Účinné vlastnosti večernej prvosienky pre starostlivosť o pokožku zrelej pleti

Účinné vlastnosti večernej prvosienky pre starostlivosť o pokožku zrelej pleti

Večerná prvosenka - rastlina, ktorú si cenili už domorodý američania. Keď sa slnko blíži a jemná tma úsvitu pomaly siaha až ku zemi, je čas na oživenie prvosienky. Kvety otvára vždy po zotmení, ale vždy len na krátky čas (trvá to iba niekoľko minút). Rastlina to robí extrémnym urýchlením svojho metabolizmu, takže my ľudia môžeme skutočne pozorovať, ako kvitne.

Večerné kvety prvosienky sú žlté, veľké a krásne. Kvôli svojej silnej farbe takmer žiaria v tme, až kým najneskôr do druhého poludnia opäť neodkvitnú. Večerné kvety prvosienky kvitnú od konca jedného dňa do druhého.

Pôvod

Bežná pupalka pochádza pôvodne zo Severnej Ameriky. Pôvodní Američania ju vždy používali a oceňovali ako jedlo, ale aj ako liečivú rastlina. Prvé prvosienky boli do Európy zavedené ako okrasné rastliny okolo roku 1620. Druh sa tam rozšíril veľmi rýchlo, pretože sa konzumoval aj ako šalátová rastlina. Dnes sú v Európe také bežné, že ich mnohí považujú za pôvodný druh.

Vlastnosti starostlivosti o pleť

Schopnosti večernej prvosienky ošetrovať pokožku boli objavené až neskôr v Európe. Čo robí túto rastlinu tak jedinečnou, je jej proces tvorby oleja. V skutočnosti je to veľmi podobné metabolizmu lipidov v ľudskej koži. Olej v semenách obsahuje veľké množstvo polynenasýtených mastných kyselín (vrátane kyseliny linolénovej), ktoré sú tiež dôležité v epiderme, vrchnej vrstve kože. Tieto mastné kyseliny tvoria stavebné bloky, ktoré tvoria bunkovú membránu. Tým významne prispievajú k tvorbe a udržiavaniu kožnej bariéry. Pupalkový olej chráni pred stratou vlhkosti a podporuje prirodzenú kožnú bariéru. Upokojuje drsné oblasti a podporuje regeneráciu pokožky.

Obzvlášť dobrý pre zrelú pleť

Najväčší orgán v tele, naša pokožka, je neustále vystavený negatívnym a škodlivým vplyvom životného prostredia. Možno si myslíte, že práve pokožka je tá, ktorá nás pred zlými vplyvmi chráni. Áno je to pravda, ale to neznamená, že všetky vplyvy pokožka dokáže zniesť. To je najlepšie vidieť na zvyšujúcich sa zmenách našej pokožky s vekom. Čím je niekto starší, tým viac sa metabolický výkon pokožky znižuje. Už sa nemôže tak rýchlo regenerovať a stráca svoju odolnosť.

Okrem toho, existujú hormonálne zmeny - a ako všetci vieme z puberty, tieto môžu mať obrovský vplyv na vzhľad pokožky. Zmenené hormóny spôsobujú, že pokožka je tenšia, takže je náchylná na dehydratáciu. Okrem toho, sa znižuje tvorba kolagénu a elastínu, takže pokožka stráca svoju elasticitu a pevnosť.

Dôsledok všetkých týchto zmien je až príliš dobre známe objavovanie sa vrások, ktoré menia kontúry tváre. Tu môže pomôcť pupalkový olej. Spevňujúce a revitalizačné vlastnosti spomaľujú tieto procesy.

V súčasnosti existuje veľa produktov, ktoré špecificky podporujú pokožku pomocou pupalkového oleja, vyživujú ju a starajú sa o ňu a tak udržujú jej žiarivosť.

V Ecco Verde nájdete veľký výber rôznych prípravkov na starostlivosť s pupalkovým olejom. Predovšetkým existujú čisté oleje pre tvár a telo. Nájdete tu tiež výber produktov, ktoré obsahujú pupalkový olej ako hlavnú zložku a ktoré boli špeciálne vyvinuté na starostlivosť pre zrelú pokožku.