Osobná hygiena môže byť prospešná aj pre planétu

Osobná hygiena môže byť prospešná aj pre planétu

Zníženie plastového odpadu je teraz jednoduchšie!

Malé veci, ktoré robíme každý deň, môžu mať veľký vplyv na naše životné prostredie, ale keď sa na to pozrieme z celkového hľadiska, aj malé činy môžu mať veľký význam.

Efektívne každodenné rutiny

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko odpadu prechádza do nášho tela každý mesiac z produktov a chemikálií, ktoré sú v nich často obsiahnuté? Alebo že väčšina produktov osobnej starostlivosti má často 60-85 % vody a sú skladované v obaloch na jedno použitie, ktoré sa rozposielajú do celého sveta?
Vynechaním vody môžete znížiť množstvo obalov a minimalizovať emisie CO 2 spôsobené prepravou.

Väčšina ľudí o tom nepremýšľa – a prečo by aj mali, keď je to súčasť každodenného života? Malé zmeny však môžu znamenať veľký rozdiel a ak priemerná domácnosť spotrebuje 24 jednorazových fliaš mydla na ruky za rok a jedna osoba použije 528 jednorazových vložiek/tampónov len za dva roky, vzniká veľa zbytočného odpadu. Najmä keď si uvedomíte, že ide o produkty, ktoré používame veľmi často.

4 produkty, ktoré môžu prispieť k rozdielu


Prechod na opakovane použiteľné produkty osobnej hygieny je jednoduchý a uspokojivý spôsob, ako zmeniť svoju každodennú rutinu a zároveň prispieť k čistejšej planéte.

AllMatters (predtým OrganiCup) vyvinula dva práškové produkty: jemné mydlo na ruky a telové mydlo. Presnejšie sú to práškovo-penové mydlá. Svoju štartovaciu sadu si stačí priniesť domov a jednoducho zmiešať mydlový prášok s teplou vodou v dodanej recyklovateľnej hliníkovej fľaši. Fľaša znižuje počet jednorazových produktov v kúpeľni a kuchyni a mydlo vydrží dlhšie ako bežné mydlo. S tromi náhradnými baleniami, ktoré sú dodávané v štartovacej sade, môže mydlo vystačiť až na 5 mesiacov bez toho, aby zaberalo veľa miesta vo Vašej domácnosti.

Aj menštruačná hygiena môže byť udržateľná

Prechod na opakovane použiteľný menštruačný produkt je jednoduchý, zdravý a je to vyslovene ekologická možnosť. AllMatters ponúka dve alternatívy k jednorazovým vložkám a tampónom: menštruačné nohavičky a menštruačný kalíšok.

Menštruačné nohavičky AllMatters vyzerajú a pôsobia ako bežné spodné prádlo, no majú v sebe zabudované vrstvy špičkových materiálov, ktoré slúžia rôznym účelom: od absorbovania menštruačných tekutín až po pomoc pri pocite bezpečia počas menštruácie.
V závislosti od menštruačného cyklu možno menštruačné spodné prádlo používať namiesto menštruačného kalíška, vložiek, tampónov alebo s kalíškom pre väčšiu bezpečnosť.
Menštruačné nohavičky sú skvelou voľbou pre každého, kto chce prejsť na opakovane použiteľný menštruačný produkt, ale nechce používať produkt, ktorý sa vkladá (napríklad kalíšok). To z neho robí pohodlnú a uvedomelú alternatívu ku konvenčným produktom.

Menštruačné spodné prádlo od AllMatters je vhodné pre ľahkú až stredne silnú menštruáciu a ponúka savosť jedného až dvoch tampónov. Dodáva sa v bikinovom štýle v čiernej farbe a je k dispozícii v siedmich rôznych veľkostiach (XS-XXXL).

AllMatters ponúka aj ľahko použiteľný menštruačný kalíšok, ktorý možno medzi jednotlivými použitiami vyprázdniť a umyť. Skladá sa zo 100 % lekárskeho silikónu, jeho používanie je absolútne bezpečné a neovplyvňuje prirodzené prostredie vášho tela. Tiež bezpečne sedí a nepreteká, takže ho môžete bez váhania použiť pri športoch ako plávanie alebo joga.

Je k dispozícii v troch rôznych veľkostiach, takže si môžete ľahko nájsť tú, ktorá vám najviac vyhovuje. A na rozdiel od tampónov je menštruačný kalíšok bezpečný na používanie až 12 hodín, čo znamená, že ho môžete nosiť aj cez noc.