Prečo používať pleťový olej

Prečo používať pleťový olej

Existuje veľa ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu oleja v starostlivosti o pleť. Dôvodom je zvyčajne to, že majú buď mastnú pleť, alebo si nie sú istí, ako môžu byť oleje pre ich pokožku prospešné.

O tejto téme bohužiaľ koluje veľa dezinformácií a tiež niekoľko mýtov, ktoré vedú k zámene. Výsledok: veľa ľudí sa vyhýba olejom na tvár - a s tým je žiaľ, spojené nespočetné množstvo fantastických výhod, ktoré tieto výrobky so sebou prinášajú.

Znova a znova narazíte na informácie, ktoré hovoria, že olej dodáva pokožke vlhkosť. Ale to nie je pravda. Oleje nepridávajú pokožke vlhkosť, ale pomáhajú zadržiavať vlhkosť, ktorá sa už v pokožke nachádza, zastavením odparovania z povrchu pokožky. Pravidelné používanie pleťového oleja je vhodné preto, aby sa zabránilo nadmernému strate vlhkosti (čo je problém najmä v suchom zimnom vzduchu).

Ďalším mýtom je, že všetky oleje sú rovnaké a tým pádom všetky oleje upchávajú póry a vedú tak k akné a podobne. Existuje však veľa rozdielov medzi rôznymi olejmi, počnúc viskóznym veľmi hustým ricínovým olejom, ktorý prekvapivo vysušuje pokožku, cez mastný a výživný avokádový olej až po veľmi tekutý a rýchlo sa vstrebávajúci kiwi olej. Rôzne oleje majú rôzne vlastnosti, takže výber správneho oleja, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu typu pleti, je veľmi dôležitý a je kľúčom k ideálnemu ošetreniu.

Jeden obzvlášť pretrvávajúci mýtus je, že jednoducho nepotrebujeme oleje na starostlivosť o pokožku. Ľudská pokožka samozrejme sama produkuje kožný maz a olej. Funguje to ako účinná bariéra, ktorá zabraňuje našej pokožke stratiť príliš veľa vody. Ako však starneme, naše telá majú tendenciu produkovať menej tukov, čo vedie k väčšiemu úbytku vody, a teda k suchšej pokožke. Čím sme teda starší, tým dôležitejšie je používať pleťový olej.

Vynikajúcou možnosťou je použitie produktu na odličovanie na olejovom základe - teda použitie olejov na čistenie pleti. Teória spočíva v tom, že mastné zlúčeniny je možné použiť na odbúranie podobných tukových zlúčenín. Pokiaľ si teda tvár očistíte pomocou olejového odličovacieho produktu, bez námahy z pleti odstránite make-up a prebytočný maz.

Jednou z výhod používania mastných produktov na ošetrenie je, že nielen úžasne čistia, ale aj skutočne neodmasťujú pokožku. Podporujú teda rovnováhu vlhkosti pokožky lepšie ako niektoré bežné produkty na čistenie, ktoré odstraňujú akýkoľvek tuk.

V neposlednom rade oleje nielen jemne čistia pokožku a pomáhajú regulovať hladinu vlhkosti, ale tiež obsahujú veľa antioxidačných zložiek, protizápalových zložiek a esenciálnych mastných kyselín - to všetko má úžasné vyživujúce účinky na pokožku a rozžiaruje Vašu pokožku.

Tu nájdete náš rozsiahly výber pleťových olejov.