Rada starostlivosti s opunciou od spoločnosti Weleda

Rada starostlivosti s opunciou od spoločnosti Weleda

Opuncia patrí do čeľade kaktusovité. Kaktusy opuncie sa vyskytujú v Severnej a Južnej Amerike a tiež v Karibiku. Tam sú tieto rastliny cenné plodiny, pretože sa pridávajú do šalátov ako zelenina.

V priebehu času sa stromovitá rastlina naučila veľmi rýchlo ukladať veľa vlhkosti, a to aj v extrémne suchom podnebí. Na to potrebuje rastlina veľa prísad viažúcich vodu, ktoré sú dobré aj pre našu pokožku. Weleda tieto zložky extrahovala a použila ich na vytvorenie vlastného sortimentu starostlivosti o pokožku tváre.

Prísady mimoriadne zadržujúce vodu

O aké uvedené zložky - ktoré nielen zabezpečujú prežitie opuncie, ale tiež poskytujú vynikajúcu starostlivosť o našu pokožku - ide? Jedná sa predovšetkým o polysacharidy, teda o sacharidy, ktoré sa v klíčkoch vyskytujú vo forme slizu. Špecifické polysacharidy opuncie majú teraz vynikajúce vlastnosti viažúce vodu.

Spoločnosť Weleda vyvinula vlastný výrobný proces na extrakciu týchto zložiek, ktorý bol tiež zaregistrovaný ako patent. Výrobky novej rady starostlivosti

  • obsahujú 100% prírodného extraktu z bio kaktusu opuncie
  • sú bohaté na polysacharidy viažuce vodu
  • vedecky dokázané, že poskytuje trvalú hyratáciu.
  • posilňujú bariérovú funkciu pokožky, čo znamená, že sa v pokožke zadržiava vlhkosť.
  • majú upokojujúce vlastnosti
  • sú ľahké a osviežujúce

Vďaka tomu je rad starostlivosti ideálny pre ľudí, ktorí chcú svoju pokožku hydratovať, ale ktorí ju nechcú zaťažovať mimoriadne bohatými krémami alebo olejmi súčasne.

Pre väčšiu biodiverzitu

Suroviny na výrobu extraktu z opuncie pochádzajú z Mexika. Weleda je opatrná pri používaní iba vysokokvalitných, ekologicky vypestovaných surovín. Udržateľnosť je zabezpečená aj preto, lebo rastliny prirodzene potrebujú málo vody - koniec koncov, voda je čoraz cennejšia. Okrem toho sa suroviny pre spoločnosť Weleda vyrábajú s použitím malého množstva energie. Kusy kaktusu sa jednoducho sušia na slnku. Transparentný dodávateľský reťazec a zameranie na podporu biologickej diverzity završujú opatrenia spoločnosti Weleda na zvýšenie biodiverzity.

Tu nájdete produkty novej rady starostlivosti s opunciou od spoločnosti Weleda:

24-hodinový hydratačný krém s opunciou

Hydratačný sprej s opunciou

Očný gél s opunciou

24-hodinový hydratačný fluid s opunciou