Francúzska kozmetika od ZAO

Francúzska kozmetika od ZAO

Celá ponuka exkluzívneho bio make-upu!

ZAO - essence of nature: vysokokvalitná dekoratívna kozmetika v nadčasovo krásnych a znovu naplniteľných bambusových obaloch. ZAO je prvou znovu naplniteľnou značkou, ktorá je 100 % prírodná a je tiež certifikovaná podľa prísnych smerníc ECOCERT.

Kategórie:

ZAO: 91 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

ZAO je značka, ktorú vlastní francúzska spoločnosť Cosm'Etika. Zriadili ju v roku 2012 traja priatelia, ktorých hlavným problémom je príroda a vedomé zaobchádzanie s našou spotrebou a jej vplyv na životné prostredie. Títo traja priatelia sa preto rozhodli vyrobiť bio make-up podľa svojich hlbokých hodnôt a filozofií.

Inšpirácia prišla z ázijského regiónu, pre ktorý je jeden z troch zakladateľov ZAO stále vášnivý. Po početných cestách po Indii, Vietname, Číne a pod., došlo na Taiwane k počiatočnej iskre, kde dozrievala myšlienka vyrábať puzdrá na rúže a iný make-up z bambusu. S presvedčením, že certifikované ekologické zloženie si vyžaduje aj prírodné balenie, ktoré tiež kombinuje eleganciu a modernosť, ako je ponuka z bambusového dreva, sa začala implementácia. V porovnaní s ostatnými stromami je bambus nesporným majstrom premeny CO2 a tiež veľmi rýchlo rastúci a umožňuje spoločnosti ZAO mať mimoriadne nízku rovnováhu CO2.

Do výroby je tiež zahrnutý bambus ako prášková šťava, hydrolát listov alebo macerát z koreňov. Ako rastlina je bohatá na oxid kremičitý, prvok, ktorý sa prirodzene vyskytuje v našom tele a hrá kľúčovú úlohu v syntéze kolagénu, ktorá je zodpovedná za elasticitu tkaniva.

Bambus preto nie je iba pôvodom, ale aj identitou spoločnosti ZAO .

Typy bambusu používané pre výrobky ZAO nie sú v ponuke ohrozených pánd. Pre tento druh sú nevyhnutné dva druhy bambusu, ktoré rastú iba vo vysokých oblastiach (1600 - 3600 m nad morom). Na make-up od ZAO sa však používajú Phyllostachys Nigra, Bambusa Arundinacea a Phyllostachis Bambusoides, ktoré rastú v nadmorskej výške 1000 metrov a pestujú sa v oblastiach, ktoré sú ďaleko od rezervácií pánd.

Zakladatelia, ktorých sa dotkla orientálna filozofia a spôsob myslenia, ale najmä budhizmus, sú presvedčení, že značka môže tiež symbolizovať vzťah medzi bambusmi a vzťahom tejto ázijskej filozofie. V budhizme existuje niekoľko výrazov a vetiev, ale medzi nimi sú dve veľmi dobre známe výrazy založené na pozorovaní prírody: ZEN a TAO. Ako pozvanie na meditáciu prinesieme do mysle pokoj a začneme hľadať harmóniu a autentickosť pomocou príkladu prírody. ZAO je kontrakcia týchto dvoch slov.