenciu koliky. Môže sa popíjať niekoľko týždňov pred narodením a počas dojčenia.
  3. Olej na masáž hrádze. Môžete použiť špeciálny olej Weleda alebo iný jojobový olej. Je to dôležité, pretože pomáha zmäkčiť túto oblasť a pri pôrode ju budete potrebovať. Aj keď tieto oleje nezaručujú, že oblasť pohlavných orgánov bude elastická, pretože pri pôrode sa môže stať čokoľvek. Je však lepšie použiť ho namiesto toho, aby ste riskovali. ;) Aspoň ja som to urobila.
  4. Olej na masáž prsníkov. Vždy používam olej z Weledy a používam ho medzi kŕmeniami synčeka (ale nie vždy) a odporúčam si vždy pred ďalším dojčením dôkladne umyť prsia.
  5. Uistite sa, že po pôrodete budete mať doma nejaký olej, ktorý má protizápalové účinky. (Samozrejme, je to čarovný zážitok mať dieťa, ale medzitým to bolí a dokonca aj potom - je zbytočné o tom hovoriť čokoľvek iné.) Koniec koncov melón vychádza z diery, ktorá má zvyčajne veľkosť hrozna.) Na výrobu obkladov a na osvieženie a liečenie oblasti som použila neemový olej. Vyskúšala som tiež rôzne masti, napríklad Tea Natura so slezom alebo ľubovník bodkovaný z firmy La Saponaria.
  6. Uistite sa, že budete mať doma hygienické vložky kvôli prirodzenému pôrodu, ktorý spôsobuje krvácanie. Prvých pätnásť dní som používala jednorazové vložky (po objavení menštruačného kalíška som už roky nepoužíval hygienické vložky) a potom, ďalšie dva týždne, látkové vložky ImseWimse a musím povedať, že som sa cítila dobre, pretože pomáhali udržovať oblasť chladnou a cirkulovali vzduch - čo je veľmi dôležité!
  7. Teraz veľmi osobná a úprimná rada: Nenechajte sa uniesť paranojou „Ale ja som tehotná, však?“. Takže za predpokladu, že tehotenstvo neznamená, že ste chorá, je to prirodzený proces života (veľmi pekný), ktorým prechádzame. Najdôležitejšie je relaxovať, pretože dieťatko cíti všetko. Pokojná matka = uvoľnené dieťa, vystrašená matka = nervózne dieťa. Pokiaľ nie je výslovne uvedené, že by ste produkt nemali používať, zostaňte v pokoji. Gynekológ vám povie, čomu sa treba vyhnúť (od jedla po všetko, v čom máte pochybnosti). Pamätám si, že sa treba vyhnúť mäte a šalvii, pretože blokujú produkciu mlieka (a samozrejme som to zistila až o niekoľko dní neskôr, keď som bylinkový čaj s mätou a šalviou stihla vypiť- aké šikovné!). V každom prípade môžete použiť vlasové zábaly, rastlinné farby na vlasy, šampóny, kúpeľové oleje a všetko ostatné. :) Pri dojčení v oblasti hrudníka by ste samozrejme nemali používať vonné oleje a éterické oleje (zo zrejmých dôvodov).

Ak vás zaujíma, ktoré výrobky som konkrétne použila, môžem povedať, že som použila všetko, čo som mala doma, a výrobky som používala tak, ako som si najlepšie myslela. Napríklad na bruško som použila rôzne základné oleje, ako napríklad jojobu alebo z mandlí, ale aj špecifickejšie oleje, ako napríklad Dr. Organic - čokoládový olej, multifunkčný balzam z firmy Bio Happy, kozmetický olej z Alviany, bambucké a kakaové maslo - skrátka všetky hydratačné produkty. :)

Pokúste sa odpočívať, hneď ako sa dostanete domov, budete sa cítiť ako zombie, ale to všetko raz rýchlo pominie.

Potom príde bábätko a mamičky sa čudujú, čo všetko budú potrebovať.

  1. Prírodné špongie: sú nevyhnutné. Ďakujem Josephine z Cose della Natura, ktorá mi ich dala niekoľko, pretože boli mojou spásou! Jedna pre rannú hygienu, jedna na zadoček pri prebaľovaní a tretia pre väčšie kúpanie. Sú dokonale mäkké a jemné.
  2. Doma som mala rozprašovač s harmančekovou vodou z Maternatury a vymyslela som spôsob, ako ho použiť: pri prebaľovaní, musím použiť utierky. Po vyčistení so špongiou som postriekala zadoček s harmančekovou vodičkou a všetko je suché a pripravené, bez začervenania:)
  3. Obrúsky: ako som už povedala, nie vždy používam obrúsky, ale držím ich ako núdzovú pomoc, keď je plienka extrémne plná a tiež pre môjho manžela, ktorý je lenivý a uprednostňuje obrúsky pred špongiou (čo si samozrejme vyžaduje viac času a trpezlivosti) - Skúsila som niekoľko rôznych a všetky sú dobré. :)
  4. Vzhľadom na to, že bábätká sa nemusia v prvých týždňoch kúpať a čistiace prostriedky sú zbytočné, použila som bavlnené uteráky namočené v horúcej vode s niekoľkými kvapkami oleja - jojobový olej (ten istý, čo používam na telo) a niektoré ďalšie čistiace oleje pre deti z firiem Biofficina, Biricco, Maternatura a La Saponaria. Tieto oleje stále používam na denné čistenie.
  5. Pre kúpanie odporúčam ryžový škrob a prírodný čistiaci prostriedok. Dajte kvapku na špongiu - to stačí. Ak sa vrátime k zmyslu slova „praktický“ : Odporúčam výrobky s pumpovacím zariadením. S jednou rukou držíte hlavičku a s druhou môžete stlačiť pumpičku.
  6. Na zadoček používam krém od Weledy. Mám ďalšie krémy, ktoré chcem vyskúšať, ale najskôr chcem minúť tie otvorené.
  7. Jedným z produktov, ktoré sa mi páčia, je brušný olej Weleda. Naozaj pomáha pri kolike. Jednoducho masírujte žalúdok a chodidlá podľa potreby. :)
  8. Najdôležitejším produktom bol Puckenbag - druh spacáku, v ktorom je dieťatko zabalené ako malé burrito, takže sa cíti rovnako tesné ako v brušku, aby stimulovalo spánok.
  9. Kefka pre bábätká (mám jednu od Tek) Nepoužívam ju na česanie štyroch malých chĺpkov, ale preto, že bábätká majú radi masáže.

Posledný tip: Zadovážte si batoh, do ktorého si môžete vložiť plienky, krém, obrúsky, dezinfekciu rúk (Alkemilla alebo Dr. Bronners sú dobré). V tejto súvislosti odporúčam vlhké obrúsky od spoločnosti Biricco, pretože sú malé, praktické a ľahko sa od seba dajú oddeliť, čo je veľmi dôležité, keď ste mimo domova. Uistite sa, že batoh je vždy pripravený na všetky možnosti. Keď sa dostanem domov, vždy to naplním - rýchlo sa pozriem na to, čo chýba, a všetko pripravím na ďalšiu prechádzku.

Dúfam, že som Vám bola nápomocná. :) Prajem veľa šťastia všetkým novopečeným mamičkám.

Alice