5 špičkových tipov pre žiarivú pokožku v zime

5 špičkových tipov pre žiarivú pokožku v zime

Zima môže byť na citlivú pokožku obzvlášť tvrdá. Tu sú naše najlepšie tipy na udržanie zdravej a žiarivej pokožky aj v najchladnejších mesiacoch.

HLADKÁ A ŽIARIVÁ

Pravidelný peeling odstraňuje odumreté bunky pokožky a nečistoty. Dajte pozor, aby ste nepoškodili alebo nadmerne nedráždili pokožku pomocou veľmi abrazívneho peelingu.

VYTVORENIE BARIÉRY

Ochrannú bariéru pre pokožku môžete vytvoriť kombináciou denného krému s ošetrujúcim pleťovým olejom . Ten dodáva pokožke nielen ďalšie výživné látky, ale vytvára aj skutočnú bariéru, ktorá ju chráni pred nehostinnými podmienkami.

Ošetrujúci olej môžete nanášať buď pred aplikáciou hydratačného krému, aby ste sa intenzívne ošetrili svoju pokožku, alebo na denný krém, ktorý vytvorí ochrannú bariéru pre pokožku - to je obzvlášť užitočné v nepriaznivých poveternostných podmienkach, aby sa udržala vlhkosť v pokožke. Takéto ošetrenie pokožky odporúčame aj pri lyžovaní.

JEDZTE ORANŽOVÚ ZELENINU

Oranžová zelenina je bohatá na karotenoidy - látku, ktorá dodáva jas. Mohlo by to znieť trochu zvláštne, ale vedci zistili, že ľudia, ktorí sa stravujú s vysokým obsahom karotenoidov, majú vďaka „karotenoidovej farbe“ na pokožke jemný zlatistý lesk.

Takže ak dbáte na to, aby ste pravidelne v zime jedli mrkvu, tekvicu a sladké zemiaky, zdravý opálený nádych si môžete uchovať aj v hlbokej zime!

Zvýšený príjem ovocia a zeleniny bohatých na vitamín C tiež podporuje produkciu kolagénu, vďaka čomu bude pokožka vyzerať vyplnená a ochráni Vás pred chadom v zime.

VLHKOSŤ

Takmer všetky typy pleti sú v zime suchšie, pretože pokožka vďaka nižšej vlhkosti stráca vlhkosť rýchlejšie.

Silný, studený vietor a prehriate miestnosti, ktoré tiež podporujú vysychanie pokožky, to ešte zhoršujú. Výsledkom je suchá, šupinatá pokožka a matné vlasy.

Preto je dobré okrem správnej starostlivosti o pokožku, zvlhčovať vzduch v spálni prostredníctvom zvlhčovača vzduchu (alebo umiestnením žiaruvzdornej nádoby na vodu do blízkosti radiátora). Zvýšená vlhkosť v spálni zabráni vysušeniu pokožky počas noci.

OMEGA - ZVNÚTRA I ZVONKU!

Omega-3 mastné kyseliny sú jednou z najlepších živín pre udržanie zdravej pokožky, najmä v zime. Pomáhajú opravovať bunkové membrány a zmierňovať zápal. Najmä v zime sa uistite, že svojou stravou prijímate dostatok esenciálnych omega mastných kyselín. To sa dá dosiahnuť formou 2-3 porcií vysokotučných rýb alebo konopných semien týždenne. Môžete však tiež zvážiť užívanie doplnku výživy omega-3 v zime.

Mimochodom, omega mastné kyseliny sú vynikajúce aj v kozmetických produktoch! Ak teda používate aj produkt na starostlivosť o pleť, ktorý je bohatý na omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny, podporujete prirodzené funkcie pokožky dvoma spôsobmi, a to zvnútra a zvonka. Môžete si byť istí, že budete mať žiarivú pleť a krásnu pokožku aj v tej najtuhšej zime.