Leto, slnko - bez výčitiek

Leto, slnko - bez výčitiek

Teploty pomaly stúpajú a slnko opäť silnie. Bio produkty na opaľovanie ponúkajú optimálnu UVA/UVB ochranu pre každý typ pleti a v každom veku. Sú dobré aj pre ľudí a životné prostredie.

Čo odlišuje certifikovanú bio kozmetiku na ochranu pred slnečným žiarením od bežných produktov?

Certifikovaná biokozmetika používa iba čisto minerálne a rastlinné filtre, zatiaľ čo bežné produkty používajú chemické filtre alebo zmes chemických a minerálnych filtrov.

Ako fungujú opaľovacie filtre?

Chemicko-syntetické UV filtre prenikajú do pokožky a premieňajú UV lúče na infračervené žiarenie – teda teplo. Tieto produkty potrebujú približne pol hodinu, kým začnú byť účinné. Biokozmetika využíva minerálne UV filtre s prírodnými minerálnymi pigmentmi (napr. oxid titaničitý). To odráža a rozptyľuje slnečné svetlo a funguje ihneď po aplikácii.

Prečo by sme mali uprednostňovať minerálne UV filtre?

Chemické filtre opaľovanie majú problematický potenciál a predstavujú pre nás dvojitú záťaž: cez pokožku a cez potravinový reťazec. Vedecké štúdie dokazujú nebezpečenstvo pre ľudský organizmus cez vysoký alergický potenciál a ich hormónom podobným účinkom v organizme (endokrinné disruptory alebo xenohormóny).

Ďalším nebezpečenstvom, ktoré vychádza z chemických filtrov na ochranu pred slnečným žiarením (Oxybenzone, Octocrylene) je ničenie koralových útesov. Vedcom sa podarilo preukázať negatívny vplyv týchto zložiek na morský život, najmä na koraly.
V spojení so súčasnou úrovňou okysľovania oceánov a klimatických zmien spôsobujú chemické UV filtre koralom značné škody. To spôsobuje trvalé poškodenie (coral bleaching - tzv „bielenie koralov“) a v jeho dôsledku sú zničené veľké koralové územia.

Bezpečne s minerálnymi filtrami na opaľovanie!

Môžem jednoducho aplikovať bio kozmetické prípravky na opaľovanie?

Bio kozmetické prípravky na opaľovanie sa ľahko rozotierajú a sú transparentné – lepkavá konzistencia a „bielenie“ sú minulosťou. Produkty poskytujú okamžitú ochranu pred slnkom a sú vodeodolné.

Ktoré produkty môžem bezpečne používať?

Už viac ako 10 rokov sa značka Biosolis zaviazala ponúkať kompletný rad opaľovacích krémov, ktoré kombinujú ochranu zdravia a rešpekt k životnému prostrediu. Prírodné a s bio certifikáciou.

Biosolis garantuje receptúry vyvinuté z prírodných účinných látok, ktoré neobsahujú:

- alergény
- chemické filtre
- parabény
- fenoxyetanol
- a ftaláty.

Produkty obsahujú minerálne filtre, ktoré neprenikajú do pokožky a zaručujú optimálnu ochranu pri aplikácii. Výskumný a vývojový tím Biosolis denne pracuje na tom, aby mohol ponúknuť najúčinnejšie, najčistejšie a najekologickejšie receptúry. Novo vylepšené receptúry boli vyvinuté s použitím rastlinných olejov a rastlinných extraktov, ktoré jemne vyživujú a hydratujú pokožku a zároveň ju chránia.

Vývoj produktov, ktoré chránia celú rodinu pred UVA/UVB lúčmi, rešpektujú morskú faunu a flóru, zaručujú zdravé zloženie, spĺňajú európske predpisy, sú prepravované na krátke vzdialenosti a rešpektujú životné prostredie, sú hlboko zakorenené v hodnotách Biosolis. Značka tiež spolupracuje s certifikačným orgánom Ecocert Greenlife, ktorý overuje starostlivo vybrané zložky a ich zloženie.

Objavte značku Biosolis TERAZ!

Od sprejov na opaľovanie cez opaľovacie mlieka, pleťové krémy, mlieka po opaľovaní, samoopaľovacie prípravky a opaľovacie mlieka pre deti – v sortimente Biosolis sa nájde niečo pre každého.