Pranie namiesto vyhadzovania!

Pranie namiesto vyhadzovania!

Ekologické alternatívy počas menštruácie

Ak si spočítate, ako často žena dostane v priemere menštruáciu (asi 500 cyklov) a koľko odpadu za tento čas vyprodukuje (asi 17 000 tampónov, slipových vložiek alebo vložiek), odpoveď je zrejmá.

Hlavným dôvodom prechodu na opakovane použiteľnú mesačnú hygienu je predísť plytvaniu, keďže v odpade či dokonca vo vode končí nielen samotný menštruačný produkt, ale aj ďalšie vonkajšie obaly. V priebehu rokov sa nahromadí veľa odpadu.

Teraz majú ženy dokonca na výber. Niektoré siahajú po menštruačnom kalíšku, iné po menštruačných hubkách, mnohé vyznávajú dobovú bielizeň alebo radšej používajú prateľné vložky a slipové vložky. Značka masmi sa so svojím radom Reuse spolieha práve na tie prateľné dobové výrobky - vrátane látkových vložiek, látkových slipových vložiek a dobových nohavičiek. Tie umožňujú až 100 praní bez straty absorpčných vlastností. Navyše s umývateľnými alternatívami už nemusíte chodiť do obchodu - ušetríte tak veľa peňazí.

Poďme sa bližšie pozrieť na produkty od masmi:

Rovnako ako látkové detské plienky, látkové vložky, látkové slipové vložky a dobová spodná bielizeň sú obzvlášť šetrné k životnému prostrediu. Keďže sa môžu prať, môžete ich používať znova a znova každý mesiac, čo znamená - žiadne jednorazové predmety - žiadny odpad. Pranie je však pre niektoré ženy často prekážkou. Je to vôbec hygienické, pýtate sa sami seba? Áno, je. Pretože po malej predúprave a pracom cykle pri 60-90 °C (spodná bielizeň 40 °C) budú látky Reuse opäť hygienicky čisté a Vy sa nemusíte ničoho báť.

Prateľné vložky sú veľmi priedušné. Okrem toho sú látkové výrobky vyrobené úplne bez chemikálií, vôní alebo iných plastov. Intímna oblasť ženy, vrátane pošvovej flóry, je veľmi citlivá a umelými látkami rýchlejšie dráždená - čo môže mať za následok okrem iného svrbenie či plesňové infekcie. Ďalšia výhoda látkových variantov sa týka predovšetkým komfortu nosenia. Žiadne zvieranie, žiadne plasty, žiadne lepidlo, pretože mäkké krídelká a patentky zaisťujú správne uchytenie.

A aké je zloženie prateľných produktov od masmi?

1. Vrchná vrstva: certifikovaná bio bavlna (GOTS). Tento materiál je v priamom kontakte s intímnou zónou.

2. Absorpčná vrstva: 3D tkanina vyrobená z certifikovanej bio bavlny. Táto vrstva má vysokú absorpčnú schopnosť a je priedušná.

3. Nepriepustná vrstva: spodná vrstva je tiež vyrobená z certifikovanej bio bavlny s veľmi tenkým laminátom z polyuretánu vo vnútri. Laminát je vodeodolný, no zároveň priedušný. Neprepúšťa tekutinu, ale uvoľňuje telesnú kondenzovanú vlhkosť.

To znamená, že si do nohavičiek nedáte len obyčajný kus látky. Kombinácia rôznych vrstiev zaisťuje bezpečnosť, má vysoko absorpčné jadro a ponúka spoľahlivú ochranu proti úniku.

Produkty od masmi:

Celkovo nie sú alternatívne menštruačné produkty v ničom horšie ako bežné produkty. Ako už bolo spomenuté, prechod z tradičných vložiek a tampónov na opakovane použiteľné produkty je určite zmenou a vyžaduje si novú rutinu počas celého obdobia. Z dlhodobého hľadiska však ekologické alternatívy stoja za to. Z lásky k Vášmu zdraviu, životnému prostrediu a Vašej peňaženke!

Malý tip na zmenu, ak si stále nie ste isté: pre otestovanie môžete prateľné produkty od masmi použiť pri slabom krvácaní alebo jemných výtokoch.

Prehľad produktov na menštruačnú hygienu od masmi