Happy in Homeoffice with Pukka

Happy in Homeoffice with Pukka

Pre produktívnu prácu doma

Zostaňte aktívny

Ak sedíme príliš dlho v jednej polohe, prípadne sa dokonca nakláňame pred notebook, rýchlo stuhneme a začnú nás bolieť svaly.

 • Takže vstávajte v pravidelných intervaloch, pohybujte sa po miestnosti, začleňte malú cvičebnú jednotku do svojho pracovného dňa alebo využite čas, kedy zapnete varnú kanvicu, na niekoľko „naťahovaní“.
 • Možno Vám tiež pomôže nastaviť časovač, ktorý Vám pripomenie, aby ste si od sedenia dali malú prestávku. Pravidelne tiež kontrolujte držanie tela a opakovane ho meňte.
 • Bylinkové favority aktívnych ľudí: koreň kurkumy a zázvor sú hrdinami našich bylinných bio čajov „Kurkuma aktiv“, „Three Ginger“, bio latte „Ohnivý závzvor“ a doplnku výživy „Kurkuma aktiv“.

Nájdite rutinu pre domácnosť

Nájdite si rutinu a obmedzte svoj pracovný čas, aby ste zostali uvoľnení: Neustály proces Vám pomáha udržiavať stres a úzkosť na uzde a jasne vymedziť vašu prácu a voľný čas.

 • Snažte sa vstávať každý deň približne v rovnakom čase (ideálny čas je 7:00) a prebuďte svoju myseľ niekoľkými minútami meditácie. Ak sa chcete uzemniť a súčasne načerpať novú energiu, môže vám pomôcť aj 20-minútová prechádzka alebo niekoľko pozdravov na slnku.
 • Podporte svoje trávenie stanovením pevne stanovených časov stravovania a poskytnite svojmu telu šancu prispôsobiť sa im.
 • Naplánujte si, aké úlohy chcete robiť pre každý pracovný deň. Buďte realisti a naplánujte si prestávky - vďaka tomu bude Váš deň zvládnuteľný a môžete sláviť malé dočasné úspechy.
 • Na konci každého pracovného dňa Vám pomôže malý rituál, ktorý Vám umožní oddeliť prácu a voľný čas - najmä preto, že už nemusíte dochádzať do práce. Najlepšie je upratať si pracovný priestor a laptop odložiť, najmä ak je vo vašej spálni alebo obývacej izbe.
 • Sprievodca silným duchom: koreň ashwagandhy je v Indii veľmi cenený a je obsiahnutý napríklad v našich bio bylinkových čajoch „Night Time“ a „Peace“ a v bio latte „Night Time“. Doplnok výživy „Ashwagandha Wholistic“ obsahuje vysokokvalitný organický prášok ashwagandha a jód pre upokojenie nervov.

Doprajte si dostatok spánku

Napriek súčasným zmenám sa pokúste nájsť pravidelný spánkový režim a zaspávať a vstávať v rovnakom čase. Najdôležitejšou vecou pre neporušený spánkový rytmus (cirkadiánne) je slnečné svetlo - akonáhle zasiahne našu sietnicu, oznámi telu, že je čas konať.

 • Ráno sa preto vystavte čo najväčšiemu množstvu slnečných lúčov. Ak teraz nemôžete ísť von, choďte k otvorenému oknu a užívajte si slnečné ranné lúče.
 • Večer by ste si mali pred spánkom dopriať dostatok času na relaxáciu a prípravu tela na spánok.
 • Večer sa vyhýbajte veľkým jedlám, ktoré telu nedovolia zaspať. Vypnite televízor, mobilný telefón a ďalšie elektronické zariadenia a namiesto toho si vezmite knihu, počúvajte hudbu alebo si zapisujte denník.
 • Bylinkoví hrdinovia pre sladké sny: levanduľa, harmanček a valeriána lekárska Vás prirodzene uspávajú, nájdete ich napríklad v našom bio bylinnom čaji „Night Time“, v doplnku výživy a v bio latte.

Sústreďte sa

V domácej kancelárii sedíme častejšie pred obrazovkou, pretože pri stretnutiach a diskusiách s kolegami nespúšťame oči z notebooku. Malé mikroprerušenia Vám pomôžu sústrediť sa a udržať hladinu stresu na nízkej úrovni.

 • Teraz je vhodný čas na preskúmanie nových spôsobov riadenia vášho času. Počuli ste už napríklad o technike Pomodoro? Radí, aby sme namiesto času bojovali s časom, ktorý máme. Rozdelením pracovného dňa na 25-minútové časti s 5-minútovými prestávkami získate tiež nový pocit produktivity.
 • Rastliny a byliny pre jasné myšlienky: tulsi má vytvárať priestor v zhone a v rodnej Indii je považovaný za posvätný. Nájdete ho v našom organickom bylinnom čaji „Tulsi Clarity Tea“. Pre lepšie zameranie sme kombinovali tulsi s kurkumou a jódom v našom doplnku výživy „Kurkuma Brainwave“, ktorý prispieva k normálnemu fungovaniu kognitívneho systému.

Pokračujte v trávení

Naše trávenie, presnejšie náš mikrobióm, má vplyv na našu celkovú pohodu. Ajurvédske učenie pozná túto súvislosť už tisíce rokov. Vyučovanie sa vždy zameriavalo na tráviaci trakt svojich pacientov, aby bolo možné robiť závery o ich všeobecnom blahu.

 • Teraz vieme, že 70 až 80 % našich imunitných buniek je v našom tráviacom trakte. To dáva zmysel, pretože koniec koncov, väčšinu cudzích častíc prijímame potravou a pod. Prirodzená bakteriálna komunita v čreve, náš mikrobióm, nám pomáha pri trávení, bojuje proti patogénom a trénuje náš imunitný systém. Takže posilňovaním nášho tráviaceho traktu podporujeme aj náš imunitný systém.
 • Byliny pre „šťastné bruško“: aníz, fenikel a kardamón sú ideálne pre nový štart a nájdete ich v čaji „Feel New“. Triphala predstavuje ayurvédsky recept na tri ovocia amla, bibhitaki a haritaki, ktorá je Ájurvéde veľmi cenená.

Kofeín - vymeňte kávu za zelený čaj

Kofeín pre nás nemusí byť zlý, pokiaľ venujeme pozornosť zdroju, z ktorého ho dostávame.

Väčšina z nás má v živote veľa stresu. Keď sa cítime unavení alebo vyčerpaní - často ako priamy dôsledok všetkého stresu - často sa uchýlime ku káve na zvýšenie energie. Vysoké dávky kofeínu a ďalších stimulačných látok v káve však môžu spôsobiť, že telo vytvorí viac stresových hormónov a naša stresová reakcia bude ešte silnejšia.

Udržateľné zmeny

Bez ohľadu na to, aké uznesenia vás oslovia: pamätajte, že vždy môžu existovať malé dosiahnuteľné ciele, ktoré si môžete každý deň stanoviť. Predstavte si, že Vaším účelom je semienko, ktoré ste zasiali. Pevne veríte, že vyklíči a prekvitá.

Aj keď je Váš dlhodobý cieľ nejasný, každodenné uskutočňovanie týchto malých krokov pomôže priniesť pozitivitu, jasnosť a dôveru v smer, ktorým sa pohybujete.

Pamätajte, že tu ide o opätovné spojenie so sebou. Nájdite si preto čas a urobte to, čo Vás robí šťastnými.