Akné: Vyhnite sa bežným dráždivým látkam

Akné: Vyhnite sa bežným dráždivým látkam

Akné je nepríjemné. Ak dôjde k silnému prepuknutiu choroby, je lákavé použiť hneď prvý produkt na odstránenie problému. Bohužiaľ, to môže znamenať ešte väčsí problém. Mnoho bežných produktov na liečbu akné obsahuje dráždivé látky ktoré sušia, dráždia a ešte väčšmi rozširujú zápal.

Vyvarujte sa podráždeniu adstringentmi a znovu získajte kontrolu oboznámením sa s prísadami na etiketách. Tu sú štyri zložky, ktorým by ste sa mali za každú cenu vyhnúť pri kúpe produktov na liečbu akné:

Produkty na čistenie

Ak sa pozriete na populárnu sériu starostlivosti o pleť s akné, nájdete hojné množstvo penových čistiacich produktov na tvár. Problémom sú penivé činidlá v týchto čistiacich prostriedkoch, ako je napríklad laurylsulfát sodný (SLS) alebo kokamidopropylbetaín (CAMS), pretože tiež odstraňujú prírodné ochranné oleje z našej citlivej pokožky tváre. Ak už nie je pokožka prirodzene chránená, vytvára maz, ktorý nahrádza stratené oleje, čo zas upcháva póry a spôsobuje nové akné. Peniace činidlá sú tiež silne zásadité, čo narúša prirodzené pH pokožky a oslabuje dôležitý ochranný kyslý plášť.

Namiesto toho, si vyberte krémový čistiaci produkt bez týchto dráždivých detergentov. Najlepšie je použiť ho v kombinácii s hubkou z mušelínu na jemné masírovanie pokožky a odstránenie odumretých buniek.

Alkohol

Okrem penotvorných činidiel v čistiacich prostriedkoch na pokožku náchylnej na akné sú tiež často obsiahnuté etylalkoholy, ktoré sa potom v zložkách vyskytujú ako alkoholový denat., etanol alebo etylalkohol. Tieto alkoholy vysušujú pokožku, čo vedie k podráždeniu a nerovnováhe pokožky. Namiesto drsného čistiaceho produktu je lepšie použiť prírodnú rastlinnú vodu na osvieženie zmiešanej a mastnej pokožky. Vhodný je napríklad hydrolát bio citrón a aloe vera od spoločnosti najelu, ktorý pokožku nielen čistí, ale aj osviežuje a tonizuje.

Benzoylperoxid a kyselina salicylová

Ak je vaša pokožka temperamentnejšia a rýchlo podráždená, nemali by ste sa uchýliť k tradičnej liečbe akné pomocou prísad benzoylperoxidu alebo kyseliny salicylovej. Tieto silné zloženia obsahujú veľa chemikálií, ktoré vysúšajú a dráždia pokožku.

Alternatívou k tomu je All Becomes Clear Blemish Serum od Pai Skincare. Toto sérum má rovnakú účinnosť ako konvenčný produkt proti akné, ale bez dráždenia. Je ideálny na ošetrenie škvŕn a pomoc pri hojení pokožky.

Hrubozrnné peelingy

Nadmerné čistenie (silné trenie) na citlivej pokožke tváre náchylnej na nečistoty bude mať za následok iba jednu vec: podráždenie, ktoré môže iba zhoršiť akné. To isté platí pre hrubozrnné pílingy, pretože majú rovnaký účinok.

Koniec koncov nehrozia len nežiaduce kožné reakcie, ale ničí sa tak aj dôležitý kyslý ochranný plášť pokožky. Ak chcete odstrániť odumreté kožné bunky a nečistoty bez poškodenia alebo podráždenia pokožky, mali by ste určite používať peelingy, ktoré majú sféricky tvarované čistiace častice, ako napríklad Lady Green Gentle Face & Neck Scrub.