Správna starostlivosť o pleť pri nosení rúšok a respirátorov - ako na to?

Správna starostlivosť o pleť pri nosení rúšok a respirátorov - ako na to?

Správna starostlivosť pri nosení rúšok a respirátorov

Doteraz bolo s touto témou konfrontovaných iba niekoľko odborníkov a špecialistov, ale keďže pandémia nového koronavírusu ovplyvnila aj náš život a každodennú rutinu, zmena v starostlivosti o pokožku sa dotkla aj nás.
Ochrana úst a nosa sa stala našou stálou spoločníčkou a spolu s ňou pribúdajú aj nové hovorové výrazy - jedným z nich je „maskné“ - pomenovanie zložené zo slov maska a akné takpovediac vysvetľuje všetko. Nosenie rúška môže pokožku mechanicky veľmi namáhať. Pri tom hrá rolu niekoľko dôležitých faktorov:

  • Ako dlho nosím masku na tvári a z akého materiálu je vyrobená?
  • Aký je môj typ pleti?
  • Ako sa momentálne starám o svoju pleť?

Faktom je, že všetci musíme chrániť seba a ľudí vo svojom okolí nosením ochrany úst a nosa. V závislosti od povolania tiež záleží na tom, ako dlho sa nosí bez prestávky a z akého materiálu je vyrobená. Je to tak preto, lebo nečistoty a mikroorganizmy sa môžu rýchlejšie rozmnožovať vo vlhkom prostredí, ktoré vzniká oklúziou pod maskou. Rúško z bavlny alebo s bavlnenou vnútornou výstelkou je o niečo šetrnejšie k pokožke, ale pre mnohých táto možnosť ani neprichádza do úvahy - často sa musí nosiť certifikovaný respirátor vyrobený z materiálu s vysokým filtračným efektom. To môže byť veľká výzva pre citlivé alebo problematické typy pleti.

Taktiež trenie spôsobené rúškom alebo respirátorom môže pokožku veľmi namáhať. Obzvlášť zaťažené sú oblasti, ktorých sa dotýka, ako sú líca, mostík nosa, brada, ale aj pery.

Čo teda robiť? Rúška sú momentálne nevyhnutné. Tu prichádza na rad správna starostlivosť, pretože prostredníctvom vhodných postupov sa toho dá veľa zmeniť.

Čistiť, ale jemne prosím!

Denné čistenie tváre bolo vždy ústrednou témou zdravo vyzerajúcej a krásnej pokožky, v súčasnosti je však ešte dôležitejšie. Pleť potrebuje obzvlášť jemné, ale účinné čistenie, aby sa odstránili nečistoty, make-up a baktérie bez toho, aby bola ovplyvnená jej ochranná bariéra. Pre citlivú pokožku odporúčame Jemný čistiaci gél s ružou TAUTROPFEN. Vyznačuje sa obzvlášť jemným čistiacim účinkom, ktorý je hlboko účinný aj bez obsahu síranov. Pokožka je zároveň hydratovaná vďaka aloe vera. Pre normálnu až suchú pokožku odporúčame Hyalurónový čistiaci gél TAUTROPFEN, ktorý je ideálny pre mierne náročnú pleť a optimálne podporuje ochrannú bariéru. Toto je obzvlášť ľahký spôsob, ako si dopriať čistú a sviežu pleť.

Starostlivosť a líčenie - s ľahkosťou

Na následnú starostlivosť sa odporúča zvoliť skôr ľahší prípravok, ktorý pokožku intenzívne hydratuje. Výdatné regeneračné krémy by ste mali odložiť na noc. Líčenie by sa malo voliť tiež s rozvahou: je potrebné uprednostniť najmä výrobky prírodnej kozmetiky, ktoré umožňujú pokožke dýchať, a preto nepodporujú vznik „maskné“.

Maska po maske

Dodatočnou výhodou môže byť pravidelné používanie čistiacich pleťových masiek - najlepšie tých, ktoré hĺbkovo čistia pomocou ílu alebo aktívneho uhlia a zároveň pokožku intenzívne hydratujú.

Veľmi dôležité je aj dodržiavanie správnej hygieny rúk! Tváre by ste sa mali dotýkať len čistými rukami. Pre správne zaobchádzanie s ochranou nosa a úst je tiež potrebné:

  • používajte iba čisté produkty
  • opätovne použiteľné rúška a respirátory pred použitím operte
  • produkty na jedno použitie po každom použití odhoďte
  • masku vymieňajte najneskôr každé dve hodiny
  • masku vždy držte za gumičky alebo za šnúrky.

K produktom značky Tautropfen sa dostanete tu