Nielen naša pokožka, ale aj naše vlasy potrebujú špeciálnu ochranu pred slnečným žiarením.

štvrtok, 02. augusta 2018

Nielen naša pokožka, ale aj naše vlasy potrebujú špeciálnu ochranu pred slnečným žiarením.

Letné a hlavne prázdninové obdobie je pre naše vlasy skutočne náročným obdobím. Intenzívne a nadmerné vystavenie UV žiareniu, morská voda, chlór, vietor a ďalšie faktory oslabujú štruktúru vlasov.

Aký ma to vplyv na naše vlasy?

Vlasy stratia pomaly svoj prirodzený lesk ako aj intenzitu farieb, vyzerajú byť unavené a oslabené - akoby stratili svoj objem a všetkú energiu.

Správna starostlivosť je dôležitá!

Pri výbere optimálnej starostlivosti sa však najprv uistite, že zakúpené prípravky neobsahujú žiadne umelé zložky ako sú napríklad silikóny. Silikóny síce dokážu vykúzliť v okamihu vynikajúce výsledky, ale z dlhodobého hľadiska vedú k zaťaženiu nielen vlasov, ale aj pokožky hlavy. Silikóny sú polyméry, ktoré poznáme podľa koncoviek CONE, alebo CONOL.

Silikóny síce chránia vlasy pred poškodením a stratou vlhkosti, tým že vytvárajú na vlasoch ochrannú vrstvu avšak pri častom použití táto ochranná vrstva neprepustí nielen škodlivé zložky, ale aj výživné látky! Vlasy tak strácajú svoju pružnosť, lesk a začinajú sa lámať a štiepiť.

Nezaťažujte zbytočne oslabené vlasy, ale darujte im optimálnu starostlivosť!

Naše vlasy sú deň čo deň vystavené nepriaznivým vplyvom nášho okolia: denné umývanie vlasov, fénovanie, žehlenie, modelovanie, slnko, vietor, chlór, alebo slaná morská voda ... to všetko vlasy oslabuje a zaťažuje.

Ale čo môžete urobiť, aby ste vlasy zbytočne nezaťažovali?

  • Krok 1: chráňte vlasy a pokožku hlavy pred priamym slnkom, zvlášť počas obedňajších hodín
  • Krok 2: darujte vlasom intenzívnu výživu. Môžete na to použiť aj domáce suroviny - vyrobte si vlastný zábal z bielka a citrónovej šťavy a nechajte ho pôsobiť po dobu 15 minút. Alternatívne, alebo dodatočne aplikujte na vlasy výživný olivový olej, alebo pivo. Existuje nespočetné množstvo domácich receptov, ktoré vrátia vašim vlasom ich stratený lesk a energiu.

Jednoduché a optimálne riešenie nájdete aj na našich stránkach!

Naša stránka Ecco Verde vám ponúka širokú škálu starostlivosti o vlasy, od olejov až po intenzívnu starostlivosť ako aj špeciálne prípravky na každý typ vlasov a každý problém! Všetky výrobky spĺňajú tie najvyšie štandardy a neobsahujú žiadne silikóny a neboli testované na zvieratách!

V tomto zmysle: Leto je jednou nádhernou sezónou - tak si ju vychutnajte! Tu nájdete všetky prípravky na starostlivosť o vlasy od renomovaných ako aj neznámych medzinárodných značiek.