Prírodná kozmetika od La Saponaria

Prírodné produkty starostlivosti pre deti a dospelých

La Saponaria ponúka ručne vyrobenú prírodnú kozmetiku a suroviny na výrobu vlastných výrobkov. V La Saponaria ľudia veria predovšetkým v remeselnú výrobu - čo sa odráža aj vo veľkom sortimente surovín na vlastnú výrobu. Čo môže byť krajšie ako sa starať o seba pomocou kozmetiky, ktorú ste si sami vyrobili? - Vediac, že obsahuje iba zložky, ktoré ste si sami vybrali, a ktoré predovšetkým neobsahujú žiadne škodlivé látky...

Nakupovať podľa kategórií

La Saponaria: 240 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

Príbeh talianskej značky La Saponaria sa začal už dávno, keď jeden z dvoch zakladateľov - Luigi - objavil svoju lásku k mydlám a vôňam a následne začal mydlá vyrábať pod bdelým dohľadom a vedením svojej babičky. Štúdium chémie sa javilo ako logický ďalší krok. Potom spoznal Luciu a mohli sa začať prvé experimenty.

V roku 2006 sa spoločnosť La Saponaria pomaly formovala, keď obaja predávali svoje ručne vyrobené mydlá na miestnych remeselných trhoch a nadviazali spoluprácu s firmou GAS - skupinou spravodlivého obchodu - v ich domovskom meste. Prostredníctvom crowdfundingu a s množstvom vášne a veľkých snov bola La Saponaria konečne uvedená na trh v roku 2007. Bolo zriadené malé laboratórium - čiastočne s technológiou z malého, opusteného výrobného zariadenia. Napriek byrokracii a ďalším kameňom úrazu sa konečne mohla začať prvá výroba mydla.

La Saponaria spolupracuje s malými miestnymi ekologickými poľnohospodármi a môže si tak zväčša vystačiť s minimom dodacích trás pre vysokokvalitné suroviny. Výroba sa vykonáva aj pre tretie strany: mydlá sa vyrábajú hlavne pre miestnych samoobslužných podnikateľov - väčšinou výmenou za suroviny. Okrem mydiel sa od roku 2012 pod menom La Saponaria vyrába aj široká škála kozmetiky. Jednou z veľkých predností spoločnosti je začatie pestovania konope, na ktoré sa v Taliansku takmer zabudlo. Prostredníctvom veľkej siete sa konope pestuje a spracováva pre spoločnosť La Saponaria a je možné ho nájsť napríklad ako hlavného aktéra v rade Hippiness.

V spoločnosti La Saponaria veria, že k malým zmenám dochádza prostredníctvom malých každodenných gest a že by ste sa mali pokúsiť „opustiť svet o niečo lepšie, ako ho človek spoznal. Luigi a Lucia sa rozhodli urobiť prvý krok s mydlom. S veľkým nadšením, vášňou a veľkým snom vzniklo laboratórium, ktoré je vedené s veľkým povedomím a odráža tradičné remeselné spracovanie kozmetickej výroby.

Filozofia La Saponaria je založená na:

  • 100 % prírodných a udržateľných zložkách,
  • ŽIADNYCH petrochemických látkach,
  • ľahkých a ekologických balení,
  • spravodlivom obchode a spravodlivých miezd pre dodávateľov surovín,
  • produktoch ručne vyrobených s láskou, starostlivosťou a porozumením,
  • etickej zodpovednosti - podpora malých poľnohospodárov a sociálnych projektov,
  • spravodlivých cenách pre výrobcov a spotrebiteľov,
  • certifikácii ccpb,
  • práve zvierat - väčšinou vegánske recepty
  • a výrobe bez testovania na zvieratách.