Demeter certifikovaná kozmetika

Nakupovať podľa kategórií

Demeter: 220 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

Certifikát demeter sa považuje za najvyššiu kvalitu a charakterizuje kozmetiku, ktorá bola vyrobená podľa najprísnejších smerníc. To sa vzťahuje aj na ich suroviny.

Mimoriadne prísne smernice demeter zaručujú, že na výrobu kozmetiky s certifikátom demeter sa používajú len tie najlepšie suroviny najvyššej kvality.

V roku 1927 vznikla zo združenia poľnohospodárov, ktorí pracovali podľa antropozofického učenia Rudolfa Steinera, obchodná organizácia Demeter. Pestovali a hospodárili podľa bio-dynamických smerníc. Podľa tejto myšlienkovej školy sa zem chápe ako živý organizmus. Len vďaka biodynamickému poľnohospodárstvu sa v pestovaných rastlinách môže vyvinúť vyšší poriadok, ktorý im umožní stať sa pravou potravou, ktorá je celostne výživná (t. j. pre telo, myseľ a dušu), a teda aj ochranná pre živé bytosti. Veľký význam sa prikladá aj biodiverzite a pestovaniu plodín výlučne v kombinácii s chovom hospodárskych zvierat.

Úryvky z rozsiahlych smerníc Demeter:

  • Aspoň 95 % všetkých zložiek musí pochádzať z ekologického poľnohospodárstva a aspoň 90 % z demeterovej produkcie.
  • Povolené sú len čisté a prírodné rastlinné arómy a výťažky z rovnomenných rastlín.
  • Môžu sa používať len nevyhnutné prídavné látky (konzervácia kyselinou citrónovou nie je povolená, namiesto nej sa môže použiť citrónová šťava).
  • Nevyhnutné a škodlivé výrobné procesy (napr. homogenizácia mlieka), NIE sú povolené