Tuhá kozmetika od La Saponaria

Tuhá kozmetika od La Saponaria

Prírodné, ošetrujúce výrobky v ekologicky šetrných obaloch

Môžeme minimalizovať náš vplyv na životné prostredie tým, že sa rozhodneme pre prírodnú kozmetiku s ekologickými obalmi alebo pre zero waste starostlivosť. Čo však vlastne znamená zero waste a aké rozhodnutia môže urobiť každý z nás, aby zastavil prebiehajúce klimatické zmeny? Všetci poznáme obrázky ton plastov plávajúcich v oceáne a zvierat, ktoré sú zranené alebo následkami poranení či znečistenia umrú. Sú to znepokojujúce fotografie, ktoré nám hovoria, že spôsob, akým žijeme, musíme prehodnotiť a zmeniť svoje správanie, aby sa situácia nezhoršila.

Našťastie, v posledných rokoch sa veľa mladých ľudí rozhodlo pre
angažovanie v oblasti životného prostredia a organizovanie pokojných pouličných protestov v mestách po celom svete. Ich požiadavka: konkrétne opatrenia pre každého jednotlivca na minimalizáciu negatávnych dopadov na životné prostredie.
Mnoho spoločností zároveň už roky pracuje týmto smerom, aby ponúkalo stále ekologickejšie výrobky. La Saponaria, talianske laboratórium prírodnej kozmetiky, je jedným z nich.
Minimalizácia vplyvu našich každodenných činností na životné prostredie je možná a je každému na dosah. Začína sa výberom kozmetiky s udržateľným balením.

Tuhá kozmetika bez plastových obalov

Čo teda môžeme urobiť, je zamerať našu plnú pozornosť na obaly a vyberať si produkty, ktoré používajú čo najmenej plastov. Na tento účel je na trhu už množstvo ponúk. Najjednoduchšie je prejsť na pevnú kozmetiku: či už šampón, sprchový gél alebo len mydlo. Ak sú dobre formulované, nie sú tieto výrobky v žiadnom prípade menej účinné ako tekuté výrobky a ponúkajú rovnaký ošetrujúci účinok a zachová sa aj ich vôňa, ak nie je ešte intenzívnejšia alebo príjemnejšia.

Waterless Beauty, ktorá zahŕňa čistiace produkty a masky na tvár bez obsahu vody, tiež patrí do kontextu tuhej kozmetiky. Tieto kozmetické výrobky ponúkajú veľkú výhodu v tom, že sú vysoko koncentrované, majú menší vplyv na životné prostredie a svojou účinnosťou vynikajú aj nad klasickými krémovými výrobkami. Pretože menej vody znamená viac priestoru pre účinné látky a
upustenie od konzervačných látok, ktoré sú požadované vo všetkých receptúrach na vodnej báze. Tieto výrobky nájdete v podobe radu WONDER POP, ktorý obsahuje odličovače, pleťové masky a peelingy na tvár a ruky. Rad starostlivosti INNER naopak ponúka tuhú kozmetiku aj prírodné tekuté výrobky v bioplastových obaloch, vo forme šampónov a kondicionérov na vlasy.

Použitie tuhých šampónov

Tuhé šampóny sú dehydrované, a preto extrémne koncentrované. Stačí si ruky mierne navlhčiť a šampón v nich napeniť. Potom pretrite napenený kúsok šampónu po vlasoch a masírujte.

Šampóny sú malé a ideálne na cesty. Môžu byť ľahko prepravované v príručnej batožine bez toho, aby ste sa museli obávať o únik tekutín a obmedzenie množstva.

Jediným mimoriadnym ochranným opatrením, ktoré je potrebné pri tuhej kozmetike v porovnaní s balenou, je nenechávať ju blízko vody a skladovať ju na povrchoch, kde môžu rýchlo vyschnúť, ako napr. mydelničky z dreva alebo keramiky.

Tuhé šampóny nevyžadujú plastové nádoby a sú tiež kompaktnejšie,
zaberajú menej miesta a majú mnoho výhod, pokiaľ ide o dopravu.
S jedným nákladom tuhých šampónov si môžete umývať vlasy tak často, ako s 15 nákladmi tekutých šampónov.

Vedomejšie balenie

Rozlúčiť sa s plastom tiež znamená hľadať alternatívne materiály, ako je sklo alebo recyklovaný hliník - materiály, ktoré je možné v domácnosti ľahko opätovne použiť a viesť s nimi nový život.
Bioplasty si našli hrdé miesto pri hľadaní alternatívnych materiálov šetrných k životnému prostrediu. Tento názov sa týka konkrétneho druhu plastu vyrobeného z bio materiálu, ktorý je po použití recyklovateľný.
"Zelené plasty" sú vyrobené z polyetylénu, materiálu, ktorý nie je vyrobený z ropy, ale z cukrovej trstiny, a preto je materiálom „na biologickej báze“. To znamená, že pozostáva z rastlinného materiálu a neobsahuje žiadne fosílne materiály ani zložky fosílneho pôvodu (uhlie alebo ropa).

Pokiaľ ide o ekologickú kozmetiku, La Saponaria prekračuje ekologickú víziu a ponúka širší etický koncept rešpektu k sebe a k planéte. K tomuto cieľu smeruje aj výber surovín: uprednostňujú sa „0 km suroviny“ z miestneho pestovania, ktoré sa pestujú podľa férových, etických a ekologických princípov.