3 dôvody, prečo by ste mali používať prírodnú kozmetiku

3 dôvody, prečo by ste mali používať prírodnú kozmetiku

Väčšina ľudí používa kozmetické výrobky každý deň, či už ide o produkty na holenie, po holení pre mužov alebo o pleťový krém pre ženy, alebo len o klasické výrobky, ako je make-up.

Ale viete vlastne, aké prísady obsahujú výrobky, ktoré používate každý deň a ktoré vaše telo každý deň absorbuje? Bežné kozmetické výrobky často obsahujú látky, ktoré môžu spôsobiť problémy. Patria medzi ne napríklad silikóny, parabény, mikroplasty alebo vonné látky. Žiadna z týchto látok nie je akútne život ohrozujúca, ale za to životné prostredie a ľudia môžu z dlhodobého hľadiska trpieť. Všetky tieto problematické zložky sa v prírodnej kozmetike nevyskytujú, ale pozrime sa na ne bližšie.

1. Lepšie pre zdravie

Existuje nespočetné množstvo rôznych telových a kozmetických výrobkov. Od sprchovacích gélov a šampónov, cez krémy a pleťové vody po dezodoranty a make-up. Väčšina ľudí, ktorí udržiavajú aspoň normálnu úroveň osobnej starostlivosti, používa každý deň veľa rôznych produktov - a všetky tieto výrobky môžu obsahovať zdravotne problematické zložky, ktoré sa môžu dokonca dostať do krvi cez kožu.

PEG-y, minerálne oleje alebo parabény sú klasikou týchto problematických zložiek.

Keďže prírodná kozmetika tieto látky neobsahuje, nevystavujte sa tomuto riziku pri používaní výrobkov s pečiatkou prírodnej kozmetiky.

2. Lepšie pre životné prostredie

Možno ste už v médiách narazili: mikroplasty sa stávajú stále väčším problémom, pretože tieto malé plastové častice prenikajú všade kvôli svojej malej veľkosti. Mikroplastiká sa našli už v podzemnej vode alebo v rôznych živočíšnych produktoch, ako je mlieko alebo med.

Mikroplasty sa nachádzajú v mnohých výrobkoch určených na starostlivosť o zuby, v pílingoch alebo make-up trblietkách.

Veľkým problémom je, že čistiarne odpadových vôd nemôžu účinne odfiltrovať tieto malé plastové častice. Takto sa dostanete do prírodných vôd, to znamená do životného prostredia. To je škodlivé pre zvieratá a rastliny, pretože mikroplasty, ktoré nakoniec prišli do prírody, sa nachádzajú na našich tanieroch - ako nežiaduca zložka v pokrme z ryby. (Ryby často zamieňajú mikroplastické častice s jedlom.)

Používanie mikroplastov v prírodnej kozmetike je zakázané. Takže prírode nielenže robíte láskavosť, ale aj svojmu zdraviu z dlhodobého hľadiska.

3. Dobré pre pokožku a vlasy

Možno ste už zažili, že prírodné kozmetické čistiace prostriedky (sprchovací gél alebo šampón) penia menej. Mnoho ľudí sa potom cíti menej čisto, a preto prechádzajú späť na tradičné výrobky. Ale má to dôvod. Bežné výrobky obsahujú veľa chemických prísad vytvárajúcich penu. Tieto poskytujú skvelú penu, ale nič iné. Prírodné kozmetické výrobky sú v skutočnosti často na pokožku a vlasy jemnejšie kvôli nedostatku týchto látok. Často krát to, čo veľmi pení, tak aj suší. Jemná pena zmyje aj poslednú vrstvu ochrannej tukovej vrstvy na našej pokožke, ktorá môže dlhodobo dráždiť.

Záver

Prírodná kozmetika je vhodná pre životné prostredie a vlastné zdravie. Pretože trh v posledných rokoch tak rýchlo rástol na celom svete, existuje v súčasnosti široký výber výrobkov vo všetkých cenových reláciách a pre všetky typy pleti. Prírodná kozmetika sa okrem toho stáva čoraz podobnejšou z hľadiska konzistencie, vzhľadu a aplikácie ako konvenčná kozmetika, ale bez už spomenutých negatívnych dôsledkov.

Je dôležité iba zistiť, či je značka skutočne prírodnou kozmetikou alebo nie. V spoločnosti Ecco Verde robíme prácu za Vás. V našom obchode nájdete iba značky a výrobky, ktoré majú buď certifikát prírodnej kozmetiky alebo výrobky, ktoré spĺňajú požiadavky na tento účel, ale z rôznych dôvodov zatiaľ certifikát nemajú. (Napríklad veľa malých značiek si jednoducho nemôže dovoliť často drahé certifikáty.) "Skoro" prírodná kozmetika nie je súčasťou nášho obchodu.