Prírodné špongie od Cose della Natura

Prírodné špongie od Cose della Natura

Prvá voľba pre starostlivosť o pleť

Čo sú to vlastne prírodné špongie?

Na trhu je veľký počet hubiek a špongií na kúpeľ a starostlivosť o telo aj tvár. Väčšina z nich je vyrobená človekom - teda synteticky. Prírodná špongia s početnými výhodami, tvarom a charakteristickými vlastnosťami však vždy slúži ako vzor. Prírodné špongie sa používajú v starostlivosti o pokožku po celé storočia, ak nie tisícročia. Ich používanie sa traduje už od staroveku a o niekoľko storočí neskôr ich údajne používal aj Goethe.
Získavajú sa z elastických nasiakavých skeletov druhu Spongia officinalis a jeho príbuzných - ide o morské tvory s viacerými pórmi. Väčšina špongií je niečím podobná koralom a pestuje sa v takzvaných hubových bankách v hĺbke až 40 metrov. Najlepšia a najmäkšia špongia pochádza zo Stredomoria.

Špongie sa považujú za udržateľné produkty, pretože po zbere dorastú. Pri zbere sa hubkoví potápači postarajú o to, aby základ špongie zostal neporušený. Toto uvedie do pohybu prirodzenú reprodukciu a hubka za pár rokov dorastie do pôvodnej veľkosti; často väčšia a zdravšia ako predtým. Štúdie ukazujú, že oblasti zberu špongií zvyšujú ich hustotu.

Morské hubky od Cose della Natura pochádzajú zo Stredozemného mora, najmä z Jadranského mora, a sú tam zberané s maximálnou možnou starostlivosťou a opatrnosťou, pretože je v najväčšom záujme značky zabezpečiť dlhodobú udržateľnosť morských hubiek v ich prirodzenom morskom prostredí.

Prečo sú prírodné hubky tou najlepšou voľbou na čistenie pleti

V porovnaní s ostatnými čistiacimi doplnkami je morská špongia prirodzene antiseptická - ani plesne, ani baktérie sa nemôžu vyvíjať a množiť, pokiaľ je po každom použití dobre opláchnutá. Obsahuje tiež jód a morskú soľ, ktoré poskytujú prirodzené výhody a majú detoxikačný účinok. Jej špeciálna textúra umožňuje hĺbkové a dôkladné čistenie, ktoré tiež ponúka obzvlášť jemný mechanický peeling bez podráždenia pokožky. Hubky sú navyše hypoalergénne a napriek tomu mimoriadne odolné.

Na čo sa dá použiť prírodná špongia?

 • Odličovanie tváre a očí.
 • Denné čistenie tváre.
 • Odstránenie masiek, peelingov a iných produktov starostlivosti.
 • Aplikácia pleťovej vody a tonika.
 • Masáž a jemný peeling pokožky.

Morská hubka sa obzvlášť ľahko čistí, pretože má vo vnútri systém mikrokanálikov, ktorý je viac-menej samočistiaci a nie je umelo reprodukovateľný. Takto je zaistený obzvlášť čistý produkt, ktorý je po každom použití ako nový. Vďaka svojej pružnosti a svojim vlastnostiam, ktoré udržia prírodnú hubku nezmenenú v priebehu času, je ideálna aj pre typy pleti so špeciálnymi potrebami, ako je citlivosť, neurodermatitída, akné, psoriáza alebo ekzémy.

Prečo teda používať morskú špongiu Cose della Natura?

Používanie čistiacich doplnkov sa považuje za základ pre zdravú a krásnu pokožku. Iba rukami sa nečistoty dajú odstrániť nedostatočne - celkom odhliadnuc od hĺbkového čistenia. Správne čistenie je prvým krokom k zdravej pokožke. Pretože aj tá najlepšia starostlivosť sa nedokáže dobre absorbovať nedostatočne vyčistenou pokožkou, a preto je menej účinná.

Aké špongie existujú a ako ich od seba odlíšite?

V zásade existujú štyri typy morských hubiek založené na dvoch kritériách:

1. Veľkosť pórov:

 • špongie s jemnými pórmi
 • špongie s veľkými pórmi

2. Typ spracovania:

 • vyčistené špongie - sú trochu pevnejšie a peelingové
 • bielené špongie - ťažšie spracovanie ich robí mäkšími

Spoločnosť Cose della Natura ponúka štyri typy špongií na základe týchto dvoch kritérií:

 1. Bielené hodvábne špongie: jemné a dokonalé pre citlivú pokožku, ako aj pre kontúry očí. Tento typ je preto nevyhnutný na odlíčenie. Je k dispozícii aj vo verzii na starostlivosť pre najmenších. Vďaka vysokej povrchovej hmotnosti sú tiež dokonalým nástrojom na čistenie obzvlášť náročnej pokožky tela.
 2. Vyčistené hodvábne špongie: ideálne pre typy pleti bez zvláštnych potrieb alebo pre všetkých, ktorí uprednostňujú ľahký peeling každý deň. Vďaka svojej odolnosti sa odporúčajú najmä na odstraňovanie masiek alebo peelingy. Zvlášť dobre masírujú a stimulujú mikrocirkuláciu pokožky v sprche.
 3. Bielené honeycomb špongie: mimoriadne mäkké a zároveň masírujúce, ideálne na denné čistenie pleti, aj keď nie je nalíčená. Pre telo sú ako pohladenie a v sprche poskytujú výdatnú penu iba s niekoľkými kvapkami čistiaceho produktu.
 4. Vyčistené honeycomb špongie: v porovnaní s bielenou verziou sú pevnejšie a sú dokonalým doplnkom na odstránenie pleťových masiek. Tieto špongie sú odolné a pritom mäkké a sú skutočným luxusom pre pokožku.

Ľahká starostlivosť a dlhá životnosť

Po použití je potrebné prírodnú špongiu dôkladne opláchnuť a nechať vysušiť na suchom, dobre vetranom mieste. V špongii by nemali zostať zvyšky mydla, pretože ju to časom môže poškodiť. Odporúča sa tiež namočiť morskú špongiu každé tri mesiace do teplej vody s čajovou lyžičkou sódy bikarbóny pre hĺbkové vyčistenie - bude opäť vyzerať ako nová. Prírodné špongie by sa však nemali prať v práčke ani variť! Odporúča sa špongiu vymeniť po roku používania.

Tu nájdete dokonalú prírodnú špongiu od Cose della Natura!