Prírodná kozmetika La Saponaria

Prírodná kozmetika pre deti a dospelých

Nakupovať podľa kategórií

Marken / La Saponaria

La Saponaria: 256 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

La Saponaria ponúka ručne vyrábanú prírodnú kozmetiku a suroviny na výrobu vlastných produktov. V spoločnosti La Saponaria veria predovšetkým v ručnú prácu - to sa odráža aj v širokom sortimente surovín na vlastnú výrobu kozmetiky. Čo môže byť lepšie ako starať sa o seba kozmetikou, ktorú ste si vyrobili sami? - Vedieť, že obsahuje len zložky, ktoré ste si sami vybrali, a predovšetkým, že neobsahuje žiadne škodlivé látky...

Príbeh talianskej značky La Saponaria sa začal veľmi dávno, keď jeden z dvoch zakladateľov - Luigi - objavil svoju lásku k mydlu a vôňam a následne začal vyrábať mydlo pod dohľadom a vedením svojej babičky. Štúdium chémie sa zdalo byť logickým dôsledkom. Potom stretol Luciu a prvé experimenty sa mohli začať.

V roku 2006 sa spoločnosť La Saponaria pomaly formovala, keď obaja predávali svoje ručne vyrobené mydlá na miestnych remeselných trhoch a nadviazali spoluprácu s GAS - skupinou pre spravodlivý obchod - v ich rodnom meste. Prostredníctvom crowdfundingu a s veľkou vášňou a veľkými snami bola La Saponaria napokon uvedená na trh v roku 2007. Bolo zriadené malé laboratórium - čiastočne s technológiou z malej opustenej výrobne. Napriek byrokracii a ďalším prekážkam sa nakoniec mohla začať prvá výroba mydla.

La Saponaria udržiava spoluprácu s malými miestnymi ekologickými poľnohospodármi a môže si tak do značnej miery vystačiť s minimálnym počtom dodávateľských ciest pre najkvalitnejšie suroviny. Mydlá sa vyrábajú aj pre tretie strany: hlavne pre miestnych samovýrobcov - väčšinou výmenou za suroviny. Od roku 2012 sa okrem mydiel vyrába aj široký sortiment kozmetiky pod názvom La Saponaria. Medzi veľké zásluhy spoločnosti patrí aj iniciovanie pestovania konopy, ktorá v Taliansku takmer upadla do zabudnutia. Prostredníctvom rozsiahlej siete sa konope pestuje a spracováva pre La Saponaria a nájdete ho napríklad ako hlavnú postavu radu Hippiness.

V La Saponaria sú presvedčení, že veľké zmeny sa dejú prostredníctvom malých každodenných gest a že človek by sa mal snažiť "zanechať svet o niečo lepší, ako ho objavil". Luigi a Lucia sa rozhodli urobiť prvý krok s mydlom. S veľkým nadšením, vášňou a veľkým snom vytvorili laboratórium, ktoré je vedené s veľkým vedomím a odráža tradičnú remeselnú výrobu kozmetiky.

Produkty La Saponaria:

  • 100 % prírodné a udržateľné suroviny,
  • ŽIADNE petrochemické látky,
  • ľahké a ekologicky šetrné balenie,
  • slobodný obchod a spravodlivé odmeňovanie dodávateľov surovín,
  • vyrobené s láskou, starostlivosťou a porozumením,
  • etická zodpovednosť - podpora malých farmárov a sociálnych projektov,
  • spravodlivé ceny pre výrobcov a spotrebiteľov,
  • certifikácia ccpb,
  • právo zvierat - prevažne vegánske receptúry - bez testovania na zvieratách.