Demeter certifikovaná kozmetika

Certifikát demeter je znakom najvyššej kvality a identifikuje kozmetiku, ktorá bola vyrobená podľa najprísnejších predpisov. To platí aj pre ich suroviny.

Demeter je viac ako o krok vpred pred bio, a preto sa považuje za najvyššiu úroveň certifikácie potravín a prírodnej kozmetiky. Obzvlášť prísne smernice spoločnosti Demeter zaručujú, že na výrobu kozmetiky s certifikátom Demeter sa používajú iba tie najlepšie suroviny najvyššej kvality.

V roku 1927 vznikla spoločnosť Demeter zo združenia poľnohospodárov, ktorí pracovali podľa antropozofických učení Rudolfa Steinera. Kultivácia a hospodárenie podľa bio-dynamických princípov . Podľa tohto prúdu myšlienok sa Zem chápe ako živý organizmus. Iba prostredníctvom biodynamického poľnohospodárstva môže v kultivovaných rastlinách vzniknúť vyšší poriadok, ktorý ich premení na skutočné jedlá, ktoré sú holisticky výživné (tj. pre telo, myseľ a dušu) pre živé bytosti, a preto sú tiež ochranné. V poľnohospodárstve sa veľký význam pripisuje biodiverzite a ornému poľnohospodárstvu výlučne v kombinácii s chovom zvierat.

Výňatky z rozsiahlych predpisov spoločnosti Demeter:

  • Najmenej 95 % všetkých zložiek musí pochádzať z ekologického poľnohospodárstva a najmenej 90 % z produkcie Demeter.
  • Povolené sú iba čisté a prírodné rastlinné arómy a extrakty z rovnakých rastlín.
  • Môžu sa použiť iba nevyhnutné prísady (konzervácia kyselinou citrónovou nie je povolená, pretože je možné použiť citrónovú šťavu).
  • Zbytočné a škodlivé procesy výroby výrobkov (napr. homogenizácia mlieka) NIE sú povolené.

Nakupovať podľa kategórií

Demeter: 233 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH