Zdravá pokožka aj v tej najväčšej zime

Zdravá pokožka aj v tej najväčšej zime

Vedeli ste, že s každým stupňom Celzia, keď teplota klesne, naša pokožka produkuje približne o 10 percent menej mazu? V zime, keď teploty často klesajú hlboko pod nulu, sú všetky typy pleti prirodzene suchšie, pretože vlhkosť je vo všeobecnosti oveľa nižšia ako v lete.

To však nie je jediný útok na našu pokožku. Ohrievače vysušujú vzduch v zle vetraných miestnostiach a potom pridávajú účinky vianočnej sviatočnej stravy. Pokožka je veľmi často napnutá, podráždená a potrebuje špeciálnu starostlivosť.

Tu je niekoľko šetrných spôsobov, ako účinne čeliť krutej zime a zachovať si zdravú pokožku do budúcej jari – bez ohľadu na to, aký typ pleti máte.

Peeling bez podráždenia pokožky

Ak je v zime Vaša pokožka šupinatá, nie ste sami. Počas chladných mesiacov ňou trpí veľa ľudí. Používanie peelingu môže znieť znepokojujúco, ale nie je potrebné sa ho obávať, pretože nie všetky peelingy sú rovnaké. Jemný peeling s okrúhlymi čistiacimi zrnkami odstraňuje odumretú pokožku. Ošetrujúci krém a olej tak dokážu lepšie a hlbšie preniknúť do pokožky a tým lepšie rozvinúť svoj účinok.

Kvapka pleťového oleja

V zime je dobré aplikovať na tvár trochu pleťového oleja, ktorý pomôže udržať hydratáciu pokožky a ochráni ju pred suchým vzduchom. Jednoducho vmasírujte 2-3 kvapky oleja podľa vlastného výberu do čistej, mierne vlhkej pokožky. Pleťový olej ako doplnok k pleťovému krému dokáže zázraky.

Vyživujte suchú pokožku

Popraskané pery alebo ruky sú bežnou nepríjmenou záležitosťou, s ktorou sa počas zimy stretáva veľa ľudí. Suchá pokožka potrebuje na regeneráciu hydratáciu po celý deň. Zatiaľ čo správne ošetrujúce prípravky dodávajú pokožke hydratáciu zvonku, musíme ju dodávať aj zvnútra. V zime dbajte na dostatočný pitný režim. Dobrá je voda, zelený čaj alebo ovocné šťavy bez pridaného cukru. Vyhnite sa alkoholu a káve, pretože dehydratujú.

Niektoré potraviny tiež pomáhajú udržiavať rovnováhu pokožky. Patria k nim všetky tie, ktoré sú bohaté na nenasýtené mastné kyseliny, teda orechy, semienka, losos a podobne. Dôležitý je aj dobrý prísun vitamínu A. Ten nájdeme najmä vo farebnom ovocí a zelenine.

Skráťte čas sprchovania

Akokoľvek pekné je spievať si v sprche a neponáhľať sa, horúca voda rýchlo odstraňuje cennú vlhkosť z pokožky. Voda na pokožke sa odparuje a berie so sebou cenný prirodzený maze, vďaka ktorému je pokožka pružná a napnutá. Najlepšie urobíte, ak sa budete sprchovať maximálne 15 minút a len vlažnou vodou.

Nezabudnite tiež používať len jemné mydlá, sprchové gély a podobne. V zime je pokožka viac namáhaná, takže ju nemusíme ďalej dráždiť ostrými umývacími prípravkami. Najlepšie sú produkty bez alkoholu a vôní, ale s látkami, ktoré ošetrujú pokožku.

Tiež je dobré sa hneď po sprchovaní natrieť krémom na olejovej báze, aby ste zabránili vysušeniu pokožky. Ideálne sú na to produkty s avokádovým olejom a/alebo bambuckým maslom.

Správne oblečenie

Suchá pokožka trpí poškriabaním látok a nechráneným vystavením poveternostným vplyvom. Pokožku by sme si v zime mali chrániť pred vetrom a, ako veľa ľudí zabúda, aj pred slnkom. Najlepšie je obliecť si viacero vrstiev, potom sa môžete lepšie prispôsobiť teplote. vyhnite sa noseniu dráždivých, drsných látok. Najvhodnejšia je bavlna a hodváb, aby pokožka mohla dýchať. Nezabudnite tiež prať oblečenie s jemnými čistiacimi prostriedkami, aby ste predišli nežiaducim reakciám pokožky.

S týmito jemnými zmenami, ktoré sú prispôsobené zimnej starostlivosti o pokožku nebude ani žiarivá, krásna a zdravá pleť v zime žiadnou mágiou.