Prirodzená a spravodlivá mesačná hygiena od einhorn

Hygienické vložky, slip vložky a tampóny vyrobené z bio bavlny

Malá, no už nie taká neznáma nemecká značka einhorn nastavuje nové štandardy v oblasti mesačnej hygieny.

Marken / einhorn

einhorn: 2 produkty

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

V polovici roku 2010 založili einhorn ako start-up Waldemar Zeiler a Philip Siefer prostredníctvom crowdfundingovej platformy. Cieľom bolo urobiť svet o niečo lepším s peknými každodennými výrobkami – na začiatku boli vegánske kondómy. Zákazníci ich kúpou podporujú spravodlivejšie pracovné podmienky a zachovanie biodiverzity na malajzijských plantážach prírodného kaučuku.

Férovosť, udržateľnosť a transparentnosť sú pre einhorn veľmi dôležité, a preto aj značka stanovuje nové štandardy – nielen na trhu s kondómami. Vašou verziou fairstainability je udržať CO2 stopu celého výrobného reťazca na čo najnižšej možnej úrovni a nájsť vylepšenia pre všetky procesy – a to čo najtransparentnejšie. Tým sa majú zlepšiť podmienky pre životné prostredie a ľudí a navyše 50 % zisku sa preinvestuje do ekologických a sociálnych projektov.

Ich ďalším veľkým projektom bolo odstránenie tabu z menštruácie: so 69 otázkami zverejnenými na Facebooku na tému menštruácie dosiahli v krátkom čase neuveriteľnú mieru odpovedí 20 000 účastníkov. Tým bolo jasné, že toto obdobie sa musí dostať z tichej izbičky do centra pozornosti. Okrem toho sa konvenčné dobové výrobky vyrábajú z viskózy a plastu. Musela teda nastať zmena – v podobe produktov, ktoré sú šetrné k pokožke a životnému prostrediu, vyrábajú sa férovo, oslavujú obdobie a prinášajú aj veľkú porciu zábavy. A navyše: každý predaný bavlnený výrobok z jednorožca podporuje projekty v oblasti ľudských práv v Tanzánii. #makemagicappen

Vlastnosti produktov

  • Vyrobené z organickej bavlny a spravodlivej organickej bavlny.
  • Bielené bez chlóru.
  • Bez plastového povlaku.
  • Vegan a cruelty-free.
  • Takmer úplne udržateľne zabalené.