IHTK- netestované na zvieratách

IHTK-Siegel für tierversuchsfreie Kosmetik MEDZINÁRODNÉ ZDRUŽENIE VÝROBCOV PROTI TESTOVANIU NA ZVIERATÁCH V KOZMETIKE - INTERNATIONALER HERSTELLERVERBAND GEGEN TIERVERSUCHE IN DER KOSMETIK e V. (IHTK) je medzinárodne registrovaná ochranná známka a od roku 1979 stojí za kozmetikou bez testovania na zvieratách. Zameriava sa na prírodnú kozmetiku, dekoratívnu kozmetiku a čistiace prostriedky v súlade s prísnymi nemeckými smernicami na ochranu zvierat. Označenie udeľuje Medzinárodná asociácia výrobcov proti testovaniu na zvieratách v kozmetike. Výrobcovia produktov s touto ochrannou známkou úplne spĺňajú smernice Nemeckej asociácie pre ochranu zvierat. Ochranná známka označuje kozmetické produkty, ktoré boli vyvinuté a vyrobené bez testovania na zvieratách. Spoločnosti sú opakovane nezávisle kontrolované Nemeckou asociáciou pre ochranu zvierat. Porušenia sa trestajú vysokými pokutami.

Pri certifikovaných produktoch musí byť garantované, že:

  • ... pri vývoji a výrobe konečných produktov sa nevykonávajú žiadne testy na zvieratách.
  • ... nespracovávajú sa žiadne suroviny, ktoré boli prvýkrát testované na zvieratách po 1. januári 1979.
  • ... nepoužívajú sa žiadne suroviny získané týraním zvierat alebo usmrtením zvierat (napr. norkový olej, cibetka, korytnačý olej, hodváb, atď.). Suroviny zo živých zvierat, ako sú včelí vosk, med, mliečne výrobky alebo tuk z vlny, sú povolené.
  • ... neexistuje žiadna ekonomická závislosť od iných spoločností, ktoré uskutočňujú alebo objednávajú pokusy na zvieratách.

IHTK: 211 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH