Iris prebiotikum proti starnutiu od značky farfalla

Iris prebiotikum proti starnutiu od značky farfalla

Prírodná starostlivosť o tvár od obdobia menopauzy

Ako žena, približne povedané, prechádzate tromi fázami života:

  • prvá fáza trvá od narodenia do začiatku puberty
  • druhá začína prvou menštruáciou a končí poslednou menštruáciou
  • nasleduje tretia fáza života, v ktorej sa stanete zrelou ženou.

Táto posledná fáza však často nie je netrpezlivo očakávaná. Často je vnímaná ako strata, keď sebaobraz ženy začne pokrivkávať a všetko sa môže zmeniť: rola matky, vonkajší vzhľad a možno aj profesionálna úloha. Je to čas zmeny, v ktorom sa definujú nové ciele, prehodnocuje sa ženskosť a hľadá sa nový životný rytmus.

Proti ubúdajúcej mladosti je nielen ľahké, ale aj veľmi lákavé pôsobiť príjmom hormónov, liftingom alebo injekciami. Ženám, ktoré si zvolia prírodnú cestu, ponúkajú éterické oleje účinnú podporu: či už ide o zmeny nálady, návaly tepla alebo meniacu sa pleť.

Rovnako ako motýľ, aj naša koža prechádza každých 30 dní metamorfózou. Ale v starobe sa tento proces spomaľuje a pokožka sa so znižujúcou sa hladinou estrogénu stáva suchšou, stráca pružnosť a objavujú sa vrásky. Pokožka je navyše tenšia a náchylnejšia na pigmentové škvrny. Našťastie prírodné kozmetické aktívne zložky môžu stimulovať činnosť pokožky a tým zmierniť prejavy starnutia. Preto farfalla používa éterické oleje nielen pre zmyselnú pohodu, ale aj ako hĺbkovo účinné účinné látky v kozmetike. Štyri desaťročia skúseností v oblasti aromaterapie tvoria základ, aby bolo možné využiť aktívny princíp vybraných éterických olejov na regeneračný cyklus pokožky. Vzácne éterické oleje a za studena lisované bio rastlinné oleje sú kombinované s hydrolátmi bohatými na účinné látky, prírodnými kozmetickými aktívnymi zložkami, ako sú prebiotiká a kyselina hyalurónová, čím zaisťujú regeneráciu, napnutie a spevnenie.

Kožná flóra je ochranným štítom pre zdravie pokožky

Povrch pokožky je kolonizovaný nespočetnými baktériami a mikróbmi - nazývajú sa kožná flóra alebo mikrobióm. Vytvárajú symbiózu pokožky a sú nevyhnutné pre jej zdravie, chránia pred škodlivými mikróbmi a vplyvmi prostredia, posilňujú imunitný systém a kožnú bariéru a zlepšujú rovnováhu vlhkosti pokožky. To tiež pôsobí proti jej starnutiu.

Rovnováhu kožnej flóry podporuje prírodná prebiotická kozmetika podporou životných podmienok užitočných kožných baktérií a stimuláciou ich aktivity, čím sa zaisťuje požadovaný účinok proti starnutiu. To tiež chráni kožnú flóru a udržuje ju v rovnováhe. Zároveň sa urýchľuje proces odlupovania a tým sa zaisťuje žiarivejšia pleť, pričom sa podporuje hrúbka pokožky.

Prebiotická starostlivosť o tvár s kosatcom proti starnutiu pre zrelú a veľmi zrelú pleť od obdobia menopauzy

Esenciálny olej z kosatca má nielen očarujúcu vôňu a intenzívne čistiace vlastnosti, ale ponúka aj účinok proti starnutiu. Pôsobí regeneračne, chráni bunky a spomaľuje proces starnutia pokožky. Ako kľúčová zložka zaisťuje hĺbkovo efektívnu regeneráciu zrelej pokožky, pričom komplex prírodných účinných látok s vysokoúčinnými prebiotikami dodáva pokožke intenzívnu hydratáciu a citeľne zlepšuje štruktúru pokožky, podporuje zrelú kožnú flóru, udržuje jej vlhkosť a napína kontúry tváre.