Karbonoir - od kokosu po aktívne uhlie

Karbonoir - od kokosu po aktívne uhlie

Či už vo ventilačnej technike, poľnohospodárstve, úprave vody alebo v medicíne – aktívne uhlie je už tisícky rokov dlhoročným favoritom v mnohých oblastiach použitia. Pretože pórovitý uhlík má obzvlášť dôležitú vlastnosť: absorpciu. Táto zvláštnosť sa dá úžasne využiť aj v kozmetickom sektore – dokazuje to značka Karbonoir.

Aktívne uhlie absorbuje - v širokej škále oblastí. V medicíne sa napríklad odjakživa používal priamo v tráviacom trakte pri tráviacich problémoch, keďže detoxikuje a zbavuje telo škodlivín. Hubovitú povahu čierneho zázraku využíva aj kozmetika – aktívne uhlie je totiž dokonalé aj na čistenie tela či zubov. Čierne bodky, kožný maz, znečistenie životného prostredia, baktérie a oveľa viac sú jemne odstránené alebo zviazané a pokožka a zuby sú chránené.

Z čoho sa vyrába aktívne uhlie?

Čierny prášok je možné získať z rôznych rastlinných alebo minerálnych látok – možné je drevo, rašelina alebo, ako pri Karbonoir, kokosové orechy. Presnejšie povedané, aktívne kokosové uhlie sa získava zo škrupiny kokosu. 100 % prírodný a úplne bez prísad a konzervačných látok, vďaka čomu je ideálnou zložkou kozmetiky.

Black is beautiful

Preto sa Karbonoir zasvätil aktívnemu uhliu a zvolil pre značku aj vhodný názov: »carbon«, anglické slovo pre aktívne uhlie a »noir«, po francúzsky čierny.

Pred niekoľkými rokmi značka Karbonoir rozpoznala tento trend a uviedla na trh dva sýto čierne produkty - na zafarbené zuby, škvrny, čierne bodky a akné:

Rovnako ako dopyt po čiernych ošetrujúcich produktoch, aj sortiment Karbonoir neustále rastie:

Sérum proti starnutiu
Pôsobí proti vráskam a jemným líniám a dodáva pleti svieži vzhľad. Vyživuje a hydratuje pokožku.

Čierna maska s aktívnym uhlím
Má seboregulačný, vyživujúci a revitalizačný účinok. Zároveň zaisťuje jemný peeling, ktorý čistí póry a znižuje lesk pleti.

Výživná masť s aktívnym uhlím
Výživná intenzívna starostlivosť pre malých aj veľkých - chráni pred škodlivými vplyvmi prostredia ako je chlad, vietor a sucho.

Zubná pasta s aktívnym uhlím
Baktérie a nečistoty sú viazané a odstránené. Pomáha predchádzať tvorbe zubného kameňa a prirodzene bieli zuby.

K ponuke produktov značky Karbonoir kliknite sem!